W sieci zadebiutował pierwszy pełnoprawny zwiastun filmu „Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)” z Margot Robbie w roli głównej.

Produkcja w reżyserii Cathy Yan na podstawie scenariusza Christiny Hodson („Bumblebee”) opowie dalsze losy Harley Quinn, bohaterki, którą poznaliśmy w 2016 roku w filmie „Suicide Squad” Davida Ayera. Akcja „Ptaków Nocy” najprawdopodobniej rozgrywa się po wydarzeniach z tamtego obrazu, na co wskazywałby dialog dotyczący relacji z Jokerem. „Rozstałam się z Jokerem” – padnie bowiem w pierwszych sekundach klipu.

Nie wiemy jeszcze, jak film będzie się miał do nowej części „Legionu samobójców” pod dowództwem Jamesa Gunna, reżysera „Strażników Galaktyki”. W końcu pierwsze materiały określają tamten obraz jako swoisty reboot serii, próbę opowiedzenia tej samej historii na nowo. Filmy DC wciąż wyraźnie nie znalazły swojej formuły na tworzenie spójnego uniwersum.

Niezależnie jednak od momentu, w którym rozegra się akcja, „Ptaki Nocy” opowiedzą o nowej żeńskiej grupie superbohaterek, czy raczej super-przestępczyń, w której skład wejdą: Czarny Kanarek, Łowczyni, Renee Montoya oraz sama Harley Quinn. Kobiety będą musiały uratować młodą dziewczynę przed atakami nikczemnego przestępcy, działającego pod pseudonimem Czarna Maska.

Oficjalny opis fabuły przywodzi na myśl „Deadpoola 2” z misją uchronienia młodego chłopaka przed gniewem potrafiącego podróżować w czasie bandyty Cable’a. Mam więc nadzieję, że film Yan zaprezentuje podobnie bezkompromisowe podejście do kina superbohaterskiego, co wspomniany wyżej film z Ryanem Reynodlsem.

Ptaki Nocy - seria plakatów

Na ekranie, oprócz Margot Robbie, zobaczymy Ewana McGregora, Mary Elizabeth Winstead, Rosie Perez, Chrissa Messinę, czy Jurnee Smollett-Bell. Produkcja zapowiada się na szaloną jazdę bez trzymanki, skupioną na bohaterach i utrzymaną w pstrokatych barwach, widocznych także w innych materiałach promocyjnych.

Film „Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)” trafi do kin już 28 lutego 2020 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...