„Dwóch papieży” to film, który – jestem o tym przekonany – warto będzie obejrzeć, nawet jeśli nie lubi się, lub nie chce się polubić, historii Kościoła Katolickiego. Powód? Nawet dwa: Jonathan Pryce i Anthony Hopkins.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Historia zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami zabierze nas do Watykanu, aby pokazać nietypowe spotkania. Z opisu fabuły wiemy bowiem, że fabuła, którą lada chwila zaprezentuje Netflix, opowie o kryzysie kardynała Bergoglio, który rozczarowany jest kierunkiem, w jakim podąża Kościół Katolicki. Udaje się więc do Watykanu, aby prosić urzędującego papieża Benedykta XVI o możliwość przejścia na emeryturę. Jak wiemy, kilka lat później to właśnie Jose Bergoglio zostanie kolejnym papieżem i przyjmie imię Franciszek.

Z oficjalnego opisu wiemy również, że Benedykt XVI ma wyjawić przyszłemu papieżowi tajemnicę, która wstrząśnie posadami Kościoła.

„Dwóch papieży” – zwiastun:

Jeśli sam, delikatnie skandalizujący opis was nie przekonał, to spójrzcie tylko na zwiastun. Anthony Hopkins wcielający się w Benedykta XVI i Jonathan Pryce, który gra tutaj kardynała Jose Bergoglio, to nie tylko świetni aktorzy, którzy zapewne sami w sobie są świetną reklamą produkcji, ale zobaczcie, jak oni wyglądają! Casting jest naprawdę perfekcyjny. Jestem niemal pewien, że twórcy nie mogli dokonać lepszego wyboru.

Za film „Dwóch papieży” odpowiada reżyser Fernando Meirelles („Miasto Boga”) i Anthony McCarten („Teoria wszystkiego” i „Czas mroku”).

Netflix podał również datę premiery swojej nowej produkcji. Ta ma mieć miejsce 20 grudnia w serwisie Netflix, a od 13 grudnia ma być dostępna w kinach.

Teksty, które musisz przeczytać:

Oscary i Netflix to jeszcze długo nie będzie udany związek. Serwis VOD na 24 nominacje zdobył tylko 2 statuetki

Nie jest tajemnicą, że najbardziej konserwatywni przedstawiciele amerykańskiego środowiska filmowego nie są wielkimi fanami streamingu. Netflix zdołał jednak przebić się do hollywoodzkiej śmietanki i systematycznie zdobywa coraz więcej nominacji do Oscarów dla swoich produkcji. A mimo to tegorocznej ceremonii szefowie firmy nie uznają za udaną.

Felieton/Film 10.02.2020

Dołącz do dyskusji (1)

11 odpowiedzi na “Netflix w Watykanie. Jest zwiastun i data premiery filmu „Dwóch papieży””

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...