VOD.pl dodał 100 polskich filmów do obejrzenia za darmo. Gdzie jeszcze oglądać klasykę rodzimego kina?

News/VOD 16.09.2019
VOD.pl dodał 100 polskich filmów do obejrzenia za darmo. Gdzie jeszcze oglądać klasykę rodzimego kina?

VOD.pl dodał 100 polskich filmów do obejrzenia za darmo. Gdzie jeszcze oglądać klasykę rodzimego kina?

Jeśli kiedyś zastanawialiście się, gdzie oglądać polskie filmy i seriale, to już nie musicie. Serwis VOD.pl dodał 100 klasycznych dla polskiego kina tytułów. Sprawdzamy, gdzie jeszcze można obejrzeć polskie filmy.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Często pojawiają się głosy, że chociaż platformy streamingowe co rusz zasypują nas nowościami, to w ich bibliotekach brakuje filmów starszych, klasyki kina. To samo dotyczy przecież polskich, dawnych produkcji, których na Netfliksie czy w HBO GO jest jak na lekarstwo. Często bywa tak, że łatwiej trafić na kiepskie filmidło z ostatnich lat niż hit, powiedzmy, z lat 80..

VOD.pl udostępnił 100 polskich filmów zupełnie za darmo.

Taką informację podało HDTV. Wspomniane produkcje można zobaczyć w sekcji „Klasyka polskiego kina”. Filmy można obejrzeć bez dodatkowych opłat i bez zakładania konta – co jest świetną wiadomością. Aby móc zasiąść do oglądania trzeba jednak przebrnąć przez reklamy, co nie jest może wielkim problemem. Niestety, reklamy pojawiają się również w trakcie seansu i trwają kilka minut.

Wśród dostępnych produkcji są prawdziwe perełki od Studia Filmowego Kadr. Są tu „Podróż za jeden uśmiech”, „Vabank”, „Matka Joanna od Aniołów”, „Kanał”, „Krzyk”, a także absolutnie fenomenalny „ Do widzenia, do jutra…” – debiut Janusza Morgensterna ze Zbigniewem Cybulskim w roli głównej.

Gdzie jeszcze obejrzeć polskie filmy za darmo?

Dla tych, którzy chcą wrócić lub nadrobić filmową klasykę, jest jeszcze kilka miejsc, do których warto zajrzeć. Jest kanał w serwisie Youtube Studia Filmowego TOR. Możecie tam znaleźć między innymi obraz „Zazdrość i medycyna” – na podstawie powieści Michała Choromańskiego. Dla fanów Krzysztofa Kieślowskiego jest „Amator” z Jerzym Stuhrem, a także „Krótki film o zabijaniu”, „Krótki film o miłości” i „Iluminacja” w reżyserii Krzysztofa Zanussiego z muzyką Wojciecha Kilara.

Sporo treści można znaleźć w na stronach TVP w projekcie Rekonstrukcja Cyfrowa. Tu zobaczycie między innymi seriale „Tulipan” czy „Ekstradycja”. Z kolei w serwisie Ninateka.pl możecie obok filmów znaleźć także słuchowiska i spektakle teatralne.

Teksty, które musisz przeczytać:

Kina będą legitymować widzów, a popcorn zjemy tylko w strefie gastronomicznej? Nowe zalecenia rządu

Ministerstwo kultury opublikowało zestaw nowych zaleceń dotyczących tzw. czwartego etapu odmrażania życia gospodarczego i społecznego. Umożliwia on wznowienie działalności kin, teatrów, oper i filharmonii. Od soboty do kin wrócą również strefy gastronomiczne, ale podczas seansu widzowie nadal będą musieli mieć zasłonięte usta i nosy. Oprócz tego, organizator imprezy może poprosić jej uczestników o dane osobowe.

News/Trendy 03.06.2020

Dołącz do dyskusji (5)

1 875 odpowiedzi na “VOD.pl dodał 100 polskich filmów do obejrzenia za darmo. Gdzie jeszcze oglądać klasykę rodzimego kina?”

  1. tylko te reklamy w środku filmu… ja wiem, że to koszt darmowego oglądania ale ….
    no i odnoszę wrażenie, że filmy są pocięte – np. “człowiek na torze” jest uboższy o kilka scen..

    • Tak, jeżeli strona nie puści filmu ponieważ nie jesteś w odpowiednim regionie,,, to użyj CHROME i zainstaluj Chrome rozszerzenie/extension – “Opera VPN for Chrome”, i to uruchom i wybierz kraj z jakiego byś chciał żeby twój komputer udawał że jest, i to pozwoli ci oglądać filmy z jakichkolwiek stron które blokują zagranicę. Żeby oglądać VOD.TVP.pl jak wybrałem-“Polska” w Opera VPN-Extension to nie działało, ale jak wybrałem-“Niemcy” działa bezproblemowo i oglądam filmy. Życzę przyjemnego oglądania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...