Quentin Tarantino przyjedzie do Polski. Odbierze nagrodę za „Pewnego razu… w Hollywood”

News/Film 30.10.2019
Quentin Tarantino przyjedzie do Polski. Odbierze nagrodę za „Pewnego razu… w Hollywood”

Quentin Tarantino przyjedzie do Polski. Odbierze nagrodę za „Pewnego razu… w Hollywood”

Quentin Tarantino pojawi się w Polsce. Słynny amerykański reżyser ma pojawić się w naszym kraju, aby podczas festiwalu filmowego Camerimage odebrać nagrodę za film „Pewnego razu… w Hollywood”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE nagrodził bowiem autora zdjęć do najnowszego filmu Tarantino – „Pewnego razu… w Hollywood” Roberta Richardsona wyróżnieniem za najlepsze zdjęcia. Reżyser, wraz z operatorem mają odebrać Nagrodę dla Duetu Autor Zdjęć-Reżyser.

Pewnego razu w Hollywood - plakat

„Pewnego razu… w Hollywood” to film, który podzielił odbiorców. Jedni pełni są zachwytów nad pięknym portretem, jaki reżyser sprawił końcówce amerykańskich lat 60., inni narzekają na nadmierne rozpasanie dzieła, które nie trzyma odpowiedniego tempa akcji.

Wielce prawdopodobne jest jednak, że nagroda otrzymana podczas polskiego festiwalu będzie jedną z wielu, które produkcja zdobędzie w kolejnych miesiącach. Wiele mówi się o nominacjach do Złotych Globów oraz Oscarów, nie tylko za scenariusz i reżyserię, ale także dla odtwórców głównych ról – Leonardo DiCaprio i Brada Pitta. Przyjazd do Torunia może stać się zatem początkiem zwycięskiego pochodu dla filmu „Pewnego razu… w Hollywood”.

Edward Norton - zdjęcie promocyjne Fight Club

Warto zaznaczyć też, że Quentin Tarantino to nie pierwszy znamienity z zagranicznych gości, którzy pojawią się w listopadzie na uznanej imprezie branży filmowej.

Wcześniej potwierdzono już udział Edwarda Nortona.

Aktor pojawi się w Toruniu, aby odebrać nagrodę imienia Krzysztofa Kieślowskiego za swoje dokonania aktorskie. Na polską ziemię zawitają także Danny DeVito i Richard Gere nagrodzeni wyróżnieniem za całokształt twórczości aktorskiej oraz reżyser Peter Greenaway, który otrzyma nagrodę za reżyserski całokształt twórczości.

Festiwal Camerimage odbędzie się w dniach 9-16 listopada w Toruniu.

Teksty, które musisz przeczytać:

Kina studyjne przychodzą na ratunek spóźnialskim: w ofercie m.in. „Małe kobietki” i Quentin Tarantino

Od 6 czerwca swoją działalność wznowią kina w całej Polsce. I choć na oglądanie blockbusterów z popcornem w ręku przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, interesującą ofertę przygotowały kina studyjne. To w nich obejrzymy filmy, które zagościły na dużych ekranach tuż przed wybuchem pandemii. Wśród nich znajdą się m.in. „Małe kobietki”, „Pewnego razu… w Hollywood” i … Continued

Artykuł/Film 04.06.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...