Han Solo może powrócić na ekrany. Disney rozważa serialowy spin-off… filmowego spin-offa

Artykuł/Seriale 17.09.2019
Han Solo może powrócić na ekrany. Disney rozważa serialowy spin-off… filmowego spin-offa

Han Solo może powrócić na ekrany. Disney rozważa serialowy spin-off… filmowego spin-offa

Niewykluczone, że młody Han Solo nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Alden Ehrenreich może powrócić do tej roli w serialu na Disney+.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

„Han Solo” okazał się prawdziwą klapą pod względem finansowym. To pierwszy gwiezdnowojenny film w historii, który nie zarobił kosmicznych pieniędzy. Co prawda dużo winy ponosi tutaj Myszka Miki, która zwolniła duet reżyserów w połowie zdjęć, a potem uparła się, by dotrzymać majowej daty premiery, przez co „Solo” zagubił się gdzieś w cieniu „Avengersów”, ale mleko się rozlało.

Porażka była na tyle duża, że Disney anulował kolejny film z serii.

Po przejęciu praw do marki Star Wars korporacja Disney zapowiedziała od razu sześć nowych filmów – tyle samo, ile nakręcił George Lucas. Cztery z nich doczekały się już premiery. Były to epizody „Przebudzenie Mocy” i „Ostatni Jedi” oraz spin-offy „Łotr 1” i „Han Solo”.

Piąty film i zarazem trzeci epizod, czyli zwieńczenie trylogii sequeli o pokracznym tytule „Skywalker. Odrodzenie”, będzie miał swoją premierę w grudniu. Szósty z obrazów, czyli nienazwany spin-off, nigdy nie został jednak oficjalnie zapowiedziany, a Disney ten projekt zakopał bardzo głęboko.

Po klapie „Hana Solo” nastąpiła zmiana strategii.

Co prawda gdzieś tam na horyzoncie majaczą się kolejne filmy, ale są one niezwiązane bezpośrednio z sagą. Mają je kręcić, o zgrozo, showrunnerzy „Gry o tron” oraz Rian Johnson, czyli reżyser odpowiedzialny za polaryzującego fanów „Ostatniego Jedi”. To jednak pieśń przyszłości.

Na razie Disney pracuje nad serwisem VOD, który będzie konkurował z Netfliksem. Korporacja uznała, że „Gwiezdne wojny” będą jednym z motorów napędowych usługi Disney+. Oprócz dotychczas wydanych filmów i animacji na nowej platformie wideo na żądanie pojawią się nowy sezon „The Clone Wars” oraz seriale „Star Wars”.

Gwiazdą jednego z seriali „Star Wars” może zostać młody Han.

Na ten moment Disney zapowiedział trzy produkcje w odcinkach osadzone fabularnie w odległej galaktyce. Jako pierwszy już w listopadzie zadebiutuje „The Mandalorian”. Oprócz tego swoje seriale dostali Cassian Andor z „Łotr 1” oraz Obi-Wan Kenobi, w którego wcieli się ponownie Ewan McGregor.

Nie wykluczone jednak, że pojawi się jeszcze jeden serial. Wedle plotek taka produkcja miałaby być drugą szansą dla Aldena Ehrenreicha i byłaby takim… spin-offem spin-offa. W takim serialu mogliby pojawić się również inni bohaterowie „Hana Solo”, w tym Chewbacca, Lando, Kira i Darth Maul.

Disney może niedługo zbudować sobie serialowe gwiezdnowojenne uniwersum.

„The Mandalorian” osadzony jest fabularnie po „Powrocie Jedi”, ale pozostałe dwa seriale – te poświęcone Cassianowi Androwi oraz Obi-Wanowi Kenobiemu – będą się rozgrywały fabularnie pomiędzy 3. a 4. epizodem sagi „Star Wars”. Serialowy spin-off Hana Solo działby się w tym samym okresie.

W mojej głowie zaczyna już kiełkować myśl, że skoro te seriale kręci Disney, to będą wzorem Marvela w jakiś sposób ze sobą połączone. Nie wyobrażam sobie co prawda, by Han spotkał Obi-Wana Kenobiego, jeszcze zanim Jedi nie poprosił pilota o przelot na Alderaan „bez zadawania pytań”, ale kto wie?

Na crossovery nie liczę, ale mimo to młody Solo, gdy widzieliśmy go ostatnio, zmierzał na Tatooine, by załapać się na fuchę u Jabby. Możliwe, że pomiędzy trzema serialami rozgrywającymi się w podobnym okresie będą migrowały np. postaci poboczne. Albo i nie – to w końcu całkiem duża odległa galaktyka

Teksty, które musisz przeczytać:

Dwayne Johnson i Emily Blunt w filmie Disneya łączącym „Indianę Jonesa” i „Piratów z Karaibów”. „Jungle Cruise” – zwiastun

Disney w ostatnim czasie zajmuje się głównie tworzeniem kolejnych części „Gwiezdnych wojen”, nowych filmów Marvela i remake’ów swoich klasycznych animacji. Od czasu do czasu wytwórnia ma jednak też coś zupełnie nowego do pokazania. Tym razem padło na „Jungle Cruise”, czyli nowy film przygodowy, który właśnie dostał premierowy zwiastun.

Trailer/Film 11.10.2019

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...