„Władca Pierścieni” od Amazona spróbuje odtworzyć magię trylogii Petera Jacksona. Zdjęcia do serialu odbędą się w Nowej Zelandii

News/Seriale 18.09.2019
„Władca Pierścieni” od Amazona spróbuje odtworzyć magię trylogii Petera Jacksona. Zdjęcia do serialu odbędą się w Nowej Zelandii

„Władca Pierścieni” od Amazona spróbuje odtworzyć magię trylogii Petera Jacksona. Zdjęcia do serialu odbędą się w Nowej Zelandii

Trylogia „Władca Pierścieni” zapisała się złotymi zgłoskami w historii amerykańskiego kina. Jedną ze składowych sukcesu filmów Petera Jacksona były piękne krajobrazy Nowej Zelandii. Z podobnych możliwości chce skorzystać Amazon, dlatego zdjęcia do ich nowego serialu będą odbywać się w tym samym miejscu.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Można powiedzieć, że „Władca Pierścieni” zrobił dla Nowej Zelandii równie dużo, co Nowa Zelandia zrobiła dla filmowej adaptacji kultowej powieści J.R.R. Tolkiena. Każdy, kto kiedykolwiek oglądał trylogię Petera Jacksona, zdaje sobie sprawę z tego, że niezwykłe krajobrazy tego wyspiarskiego kraju odwzorowały tolkienowskie Śródziemie z zadziwiającą dokładnością.

Dlatego nie powinno nas dziwić, że Amazon w trakcie prac nad swoich serialem zatytułowanym roboczo „Władca Pierścieni” (choć tak naprawdę przedstawi wydarzenia II Ery i nie wolno mu poza nią wychodzić) postanowił wziąć przykład z Jacksona. Serial przeznaczony na platformę Prime Video już wkrótce rozpocznie fazę produkcji na planie.

Amazon wybrał Nową Zelandię na lokację serialu „Władca Pierścieni”. I to mimo, że Peter Jackson nie jest zaangażowany w projekt.

władca pierścieni nowa zelandia

Jak podaje portal The Wrap, obecnie serial znajduje się w fazie pre-produkcji, ale zdjęcia mają się rozpocząć w ciągu najbliższych miesięcy na terenie Auckland. Fani wizualnej strony „Władcy Pierścieni” i „Hobbita” mogą się więc ucieszyć, że Shire, Rivendell czy Lorien będą wyglądać tak samo lub przynajmniej podobnie do tego, co widzieliśmy w dziełach Jacksona. Z drugiej strony nie gwarantuje to automatycznie podobnego poziomu czy nawet identycznej atmosfery. Zwrócił na to uwagę w niedawnej rozmowie z portalem Rozrywka.Blog Dominic Mongahan, czyli filmowy Merry Brandybuck.

Tym bardziej, że na temat fabuły serialowego „Władcy Pierścieni” wciąż wiemy niewiele. Premierowy sezon produkcji Amazona ma liczyć aż dwadzieścia odcinków. Za reżyserię dwóch pierwszych odpowiada twórca filmu „Jurassic World: Upadłe królestwo”, do jednej z głównych ról zaangażowano Willa Poultera („Black Mirror: Bandersnatch”), a towarzyszyć na ekranie będzie mu Markella Kavenagh. Kolejnych informacji na ten temat możemy się zapewne spodziewać wkrótce.

Premierę „Władcy Pierścieni” ogłoszono na 2020 rok. W tym samym czasie na platformy VOD trafi wiele głośnych seriali fantasy i sci-fi.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...