„Instytut” Stephena Kinga dzisiaj trafił do księgarni, ale wiemy już, że wyląduje także w telewizji

News/Seriale 11.09.2019
„Instytut” Stephena Kinga dzisiaj trafił do księgarni, ale wiemy już, że wyląduje także w telewizji

„Instytut” Stephena Kinga dzisiaj trafił do księgarni, ale wiemy już, że wyląduje także w telewizji

Stephen King to człowiek niezwykle zajęty. W kinach właśnie tryumfuje film „To: Rozdział 2”, za chwilę będziemy przerażeni po seansie produkcji „Doktor Sen”, a dzisiaj na rynku pojawiła się jego nowa powieść – „Instytut”. Właśnie potwierdzono, że najnowsza książka zostanie także zaadaptowana jako serial limitowany dla Spyglass Media Group.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Najnowsza powieść Mistrza Grozy opowiada o grupie dzieci ze specjalnymi zdolnościami, jak telepatia i telekineza, które zostają porwane i zabrane do tajemniczego Instytutu, w którym poddane są je serii eksperymentów i procedur mających na celu wyciągnięcie z nich ich niezwykłych umiejętności – czytamy w oficjalnym opisie fabuły.

Nowa powieść zapowiada się więc jak połączenie „Stranger Things” z „The Umbrella Academy” i „X-Menami”, osadzonych w horrorowej otoczce.

Serialowa adaptacja została zamówiona przez Spyglass Media Group i ma powstać pod okiem Davida E. Kelley’go i Jacka Bendera, którzy będą producentami projektu. Bender, który reżyserował wiele odcinków z najpopularniejszych seriali – m.in „Gry o tron”, „Lost. Zagubionych”, „Pod Kopułą” czy „Rodziny Soprano”, stanie też za kamerą nowego limitowanego serialu. Kelley, który najbardziej znany jest z zaangażowania w „Wielkie kłamstewka”, „Goliath”, a przed laty „Boston Public” czy „Ally McBeal” zajmie się scenariuszem.

Mr Mercedes - kadr z serialu

Panowie spotkali się wcześniej przy serialowej wersji „Mr. Mercedes”, innej głośnej powieści Kinga. Serial powstał dla stacji Audience, należącej do DirectTV i wyemitowany został w 2017 (właśnie zadebiutował trzeci sezon).

W tym miejscu warto przypomnieć, że Stephen King podpisał też umowę z Apple na mocy której napisze scenariusze do wszystkich odcinków adaptacji jednej ze swoich pierwszych powieści – „Lisey’s Story” dla platformy streamingowej Apple TV+.

„Instytut” jest już dostępny w księgarniach. Serial został dopiero ogłoszony, więc trudno określić, kiedy dokładnie produkcja trafi na nasze ekrany.

*zdjęcie główne pochodzi z Twittera wydawnictwa Waterstones.

Teksty, które musisz przeczytać:

„Dżuma”, „Miasto ślepców” i inne książki o epidemiach bestsellerami. Popkultura wzmaga panikę czy od niej ratuje?

Koronawirus to temat, który w ostatnich tygodniach opanował światowe media. Nie powinno więc dziwić, że powszechna panika udzieliła się również osobom korzystającym z kultury. Na szczyty światowych list bestsellerów awansowały właśnie powieści o epidemii, takie jak „Dżuma” i „Miasto ślepców”. Czy to dobrze, że znów rozmawiamy o tych arcydziełach?

Felieton/Książki 10.03.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...