Jeden z prequeli „Gry o tron” przedstawi losy rodziny Targaryenów? Wszystko na to wskazuje

News/Seriale 13.09.2019
Jeden z prequeli „Gry o tron” przedstawi losy rodziny Targaryenów? Wszystko na to wskazuje

Jeden z prequeli „Gry o tron” przedstawi losy rodziny Targaryenów? Wszystko na to wskazuje

Gra o tron” skończyła się w maju, zostawiając widzów z mieszanymi uczuciami po kontrowersyjnym finale. Odkąd HBO wiedziało, że 8. seria będzie ostatnią, aktywnie poszukiwało pomysłu na zastępstwo dla swojego międzynarodowego hitu, który pobudził wyobraźnię niemal całego globu. Z tego powodu w 2017 roku zatrudniono pięciu scenarzystów, którzy mieli za zadanie przygotować skrypt do pilotażowych odcinków nowych seriali. Właśnie poznaliśmy nowe informacje w tej sprawie.

Jednym z projektów jest ogłoszony jakiś czas temu serial „Bloodmoon” z Naomi Watts, osadzony tysiące lat przed wydarzeniami „Gry o tron”. Produkcja, której tytuł może ulec jeszcze zmianie, opowiada o czasie, w którym w Westeros po raz pierwszy pojawili się Biali Wędrowcy. Pilotażowy odcinek został już nakręcony. Obecnie trwają prace nad postprodukcją. Następnie serial czeka surowa ocena włodarzy stacji, którzy zdecydują, czy produkcja dostanie zamówienie na pełny sezon.

Bloodmoon - prequel Gry o tron

Teraz portal Entertainment Weekly dowiedział się, że HBO bliskie jest zamówienia pilota serialu opowiadającego historię rodu Targaryenów.

Jego akcja miałaby przedstawić burzliwe losy rodziny i finalnie dotrzeć do wydarzeń tzw. Tańca smoków, czyli wojny domowej między różnymi frakcjami tego uznanego rodu.

George R.R. Martin jest zaangażowany w prace nad nowym serialem jako producent wykonawczy i ponoć jest bardzo zadowolony z takiego obrotu spraw. Nic dziwnego – słynny autor opublikował w 2018 roku książkę „Ogień i krew”, w której dokładnie opisuje dzieje rodziny Targaryen oraz przebieg słynnej wojny. Nowy serial miałby zaś opowiadać dokładnie o tym okresie historycznym fikcyjnej krainy.

Gra o tron - kadr z serialu

Wydarzenia „Tańca smoków” rozgrywają się ok. 200 lat przed „Grą o tron”, a więc w zupełnie innym momencie niż „Bloodmoon”. W trakcie trwania serialu kilkoro bohaterów przypominało przebieg dramatycznych wydarzeń tamtego okresu. Jednym z bardziej charakterystycznych momentów jest scena z sezonu 5., gdy Shireen Baratheon rozmawia na ten temat ze swoim ojcem.

Ostateczną wersję scenariusza pilotażowego odcinka napisał Ryan Condal, współtwórca serialu „Colony”, odpowiedzialny także za scenariusze do filmów „Rampage. Dzika furia” czy „Herkules” z Dwaynem Johnsonem.

Nieznana jest na razie data rozpoczęcia zdjęć na planie produkcji. Chwilowo HBO musi jeszcze oficjalnie zamówić pilota serialu, ale wszystko wskazuje na to, że miałoby się to wydarzyć w najbliższym czasie.

Serial „Gra o tron” dostępny jest na platformie HBO GO.

Teksty, które musisz przeczytać:

„Ogień nie zabije smoka”, a słaby 8. sezon legendy „Gry o tron”? Nowa książka o kulisach serialu HBO to majstersztyk

Fani serialu „Gra o tron” przez cały okres istnienia serialu pragnęli poznać kulisy powstawania kolejnych sezonów, motywacje stojące za poszczególnymi wyborami fabularnymi i aktorskimi oraz dowiedzieć się, jakie relacje łączyły aktorów i twórców. Część tych tajemnic została przed nimi właśnie odsłoniętych dzięki książce „Ogień nie zabije smoka”.

Recenzja/Książki 24.11.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...