REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD

VOD.pl dodał 100 polskich filmów do obejrzenia za darmo. Gdzie jeszcze oglądać klasykę rodzimego kina?

Jeśli kiedyś zastanawialiście się, gdzie oglądać polskie filmy i seriale, to już nie musicie. Serwis VOD.pl dodał 100 klasycznych dla polskiego kina tytułów. Sprawdzamy, gdzie jeszcze można obejrzeć polskie filmy.

16.09.2019
16:47
gdzie obejrzec polskie filmy za darmo
REKLAMA
REKLAMA

Często pojawiają się głosy, że chociaż platformy streamingowe co rusz zasypują nas nowościami, to w ich bibliotekach brakuje filmów starszych, klasyki kina. To samo dotyczy przecież polskich, dawnych produkcji, których na Netfliksie czy w HBO GO jest jak na lekarstwo. Często bywa tak, że łatwiej trafić na kiepskie filmidło z ostatnich lat niż hit, powiedzmy, z lat 80..

VOD.pl udostępnił 100 polskich filmów zupełnie za darmo.

Taką informację podało HDTV. Wspomniane produkcje można zobaczyć w sekcji „Klasyka polskiego kina”. Filmy można obejrzeć bez dodatkowych opłat i bez zakładania konta – co jest świetną wiadomością. Aby móc zasiąść do oglądania trzeba jednak przebrnąć przez reklamy, co nie jest może wielkim problemem. Niestety, reklamy pojawiają się również w trakcie seansu i trwają kilka minut.

Wśród dostępnych produkcji są prawdziwe perełki od Studia Filmowego Kadr. Są tu „Podróż za jeden uśmiech”, „Vabank”, „Matka Joanna od Aniołów”, „Kanał”, „Krzyk”, a także absolutnie fenomenalny „ Do widzenia, do jutra...” - debiut Janusza Morgensterna ze Zbigniewem Cybulskim w roli głównej.

Gdzie jeszcze obejrzeć polskie filmy za darmo?

Dla tych, którzy chcą wrócić lub nadrobić filmową klasykę, jest jeszcze kilka miejsc, do których warto zajrzeć. Jest kanał w serwisie Youtube Studia Filmowego TOR. Możecie tam znaleźć między innymi obraz „Zazdrość i medycyna” – na podstawie powieści Michała Choromańskiego. Dla fanów Krzysztofa Kieślowskiego jest „Amator” z Jerzym Stuhrem, a także „Krótki film o zabijaniu”, „Krótki film o miłości” i „Iluminacja” w reżyserii Krzysztofa Zanussiego z muzyką Wojciecha Kilara.

Sporo treści można znaleźć w na stronach TVP w projekcie Rekonstrukcja Cyfrowa. Tu zobaczycie między innymi seriale „Tulipan” czy „Ekstradycja”. Z kolei w serwisie Ninateka.pl możecie obok filmów znaleźć także słuchowiska i spektakle teatralne.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA