Na platformie Netflix pojawi się niebawem nowy serial produkcji niemieckiej. Fabuła serii „Fala” skupi się na historii zbuntowanych, walczących nastolatków.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Jak bardzo musimy hałasować, żeby wszystkich obudzić? – pada pytanie w zwiastunie nowego niemieckiego serialu. Produkcja zadebiutuje 1 listopada w serwisie Netflix. O czym opowiadać będzie „Fala”?

Fabuła zaczyna się całkiem interesująco – uczniowie pewnej szkoły zaczynają swoją własną rewolucję. Przewodzi im niejaki Tristan, nowy w klasie, charyzmatyczny nastolatek. Zaraża on grupkę rówieśników swoją ideą przeciwstawienia się fali nacjonalizmu. Zapowiada się jednak na to, że ich działania pójdą w bardzo złym kierunku.

„Fala” – oficjalny zwiastun:

Serial wyraźnie bazuje na wykorzystanym już wcześniej pomyśle. Opis fabuły oraz charakterystyczne przedstawiające falę logo przywodzą na myśl inną niemiecką produkcję – film „Fala” (w oryg. „Die Welle”) z 2008 roku. W tamtym obrazie rolę lidera piastował nauczyciel historii Rainer Wenger, przybliżający swoim uczniom kwestię niebezpieczeństw związanych z narastającymi ruchami nazistowskimi. Podobnie jak w zapowiadanym serialu, tak i w filmie sprawa w pewnym momencie wymyka się spod kontroli. Wenger przeprowadza eksperyment, w wyniku którego grupa uczniów zaczyna terroryzować miasto.

W serialu Netfliksa wystąpili m.in. Ludwig Simon, Luise Befort oraz Michelle Barthel.

Serial „Fala” znajdziecie w serwisie Netflix. Premiera 1 listopada 2019.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

5 odpowiedzi na “„Fala” od Netfliksa pokaże młodzieńczy sprzeciw. Sprawdź zwiastun produkcji”

  1. Zabawna sprawa, czyli mamy niemiecki serial, bazujący na niemieckim filmie, który zekranizował historię która wydarzyła się w Ameryce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...