„Czar par” wraca po ponad 20 latach nieobecności. Polacy na nowo sprawdzą siłę związku dzięki TVP?

News/TV 20.09.2019
„Czar par” wraca po ponad 20 latach nieobecności. Polacy na nowo sprawdzą siłę związku dzięki TVP?

„Czar par” wraca po ponad 20 latach nieobecności. Polacy na nowo sprawdzą siłę związku dzięki TVP?

Telewizja Polska w ostatnich kilku latach często wskrzeszała z niebytu dawno niewidziane produkcje. Dawne hity TVP miały w teorii na nowo zachwycić widzów. Czy podobnie będzie z teleturniejem randkowym „Czar par”? Produkcja już dzisiaj zadebiutuje z nowymi odcinkami.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o telewizji, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

„Czar par” pierwotnie zadebiutował na antenie TVP 1 20 lutego 1993 roku. Produkcja początkowo cieszyła się olbrzymią popularnością i wykreowała kilka telewizyjnych gwiazd (przede wszystkim Krzysztofa Ibisza, który obecnie jest zapraszany nawet do prowadzenia turniejów e-sportowych). Polskich telewidzów zaskoczył przede wszystkim rozmach programu, który wówczas nie był często spotykany. W trzech seriach w teleturnieju wzięły udział aż 153 pary. Każda z nich przez cały rok walczyła o awans do finału.

W drodze na szczyt zakochanych czekały rozmaite zadania, które testowały ich wzajemną znajomość, inteligencję, a nawet sprawność fizyczną. Produkcja została jednak wycofana z emisji po wybuchu skandalu w 3. edycji. Dwie zaprzyjaźnione pary umówiły się, że będą współpracować, a w razie zwycięstwa którejś z nich podzielą się wygraną. Obie doszły do finału i zdobyły sympatię telewidzów. Na rodzielenie nagrody zgodził się nawet sponsor, firma Exbud (postanowiła zamiast mieszkania zaoferować parom jego równowartość do podziału). Między małżeństwami doszło jednak wkrótce do konfliktu i wygrana trafiła się tylko oficjalnym zwycięzcom. Trwale zaszkodziło to wizerunkowi programu. Czy tym razem „Czar par” wzbudzi równie wielkie emocje wśród telewidzów, a zarazem przetrwa dłużej?

„Czar par” – kiedy premiera i gdzie oglądać?

Nowa odsłona programu będzie nawiązywać do oryginalnej formuły, ale przy kilku nowych założeniach i odmiennej oprawie, które wynika z dużych zmian, jakie zaszły w telewizji przez ostatnie dwie dekady. Nowymi jurorami „Czaru par” zostali Dorota Chotecka i Radosław Pazura, a także Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel. Show poprowadzą za to Izabella Krzan i Maciej Kurzajewski.

W obecnej ramówce telewizyjnej nie brakuje zarówno produkcji, w której rywalizują pary (wystarczy wspomnieć „Azja/Ameryka Express” od TVN-u), jak i rozmaitych dynamicznych teleturniejów. Sukces „Czaru par” zależy więc przede wszystkim od dwóch rzeczy – wzbudzeniu nostalgii w widzach oryginalnego programu, a także odróżnieniu się od innych show tego typu. TVP zdążyło w ostatnich latach wskrzesić takie produkcje jak „Szansa na sukces” i „Koło fortuny”. One również znajdują się w najnowszej ramówce publicznego nadawcy, której wszystkie najważniejsze szczegóły i nowości znajdziecie TUTAJ.

Premierowy odcinek show „Czar par” zadebiutuje dzisiaj o 20:40 na antenie TVP 2. Kolejny zostanie wyemitowany zaraz po pierwszym o 21:50. Następne odcinki co tydzień.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...