Disney w ostatnim czasie zajmuje się głównie tworzeniem kolejnych części „Gwiezdnych wojen”, nowych filmów Marvela i remake’ów swoich klasycznych animacji. Od czasu do czasu wytwórnia ma jednak też coś zupełnie nowego do pokazania. Tym razem padło na „Jungle Cruise”, czyli nowy film przygodowy, który właśnie dostał premierowy zwiastun.

Dwayne Johnson dawno temu przestał być kojarzony jedynie z wrestlingiem amerykańskim. Teraz to jedna z największych hollywoodzkich gwiazd, mistrz kina komediowego i przy okazji popularny influencer. Niektórzy nazywają go nawet królem Hollywood, bo niewielu aktorów może liczyć na podobne zarobki co „The Rock”. Wkrótce widzowie będą go zobaczyć w dwóch filmach rozgrywających się w dżungli i to też nie jest przypadek.

Dwayne Johnson najpierw zagra w „Jumanji: Następny poziom”, a potem w „Jungle Cruise” od Disneya.

Produkcja została właśnie zaprezentowana na pierwszym zwiastunie, w którym obok Johnsona główne skrzypce gra Emily Blunt. „Jungle Cruise” zapowiada się na połączenie lekkiej komedii i filmu przygodowego, czyli kino rozrywkowego w najlepszym tego słowa znaczeniu. Czujni widzowie zauważą też liczne inspiracje, z których najmocniej wybrzmiewają nawiązania do „Miłość, szmaragd i krokodyl” oraz wserii „Indiana Jones” i „Piraci z Karaibów”. Zresztą nowy film Disneya podobnie jak słynne dzieło z Johnnym Deppem został zainspirowany istniejącym w Disneylandzie zjazdem.

W obsadzie „Jungle Cruise” oprócz Blunt i Johnsona pojawią się Jack Whitehall, Andy Nyman, Jesse Plemons, Paul Giamatti i Edgar Ramirez. Za reżyserię widowiska odpowiedzialny jest zaś Jaume Collet-Serra, który wcześniej stworzył filmy „Dom woskowych ciał”, „Pasażer” i „Non-stop”. Wraz z Johnsonem stworzy także kontynuację „Shazam!”, czyli produkcję zatytułowaną „Black Adam”.

Fabuła „Jungle Cruise” wydaje się zaledwie pretekstem do szalonych przygód, które spotkają bohaterów po drodze. W sercu amazońskiej dżungli podobno stoi starożytne drzewo, które ma niezwykłe moce lecznice. Odnaleźć to niesamowite miejsce postanawia brytyjskie rodzeństwo. Pomóc im w tym ma doświadczony posiadacz barki, ale chęć przejęcia cudownych mocy drzewa ma też grupa niemieckich ekspedytorów.

Światowa premiera „Jungle Cruise” została zapowiedziana na 24 lipca 2020 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...