Netflix zrobi aktorską wersję animacji „Klubu Winx”. Znamy część obsady młodzieżowego serialu fantasy

News/Seriale 18.09.2019
Netflix zrobi aktorską wersję animacji „Klubu Winx”. Znamy część obsady młodzieżowego serialu fantasy

Netflix zrobi aktorską wersję animacji „Klubu Winx”. Znamy część obsady młodzieżowego serialu fantasy

„Klub Winx” to jedna z najbardziej popularnych animacji kierowanych przede wszystkim do młodych dziewczyn. Netflix postanowił skorzystać na powodzeniu marki i dlatego zrobi aktorską wersję serialu. W głównej roli wystąpi jedna z gwiazd „Chilling Adventures of Sabrina”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Winx to grupa młodocianych czarodziejek z fantastycznej krainy Magicznego Wymiaru stworzona przez włoskiego rysownika Iginio Straffiego. Animowana produkcja rozpoczęła nadawanie w 2003 roku i bardzo szybko zdobyła globalną popularność. Co ciekawe nie tylko wśród docelowej grupy odbiorców w wieku 5-14 lat, ale też wielu starszych widzów obu płci. Podobną drogę przeszły zresztą inne seriale tego typu jak „W.I.T.C.H.” i „My Little Pony: Przyjaźń to magia”.

Od 2010 współtwórcą animacji jest stacja Nickleodeon, a w międzynarodowym streamingu „Klub Winx” jest też dostępny na platformie Netflix. Polska wersja serwisu oferuje obecnie jeden sezon oryginalnej serii, a także dwa pakiety odcinków spin-offa „Świat Winx”. Wygląda na to, że ich oglądalność od dłuższego czasu utrzymuje się na satysfakcjonującym poziomie, bo Netflix ogłosił powstanie aktorskiej wersji.

Główną rolę Bloom w „Fate: The Winx Saga” zagra Abigail Cowen znana z „Chilling Adventures of Sabrina”, gdzie wcielała się w Dorcas.

Foto: Kadr z „Chilling Adventures of Sabrina”. Abigail Cowen w środku

Na początku 2016 roku w mediach pojawiła się informacja o powstaniu aktorskiego filmu na bazie „Klubu Winx”. Nie wiadomo, czy to właśnie ten projekt z czasem wyewoluował w serial od Netfliksa. Jak podał portal Deadline, w Irlandii właśnie rozpoczęły się zdjęcia do sześcioodcinkowej serii. Fabuła produkcji opowie historię piątki przyjaciółek, które wspólnie uczęszczają do magicznej szkoły o nazwie Alfea. Wiadomo więc, że przynajmniej na najbardziej podstawowym poziomie będzie odpowiadać temu, co fani znają z serialu animowanego.

Obsada „Fate: The Winx Saga” za wyjątkiem Cowen nie została jeszcze ujawniona. Showrunnerem serii został Brian Young pracujący wcześniej przy „Pamiętnika wampirów” i „Kyle XY”. Netflix nie ujawnił jeszcze daty premiery, ale ponieważ aktorzy są już na planie zdjęciowym, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można mówić o 2020 roku.

„Klub Winx” i „Świat Winx” możecie oglądać na platformie Netflix.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...