Za niewiele ponad miesiąc, 20 października, na antenie HBO i HBO GO zadebiutuje jeden z najbardziej oczekiwanych seriali tego roku – adaptacja powieści graficznej „Watchmen”. Stacja nie próżnuje i po raz kolejny prezentuje nowy materiał, który podgrzewa atmosferę.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Nowy pełnoprawny zwiastun po raz kolejny odwołuje się do motywu maski i powodów, dla których bohaterowie je noszą. Aktorzy w materiałach zza kulis podkreślali, że ten element ma duże znaczenie w nadchodzącej produkcji i widać to w każdym nowym wideo promocyjnym.

Najnowszy materiał jeszcze mocniej uwypukla nowych bohaterów serii – detektyw Angelę Abar (Regina King), a także Looking Glassa, z którym kobieta wydaje się współpracować. Są to nowe postacie, napisane specjalnie na potrzeby nowej wersji historii, która nie tyle adaptuje na nowo powieść graficzną z 1986 roku, co tworzy jej specyficzną kontynuację, rozgrywającą się współcześnie.

Produkcja HBO wciąż owiana jest sporą tajemnicą, ale nowe materiały pozwalają coraz lepiej zapoznać się w zamysłem fabularnym serii Damona Lindelofa. Twórca dobrze przyjętych „Lost. Zagubionych” oraz głośnego serialu science-fiction „Pozostawieni”, w otoczce opowieści superbohaterskiej, chce opowiedzieć o złamanych ludziach, którym przyszło żyć w niezwykłych czasach.

Produkcja zdaje się odwoływać do tych samych pytań, które stawiała oryginalna powieść Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa, przenosząc je na grunt dzisiejszej rzeczywistości. Efektem jest serial, który zapowiada się na jedną z najciekawszych premier jesiennej ramówki.

Serial zadebiutuje na antenie HBO oraz na platformie HBO 20 października.

 

Tagi: , ,

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...