Możliwe, że powstanie poświęcony kobietom film MCU. Aktorki gorąco namawiają do tego Kevina Feige’a

News/Film 10.10.2019
Możliwe, że powstanie poświęcony kobietom film MCU. Aktorki gorąco namawiają do tego Kevina Feige’a

Możliwe, że powstanie poświęcony kobietom film MCU. Aktorki gorąco namawiają do tego Kevina Feige’a

Po wielu latach oczekiwania Disney nareszcie zaczął robić filmy z superbohaterkami w rolach głównych. Sukces finansowy „Kapitan Marvel” pokazał, że tego typu produkcje mogą doskonale zarabiać. Dlatego odtwórczyni tej roli, Brie Larson namawia szefa Marvel Studios do zrobienia w pełni kobiecego filmu w ramach MCU.

Marvel Cinematic Universe bardzo szybko stał się finansowym, a miejscami też artystycznym sukcesem. Superbohaterska seria Disneya nie była jednak wcale wolna od miejscami zażartej krytyki. Część widowni i dziennikarzy słusznie wytykała, że w filmach Marvel Studios w bardzo niewielkim stopniu są reprezentowane mniejszości, a także kobiecy punkt widzenia. W międzyczasie DC zrobiło zaś „Wonder Woman”, która nie tylko doczekała się względnie pozytywnych recenzji, ale też zarobiła ponad 800 mln dol. w światowym box office.

Wcześniej w Hollywood funkcjonował mit oparty na przykładach absolutne tragicznych „Catwoman” i „Elektry”, jakoby filmy superbohaterskie z kobietą na plakacie się nie sprzedawały. Szef produkcji Marvela, Kevin Feige ostatecznie poczuł jednak wiatr zmian i dał zielone światło na realizację najpierw „Kapitan Marvel”, a potem „Czarnej Wdowy” (film o popularnej członkini Avengers będzie mieć premierę 1 maja 2020 w ramach 4. fazy MCU). A ponieważ ostatnie działania Marvela wskazują na większą pionierskość nowych filmów, to o dalsze prawa postanowiły powalczyć występujące w filmach studia aktorki.

Brie Larson na czele grupy niewymienionych z nazwiska aktorek gorąco namawiała Kevina Feige‘a do zrobienia filmu poświęconego całkowicie bohaterkom.

Jak podaje portal Variety, temat został podjęty podczas spotkania medialnego związanego z akcją Power of Woman. Larson początkowo nie chciała podać jasnej odpowiedzi, ale dopytana przedstawiła sytuację, w której aktorki połączyły się w walce o wspólny cel. Nie wiadomo jednak, czy ich pasja przekonała szefa Marvel Studios:

Wiele kobiet należących do obsady filmów Marvela poszło wspólnie do Kevina. Powiedziałyśmy mu, że jesteśmy w tym razem i naprawdę tego chcemy. Ale nie mam pojęcia, co z tego wyniknie. Nie decyduję o przyszłości Marvela, ale naprawdę kochamy ten pomysł. Wydaje mi się, że jeśli wystarczająco wiele osób będzie mówiło o całkowicie kobiecym filmie, to ma on szansę się wydarzyć – powiedziała gwiazda „Kapitan Marvel”.

Dotychczasowe próby pokazania kobiecej siły w filmach Marvel Cinematic Universe spotykały się zarówno z pochwałami, jak i krytyką.

Duża część fanów pozytywnie przyjęła większą reprezentację kobiet w ostatniej fazie uniwersum oraz wyrwanie ich z przestarzałej roli dam do ratowania dla superbohatera. Z drugiej strony nie brakowało też głosów, że w niektórych scenach Marvel przesadził z patetycznością i wkładał momenty girl power z gracją słonia w składzie porcelany. Wyśmiana została choćby scena w finałowej bitwie „Avengers: Koniec gry”, głównie dlatego, że finalnie nie miała żadnego przełożenia na fabułę filmu. Oprócz tego pojawiały się też toksyczne i szowinistyczne ataki trollów internetowych, dla których każde pojawienie się nie-męskiej twarzy jest ideologicznym wymuszeniem (krytykowała to choćby scenarzystka „Czarnej wdowy”)

Ale paradoksalnie właśnie dlatego całkowicie skoncentrowany na superbohaterkach film wydaje się doskonałym pomysłem. Scenarzyści Marvela będą mieli okazję pokazać kobiecą perspektywę w pełni i w całkowicie niewymuszony sposób. Tego typu produkcja miałaby olbrzymią szansę na sukces również dlatego, że w 4. fazie MCU zdecydowanie brakuje produkcji w stylu „Avengers”, która łączyłaby różnych bohaterów. Film z Kapitan Marvel, Scarlet Witch, Osą i Walkirią na jednej scenie? Brzmi naprawdę obiecująco, zobaczymy, czy pomysł uda się zrealizować.

Teksty, które musisz przeczytać:

Marvel ujawnia pierwsze szczegóły „She-Hulk”. Główną rolę zagra aktorka z „Orphan Black” i „Perry Mason”

Ostatnie dni przyniosły pierwszą poważną aktywność Marvela od czasu ogłoszenia decyzji o kolejnym przesunięciu premiery „Czarnej Wdowy”. Najpierw dowiedzieliśmy się więcej na temat serialu „WandaVision”, a teraz ujawniono tożsamość aktorki wcielającej się w rolę She-Hulk. Tatiana Maslany to aktorka, która kiedyś miała zagrać w „Łotr 1”.

Seriale 18.09.2020

Dołącz do dyskusji (4)

4 odpowiedzi na “Możliwe, że powstanie poświęcony kobietom film MCU. Aktorki gorąco namawiają do tego Kevina Feige’a”

  1. “Część widowni i dziennikarzy słusznie wytykała, że w filmach Marvel Studios w bardzo niewielkim stopniu są reprezentowane mniejszości, a także kobiecy punkt widzenia” – SJF i feminazistki stanowiące ułamek Społeczeństwa. W Czarnej Panterze było aż dwóch białych aktorów. Dzięki temu film miał swój urok. Nie jestem w stanie zrozumieć o jaki kobiecy punkt widzenia chodzi. Kapitan Marvel była średnia. Cały film uratował kot. Do tego Brie, która jest zagorzałą feministką zagrała słabo i nawet nie dorastała do pięt Wonder Woman. O Brie się zrobiło głośno jak internauci ją wyśmiali i złożyli petycję o ponowne nagranie Kapitan Marvel, ale z jej drugim(?) wcieleniem – czarnoskórą nastolatką. Do dziś pamiętam tą ciszę na sali kinowej, która nastała kiedy wszystkich dotknęło zażenowanie tym co właśnie zobaczyli, podczas “kobiecej sceny” w End Gamie.

    • Kapitan Marvel był filmem S. Jacksona, a brie miała tylko swoje wstawki, a co do tworzenia filmów, niech sobie robią, tyle było już niewypałów w ostatnich czasach, że aż dziwne, że to dalej próbują robić (np. Ghost busters, ocean 8 itd.)

    • Kapitan marvel był filmem Samuela Jacksona, a brie miała tylko swoje wstawki.
      Niech robią filmy z kobietami, na podstawie męskiego kina, przejechali się już tyle razy w ostatnich latach (ghost busters, ocean 8,itd),a mimo to dalej to robią, jak się kasa w końcu skończy to przestaną xd

  2. Birts of Prey od DC będzie pierwszym damskim składem. Gdyby to nie było na siłę wymuszone że nagle zapominają że mają męskich kumpli to jak najbardziej. Choćby na takiej zasadzie jak wyżej wymieniony film. Przykładowo Kap. Marvel trafia na planetę gdzie faceci są zapedzani przez tyrana do pracy (wykorzystując jakieś urządzenie) a ona wraz z kobietami z tej planety obalają go. Trzeba by tylko jakoś osłabić główną bohaterkę (jakiś super artefakt czy coś) by potrzebowała wsparcia innych kobiet. I mają swój film bo tak to nie ma fabularnego sensu by zapomniały o facetach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...