Apple TV+ już jest! Zebraliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o tej usłudze VOD

News/VOD 01.11.2019
Apple TV+ już jest! Zebraliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o tej usłudze VOD

Apple TV+ już jest! Zebraliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o tej usłudze VOD

Apple TV+, czyli serwis wideo na żądanie producenta iPhone’ów, właśnie wylądował. Podsumowujemy, co wiemy na jego temat.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Po miesiącach oczekiwań nasza cierpliwość została wreszcie nagrodzona. Już dzisiaj wszyscy chętni mogą spędzić wieczór na oglądaniu produkcji na wyłączność w Apple TV+. Usługa dostępna jest również w przeglądarce. Sprawdziliśmy, co trzeba wiedzieć o tej usłudze.

Czym w zasadzie się różni Apple TV i Apple TV+? Uporządkujmy.

Apple TV to nazwa przystawki do telewizora, którą od dekady produkuje Apple – ale nie tylko. Pod tą samą nazwą funkcjonuje aplikacja mobilna do odtwarzania filmów i seriali. Z jej poziomów można uzyskać dostęp do zasobów iTunes Store, w którym można dopisać do swojego konta wybrane produkcje na stałe.

Oprócz tego w aplikacji Apple TV można zasubskrybować tzw. kanały, czyli wykupić dostęp do treści od wybranego dostawcy. U nas dostępny jest tylko Smithsonian, ale w Stanach jest ich już z kilkadziesiąt. Apple TV+, czyli serwis VOD od Apple’a, jest de facto jednym z takich kanałów.

Więcej na ten temat przeczytacie w osobnym materiale o różnicach pomiędzy Apple TV i Apple TV+.

Apple TV+ – ile to kosztuje?

Dostęp do usługi został wyceniony w Stanach Zjednoczonych na 4,99 dol. miesięcznie. To tyle samo, ile kosztuje abonament Apple Arcade i o połowę mniej niż Apple Music. W naszym kraju sytuacja, jeśli spojrzeć na obie te usługi, wygląda jednak trochę gorzej.

Za dostęp do Apple TV+ trzeba zapłacić w Polsce aż 24,99 zł. To więcej niż podstawowy pakiet Apple Music, który kosztuje w naszym kraju 19,99 zł. Szkoda, że tym razem firma nie zadbała o to, by dopasować cenę nowych subskrypcji do naszej siły nabywczej.

Jest też opcja płatności za cały rok z góry, wtedy de facto dwa miesiące subskrypcji dostaje się za darmo.

Czy dostępny jest okres próbny w Apple TV+?

Tak, okres próbny wynosi 7 dni. Wcześniej, co jasne, trzeba podać dane karty płatniczej. Po tym czasie z naszego konta zostaną pobrane środki na miesiąc subskrypcji.

Kto może otrzymać Apple TV+ za darmo?

Apple przygotował niespodziankę dla swoich klientów. Każdy, kto w ostatnich tygodniach zakupił nowe urządzenia Apple’a, w tym np. przystawkę Apple TV lub tegoroczne iPhone’y, będzie mógł skorzystać z Apple TV+ bez żadnych opłat przez rok.

Apple TV+ i konta rodzinne

Na osłodę ceny subskrypcji Apple TV+ dla osób, które nie kupiły w ostatnim czasie nowego sprzętu i tego nie planują, mam to, że usługa, podobnie jak Apple Arcade, dostępna jest od razu dla wszystkich członków rodziny zrzeszonych w ramach iCloud Family Sharing. VOD może używać do 6 osób naraz.

Na jakie platformy dostępne jest Apple TV+?

Z usługi będzie można skorzystać na sprzętach Apple’a takich jak smartfony iPhone lub odtwarzacze iPod touch z systemem iOS, tablety iPad z iPadOS, komputery Mac z macOS i Apple TV z tvOS. Do tego dochodzi wersja przeglądarkowa oraz na telewizory i przystawki innych firm (Samsung, LG, Sony, Vizio, Roku, Amazon). W przypadku aplikacji materiały można pobierać do oglądania offline.

Więcej na ten temat przeczytacie w osobnym materiale, w którym przyglądam się platformom, na których dostępny będzie serwis Apple TV+.

Co można obejrzeć w Apple TV+ na start?

W ramach usługi Apple TV+ nie będzie dostępny żaden katalog produkcji, które Apple licencjonuje od zewnętrznych podmiotów. Dostępne są jedynie produkcje własne na wyłączność. Na start w Apple TV+ pojawi się pięć seriali aktorskich („See”, „The Morning Show”, „Dickinson”, „For All Mankind”, „Ghostwriter”, „Helpsters”), animację dla dzieci („Snoopy in Space”) i dokument („The Elephant Queen”)

A ile odcinków będzie dostępnych na start? Są tu dwie szkoły: falenicka i otworcka hbowska (jeden odcinek w tygodniu) i netfliksowska (cały sezon udostępniany naraz). Apple TV próbuje ożenić oba pomysły. Na start dostępne w większości przypadków mają być po dwa lub trzy odcinki, a potem pojawiać się będą co jakiś czas nowe produkcje oraz co tydzień kolejne epizody dotychczasowych.

Więcej na ten temat przeczytacie w osobnym materiale, który omawia startowe produkcje w Apple TV+.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (8)

14 odpowiedzi na “Apple TV+ już jest! Zebraliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o tej usłudze VOD”

  1. 8 plików filmowych jest w serwisie apple? Jeden dokument, jedna animacja i 6 pierwszych odcinków seriali… No tak to zrozumiałem.
    Wydaje mi się że jak powstanie platforma JanuszVOD to pozamiata Applem jak stróż miotłą.
    To chyba jakiś koszmarny joke, aż się zastanawiałem, czy dzisiaj nie jest jakies prima arilis alternatywny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...