Polski film w czołówce amerykańskiego box office’u. Tuż za „Jokerem” i przed najnowszą produkcją Disneya

News/Film 30.10.2019
Polski film w czołówce amerykańskiego box office’u. Tuż za „Jokerem” i przed najnowszą produkcją Disneya

Polski film w czołówce amerykańskiego box office’u. Tuż za „Jokerem” i przed najnowszą produkcją Disneya

Polski film „Miłość i miłosierdzie” znalazł się na 2. miejscu amerykańskiego box office’u, czyli pośród najpopularniejszych filmów w tamtejszych kinach.

Swoją amerykańską premierę film „Miłość i miłosierdzie” miał w dość nietypowy dzień – we wtorek 28 października 2019 roku. Niemalże środek tygodnia nie przeszkodził jednak w dokonaniu rzeczy niebywałej.

Polski film zadebiutował aż na 2. miejscu amerykańskiego box office’u, zarabiając w ciągu jednego dnia prawie 1,5 mln dol. (dokładna kwota to 1 mln 416 tys. dol.).

Źródło: Boxofficemojo.com

Sam z początku myślałem, że to może jakaś pomyłka – polski film będący na dobrą sprawę fabularyzowanym dokumentem o misji siostry Faustyny Kowalskiej stanął w szranki z gigantami Hollywood? Nadmieniam, że niewiele większą kwotę tego dnia zarobił film „Joker” (konkretnie 1 mln 768 tys. dol.). A z kolei o prawie 200 tys. dol. mniejszą zarobiła najnowsza produkcja Disneya, czyli „Czarownica 2” z Angeliną Jolie w roli głównej.

Gdy spojrzymy sobie dodatkowo na średnią ilość zarobionych pieniędzy w przeliczeniu na kopię, „Miłość i miłosierdzie” może pochwalić się wyższym współczynnikiem niż nie tylko „Joker”, ale i każdy inny film wyświetlany w amerykańskich kinach tego dnia! Średnia zarobku polskiego filmu wynosi bowiem ponad 1,7 tys. dol., podczas gdy w przypadku „Jokera” liczba ta to 449 dol.

Źródło: Boxofficemojo.com

Oczywiście „Joker” wyświetlany jest w amerykańskich kinach już prawie miesiąc i powoli schodzi z tamtejszych ekranów, natomiast nie sposób zaprzeczyć, że wynik filmu „Miłość i miłosierdzie” jest imponujący, jeżeli nie historyczny.

Nie przypominam sobie, by kiedykolwiek jakikolwiek polski film uplasował się na 2. miejscu w amerykańskim box office. Więcej, żaden nie trafił nawet do Top 10.

Głośna „Zimna wojna” zdołała zarobić podczas całej kinowej dystrybucji w Ameryce 4,5 mln dol. „Miłość i miłosierdzie” zarobiło ponad 30 proc. tej kwoty w jeden dzień.

W Polsce film w reżyserii Michała Kondrata miał premierę w marcu 2019 roku. W rolach głównych wystąpili Kamila Kamińska, Macieł Małysa, Janusz Chabior, a także m.in. Jacek Borkowski i Piotr Cyrwus.

Będziemy śledzić dalsze losy filmu „Miłość i miłosierdzie” w amerykańskich kinach. Wprawdzie nie zebrał on pozytywnych ocen (mówiąc bardzo delikatnie) pośród dziennikarzy w Polsce (w recenzji na Rozrywka.Blog porównaliśmy go do taniej kryptoreklamy i fatalnej lekcji religii w jednym), ale komercyjnego sukcesu odmówić mu nie można. Zresztą już sam fakt dystrybucji w USA jest rzeczą godną uwagi.

Teksty, które musisz przeczytać:

„Miłość i Miłosierdzie” to reklama, film telewizyjny i lekcja religii prowadzona przez fatalną katechetkę w jednym

Filmy religijne mają w środowisku bardzo złą opinię. Przeważnie są robione w najtańszy możliwy sposób, a ich przekaz jest w stanie trafić tylko do tych już przekonanych. Niestety, nawet pośród nich „Miłość i Miłosierdzie” wyróżnia się na minus. Wcale nie dlatego, że buduje hagiografię św. Faustyny. Bo przecież bohaterki prawie nie ma filmie.

Recenzja/Film 29.03.2019

Dołącz do dyskusji (5)

2 317 odpowiedzi na “Polski film w czołówce amerykańskiego box office’u. Tuż za „Jokerem” i przed najnowszą produkcją Disneya”

  1. Wprawdzie nie zebrał on pozytywnych ocen (mówiąc bardzo delikatnie) pośród dziennikarzy w Polsce – większość “elity” dziennikarskiej z zasady nienawidzi Kościoła i chrześcijan bo uważa, że dzięki temu są “nowocześni”. Dlatego ich opinie najlepiej ignorować bo od religijnego fanatyka gorszy jest tylko antyreligijny fanatyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...