Abonenci HBO dostaną go na rok za darmo, a w Polsce może pojawić się już w 2020. Poznajcie HBO Max

Artykuł/VOD 30.10.2019
Abonenci HBO dostaną go na rok za darmo, a w Polsce może pojawić się już w 2020. Poznajcie HBO Max

Abonenci HBO dostaną go na rok za darmo, a w Polsce może pojawić się już w 2020. Poznajcie HBO Max

Wojny streamingowe zbliżają się wielkimi krokami. W najbliższych dniach zadebiutują nowe platformy streamingowe: Apple TV+ i Disney+. Teraz wiemy, kiedy wystartuje HBO Max, serwis należący do WarnerMedia.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Dzisiejszej nocy podczas spotkania z inwestorami w biurach Warner Bros. zdradzono nowe informacje dotyczące platformy streamingowej HBO Max. Zebraliśmy dla was najważniejsze z nich.

HBO Max – kiedy pojawi się na rynku?

Platforma HBO Max ma wystartować na terenie USA w maju 2020 roku.

HBO Max – kiedy w Polsce?

Platforma HBO Max ma trafić do Europy przed 2021 rokiem.

W tym momencie nie wiadomo jeszcze, czy będzie miała ona zastąpić HBO GO czy stać się niezależnym serwisem. Bardziej prawdopodobna wydaje się ta pierwsza opcja. Nadmierne rozczłonkowanie rynku nie wydaje się bowiem dobrym pomysłem, zwłaszcza w sytuacji, gdy konkurencja będzie wyjątkowo zaciekła.

Z drugiej strony w USA Max ma działać obok dotychczasowych serwisów HBO GO i HBO NOW, więc trudno do końca przewidzieć, jaki model platforma zastosuje na pozostałe rynki świata.

HBO Max - co wchodzi w skład usługi?

HBO Max – jaka cena?

Nowa usługa ma kosztować 15 dolarów.

Ogłoszono jednak, że dotychczasowi abonenci usługi HBO oraz klienci AT&T mają otrzymać darmowy roczny dostęp do nowego serwisu. Zdradzono także, że w drugim roku działalności platforma ma otrzymać także specjalną, tańszą wersję, na której pojawiać się jednak będą reklamy.

HBO Max – jakie programy na start?

Na HBO Max od razu ma wylądować ponad 10 tys. godzin materiału z dotychczasowej biblioteki HBO. Poza materiałami znanymi z anteny słynnej stacji, serwis ma mieć dostęp do produkcji należących do: Warner Bros., New Line, DC Entertainment, CNN, TNT, TBS, truTV, The CW, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Adult Swim, Crunchyroll, Rooster Teeth i Looney Tunes, w tym głośne produkcje, jak „Przyjaciele”, „Teoria wielkiego podrywu”, „South Park” czy „Rick i Morty

W serwisie ma pojawić się także blisko 1800 filmów, w tym największe hity Warner Bros., z serią o Batmanie i Supermanie.

Podczas spotkania zdradzono także, że w późniejszym okresie abonenci będą mogli korzystać także z treści nadawanych na żywo.

HBO Max – co potem?

Podczas spotkania inwestorskiego ogłoszono, że firma planuje przyciągnąć ok. 75-90 mln użytkowników do 2025 roku na terenach Europy, Stanów Zjednoczonych i Ameryki Łacińskiej.

Przekazano także informacje, że w pierwszym roku istnienia nowej platformy światło dzienne ma ujrzeć ponad 30 nowych oryginalnych produkcji sygnowanych Max Originals. Wiemy już co nieco o niektórych z nich. Jednym z głośniejszych projektów jest serial „Raised by Wolves” powstający pod okiem Ridleya Scotta. Produkcja ma opowiadać o świecie przyszłości, w którym androidy wychowują ludzkie dzieci. Innymi ogłoszonymi już produkcjami są (m.in): nowa wersja serialu „Plotkara”, czy „Gremlins: Secrets of the Mogwai”.

Platforma HBO Max wystartuje w USA w maju 2020.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (14)

160 odpowiedzi na “Abonenci HBO dostaną go na rok za darmo, a w Polsce może pojawić się już w 2020. Poznajcie HBO Max”

 1. Nie kumam. Czymś to się różni od tego co jest teraz? Mam HBO GO, nuda i flaki z olejem – praktycznie bez zmian. W pół roku 90% wartościowych treści obejrzałem i teraz czekam a może coś dodadzą a tak naprawdę raczej zrezygnuje. Co ma mi dać te MAX? Z tego co widze to chwalą się że dadzą to co mam ;)

  • Wychodzi na to, że tylko większym abo i większą ofertą (może sam serwis i apkę “nieco” zmienią) ale nie wiem czemu po prostu nie mogli rozwinąć HBO GO…

   • Zapewne legalne sprawy uniemożliwiały to, ponieważ HBO GO ma tylko materiały należące do HBO lub to co wykupią, więc pewnie WarnerMedia nie może dodać materiałów za darmo do tego serwisu.A z HBO MAX sytuacja się zmienia ponieważ ten serwis jest uważany w świetle prawa jako miejsce dystrybucji produkcji WarnerMedia.

  • Różni się to tym, że HBO (Warner Media) zabrał z Netflixa i innych VOD swoje produkcje i będzie je oferował na wyłączność. Przynajmniej przez jakiś czas. Będą mieli dostęp do produkcji DC Comics, Studio Ghibli, filmy z portfolio Warner Media (na przykład nowego Jokera, Władcę pierścieni, Casablancę), bajki Looney Toons, kupione prawa do seriali np. The Office, Rick & Morty. Do tego doinwestują trochę do nowych produkcji oryginalnych i na podstawie tego stworzą bazę materiałów, czyli to będzie wyglądało trochę inaczej niż obecnie. Przede wszystkim będzie większy wybór produkcji niż masz teraz w HBO Go.

 2. Ja podziękuję, usiądę sobie… i poczytam książkę… Serio. 4 dychy tu, 4 dychy tam… niech natworzą tych serwisów jeszcze więcej to i 500+ miesięcznie będzie na nie mało…

 3. Co najwyżej HBO GO zmieni nazwę i po prostu platformy HBO w różnych krajach zostaną ujednolicone wizerunkowo (póki co na przykład w krajach skandynawskich zamiast HBO GO jest HBO Nordic, a w Hiszpanii HBO España). Nie oczekiwałbym wielkich zmian. Na naszym HBO GO już i tak jest sporo treści, które nie są produkcji HBO, jak właśnie niektóre produkcje The CW czy Cartoon Network. Takiego wyboru jak w amerykańskiej wersji na pewno nie będzie, w końcu nasz Netflix też jest stosunkowo biedny.

  • Tylko że różnica jest taka że Netflix nie posiadał praw do materiałów i dlatego wybór taki biedny a taki HBO czy Disney+ będą miały dostęp do swoich własnych bibliotek WarnerMedia i Disneya.

 4. Będzie 10 różnych streamingów, każdy płatny, każdy z treścią na wyłączność….i będą później płakać, że piractwo znów się powiększa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...