Apple TV+ kontra Netflix, HBO GO, Prime Video i Disney+ – wielkie porównanie VOD

Artykuł/VOD 11.09.2019
Apple TV+ kontra Netflix, HBO GO, Prime Video i Disney+ – wielkie porównanie VOD

Apple TV+ kontra Netflix, HBO GO, Prime Video i Disney+ – wielkie porównanie VOD

Firma z Cupertino zdradziła wczoraj kolejne szczegóły na temat usługi Apple TV+. Sprawdzamy, jak to VOD wypada na tle konkurencji w postaci serwisów Netflix, HBO GO, Prime Video oraz Disney+.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Apple TV+ to kolejny serwis VOD, który – co już zostało oficjalnie potwierdzone – pojawi się na polskim rynku. Jego twórcy zdradzili wreszcie nieco szczegółów na jego temat, w tym cennik i datę premiery.

Po udostępnieniu przez Apple’a nowych informacji, postanowiliśmy porównać Apple TV+ z innymi platformami wideo na żądanie. Pod uwagę wzięliśmy seriwsy Netflix, HBO GO i Prime Video oraz nadchodzący Disney+.

Apple TV+ kontra Netflix, HBO GO, Prime Video i Disney+ – ceny

 • Apple TV+ – 24,99 zł (4,99 dol. w USA) miesięcznie;
 • Netflix – od 34 zł (8,99 dol. w USA) miesięcznie;
 • HBO GO – 19,99 zł (14,99 dol. w USA) miesięcznie;
 • Prime Video – ok. 26 zł (8,99 dol. w USA) miesięcznie;
 • Disney+ – 7,99 dol. w USA miesięcznie, polska cena nieznana.

Od razu widać, że pod względem ceny Apple TV+ wyprzedza konkurencję… w Stanach Zjednoczonych. Jest najtańszym serwisem na rodzimym rynku, co biorąc pod uwagę wielkość biblioteki, jest zrozumiałe. Niestety w naszym kraju sytuacja wygląda zgoła inaczej – w kantorze z Cupertino 1 dol. kosztuje 5 zł.

Za usługę Apple TV+ trzeba będzie zapłacić w Polsce mniej więcej tyle samo, co za Prime Video. Ten serwis jest natomiast droższy niż HBO GO i niewykluczone, że będzie droższy niż Disney+. Netflix jest co prawda wyceniony wyżej niż Apple TV+, ale jego twórcy przeliczają ceny po normalnym, a nie zawyżonym kursie.

apple tv plus kontra inne vod

Sytuację nieco ratuje fakt, że Apple TV+ będzie udostępniane bez dodatkowych opłat klientom Apple’a na rok. W ramach promocji dostęp będzie przyznawany po zakupie każdego nowego urządzenia tej firmy, na którym da się oglądać materiały wideo z nowej usługi VOD – czyli telefonu, tabletu, komputera lub Apple TV.

Apple TV+ kontra Netflix, HBO GO, Prime Video i Disney+ – oferta rodzinna

Apple TV+ kosztuje 24,99 zł miesięcznie, ale trzeba pamiętać, że to cena za dostęp do usługi dla całej rodziny. Jeśli jej głowa wykupi dostęp do Apple TV+, będą mogli z tego skorzystać jego bliscy. Nic nie wiadomo na temat limitu urządzeń, na których można być jednocześnie zalogowanym.

W przypadku Netfliksa trzeba zdecydować się na droższy pakiet. W ramach subskrypcji za 34 zł miesięcznie jednocześnie materiały może oglądać tylko jedna osoba. Abonament kosztujący 43 zł miesięcznie pozwala oglądać filmy dwóm osobom naraz, a w wersji za 54 zł miesięcznie – czterem. Nie ma limitu logowań.

HBO GO nie ma zaś w ogóle kont użytkownika. Hasła dostępowe do usługi można dzielić, ale wtedy wszyscy domownicy muszą współdzielić listę obejrzanych i obecnie oglądanych materiałów, co powoduje spory bałagan. W dodatku HBO limituje liczbę urządzeń, na których można być jednocześnie zalogowanym.

apple tv plus kontra inne vod

Amazon jest pod tym względem dużo bardziej liberalny. Nie ma limitu logowań, aczkolwiek nie da się utworzyć kont użytkownika i wszyscy zainteresowani muszą korzystać z tej samej listy aktualnie oglądanych tytułów. W przypadku serwisu Disney+ jeszcze nie wiemy, jak dokładnie będzie to wyglądać.

Apple TV+ kontra Netflix, HBO GO, Prime Video i Disney+ – dostępność

Netflix, HBO GO i Prime Video od Amazona dostępne są w Polsce od dawna. Z kolei Disney+ zadebiutuje dopiero w listopadzie w Stanach Zjednoczonych i na innych wybranych rynkach. Data premiery usługi w Polsce nie została jeszcze podana. Możliwe, że odbędzie się to w 2020 roku.

W przypadku Apple TV+ możemy liczyć na debiut usługi w naszym kraju już 1 listopada 2019 roku. Dokładnie tego samego dnia nowy serwis wideo na żądanie zostanie udostępniony w Stanach Zjednoczonych. Chociaż ten jeden raz możemy poczuć się jak obywatele pierwszej kategorii w tej globalnej wiosce.

Apple TV+ kontra Netflix, HBO GO, Prime Video i Disney+ – platformy i aplikacje

Nieco gorzej wygląda sytuacja w przypadku platform, jakie obsługuje nowy serwis wideo na żądanie. W przypadku Netfliksa, HBO GO i Prime Video nie ma problemu z uruchomieniem usług w przeglądarce oraz na urządzeniach mobilnych. Do tego dochodzą aplikacje na konsole, przystawki do telewizora i Smart TV.

apple tv plus kontra inne vod

Apple TV+? Jest gorzej. Nie istnieje wersja webowa i nie wiadomo, kiedy takowa się pojawi. Do korzystania z usługi potrzebny będzie sprzęt marki Apple (iPhone, iPad, iPod touch, komputer Mac lub Apple TV) lub… odpowiedni telewizor marki Samsung. W przyszłości wsparcia doczekają się Smart TV od Sony i LG oraz set-top boksy.

W przypadku Disney+ wsparcie ma być równie szerokie co u konkurencji w postaci Netfliksa, HBO i Prime Video. W dodatku usługa Myszki Miki ma być dostępna jako kanał w aplikacji Apple TV – będzie można ją subskrybować w tej samej aplikacji, w której ogląda się treści z Apple TV+ oraz od innych dostawców.

Apple TV+ kontra Netflix, HBO GO, Prime Video i Disney+ – biblioteka

W przypadku serwisów Netflix, Amazon Prime i HBO GO naprawdę nie ma co narzekać, a wymienianie produkcji wartych uwagi w tych serwisach zajęłoby mi pół dnia. Disney+ z kolei będzie kusił ogromnym katalogiem produkcji na wyłączność oraz licznymi nowościami.

Apple TV+ wypada tutaj… blado. Firma z Cupertino wydała co prawda miliardy dolców na treści na wyłączność, ale na start dostępnych będzie tylko 7 seriali z „See” na czele. Potem pojawią się, ale nie będzie można ich binge’ować. Dostaniemy po trzy odcinki, a kolejne będą udostępniane co tydzień.

apple tv plus kontra inne vod

Apple TV+ kontra Netflix, HBO GO, Prime Video i Disney+ – jakość obrazu

Ważne jest też to jak oglądamy. W przypadku usługi Netflix zależy to od planu, jaki wykupiliśmy. Dostęp do treści w 4K ze wsparciem HDR możliwy jest wyłącznie po wykupieniu najdroższego planu, aczkolwiek zdarza się, że produkcje licencjonowane są dostępne tylko w HD.

Szkoda niestety gadać tutaj o HBO GO. Platforma serwuje nam obraz w jakości HD i to w dodatku w mizernej jakości. Błyszczy natomiast Prime Video, gdzie za 4K i HDR nie trzeba dopłacać. W przypadku Disneya od początku będzie wsparcie dla 4K i HDR w przypadku nowych treści własnych.

apple tv plus kontra inne vod

Warto tylko odnotować, że niektóre usługi nie radzą sobie z rozdzielczością 4K w wybranych przeglądarkach.

Jeśli chodzi o Apple TV+, już teraz Apple chwali się, że treści w 4K i HDR będą udostępniane ze wsparciem Dolby Vision i Dolby Atmos. Jestem pewien, że na jakość narzekać nie będziemy – przecież już teraz filmy z iTunes Store pod tym względem zachwycają.

Apple TV+ – czy warto?

Na to pytanie będziemy mogli odpowiedzieć dopiero w listopadzie. Gdybym mieszkał w Stanach Zjednoczonych, nawet bym się nie zastanawiał – 4,99 dol. dla Amerykanina to tyle, co nic. W naszych warunkach 24,99 zł w kontekście tego, co oferuje konkurencja, może dla wielu osób być ceną zaporową.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (35)

56 odpowiedzi na “Apple TV+ kontra Netflix, HBO GO, Prime Video i Disney+ – wielkie porównanie VOD”

 1. Fajne są te porównania platform funkcjonujących juz lata, dojrzałych, zakorzenionych na rynku, z tymi, które nie miały nawet swojej premiery. Dajmy Apple i Disneyowi z 6 miesięcy i wtedy możemy zacząć porównywać.

 2. W puntu widzenia Polski problemem może być ograniczenie ilości urządzeń. Wybrane Smart TV i urządzenia Apple to mało.

  Brakuje konsol, wersji web, apki na starsze tv, android tv.

  Tutaj Netflix, HBO i prawdopodobnie Disney wygrywają bardzo mocno.

  • Jak to mało?

   Apple TV jest dostępne na iOS, iPadOS, macOS, tvOS, a także telewizorach Samsunga czy po prostu w Internecie jak Netflix na: tv.apple.com/pl

   Wkrótce będzie też dostępna w telewizorach LG, Sony, VIZIO i na przystawkach Amazon Fire TV i Roku.

   • Mało mało tylko drogie sprzęty apple i tv samsunga. O lg nie ma co wspominać, tylko topowe tv z 2019. Z sony to nie wiem. Vizio w Polsce nie istnieje. Amazon fire 4k i roku nie ma w dystrybucji w Polsce. Ogólnie bida.

    Za to ciekawe jest to na polskiej stronie:
    https://www.apple.com/pl/apple-tv-app/
    „Apka Apple TV jest już dostępna. A niedługo skorzystasz z niej wszędzie. Jeśli masz iPhone’a, iPada, Maca lub Apple TV, masz już apkę Apple TV – wprost stworzoną do oglądania Apple TV+. A jesienią udostępnimy Apple TV także na popularnych inteligentnych telewizorach oraz przystawkach i adapterach streamingowych.”

 3. Pytanie co jeszcze w tym serwisie będzie? Bo zakładam, że te 7 seriali orginalnych to dodatek do jakiejść dużej biblioteki filmów i seriali? Czy coś wiadomo zeby Apple się chwalił jak dużą bibliotekę pozycji będą posiadać na start?

 4. Nic nie wiadomo na temat limitu urządzeń, na których można być jednocześnie zalogowanym.

  Przecież wiadomo.

  Będzie to dostępne w iCloud Family Sharing. Do podziału na 6 Apple ID i można być zalogowanym jednocześnie na wszystkich urządzeniach, które te rodzina ma np. 12-30 urządzeniach.

  Natomiast jednoczesnych streamów może być maksymalnie tyle ilu członków rodziny czyli 6.

  • Tak, pisałem o współdzieleniu w rodzinie. Nie wiadomo natomiast, ile urządzeń naraz każdy user będzie mógł mieć aktywnych, by np. pobierać seriale offline. Czy będzie jakiś limit, a jeśli tak, to jaki. W przypadku innych usług Apple’a podobne limity bywają (np. liczba autoryzowanych komputerów).

   • Polityka z webowym Apple Music i ogólne otwarcie pokazuje, że to raczej nie będzie problem.

    Nie dotarłem do swoich limitów w Apple Music a mam podłączone jedno konto do 2-3 sonosów, HomePoda, telefonu.

    O to bym się nie martwił, raczej jest poza rejonem zmartwień uczciwego człowieka.

    • A to fakt, że nie martwię się o to, że ten limit będzie drakoński, ale spodziewam się, że *jakiś* będzie, dlatego to, że jeszcze nie mamy pełnego info, zaznaczyłem.

     Mnie dziwi brak aplikacji na Androida, skoro Apple Music taką dostało na dłuuuugo zanim pojawiła się wersja webowa.

 5. Apple TV+? Jest gorzej. Nie istnieje wersja webowa i nie wiadomo, kiedy takowa się pojawi. Do korzystania z usługi potrzebny będzie sprzęt marki Apple (iPhone, iPad, iPod touch, komputer Mac lub Apple TV) lub… odpowiedni telewizor marki Samsung.

  Apple TV jest dostępne na iOS, iPadOS, macOS, tvOS, a także telewizorach Samsunga czy po prostu w Internecie jak Netflix na: tv.apple.com/pl

  Wkrótce będzie też dostępna w telewizorach LG, Sony, VIZIO i na przystawkach Amazon Fire TV i Roku.

  • Wersja webowa jest zapowiedziana, ale nie wiadomo, kiedy ruszy. Możliwe, że na premierę, możliwe, że nie. No ale to pikuś. Nie ma wersji na Androida – a to jest najpopularniejszy system mobilny obecnie.

   No i tak, powtarzasz to, o czym pisałem, ale uciąłeś fragment, że niedługo pojawi się na telewizorach innych firm oraz na set-top boksach (z czego te dwa, co wymieniasz, w Polsce nie istnieją). Problem w tym, że to tylko nowe modele TV, a ludzie ich nie wymieniają co chwilę.

 6. W naszych warunkach 24,99 zł w kontekście tego, co oferuje konkurencja, może dla wielu osób być ceną zaporową.

  25 zł to po 4.16 zł na osobę.

  5 dolarów to po 83 centy na osobę.

  A do tego Apple TV(+) to świetne miejsce do organizacji biblioteki (na systemach Apple będzie łączyło więcej serwisów, już łączy w sumie) i świetnie uporządkowany katalog:
  https://tv.apple.com/pl/show/the-morning-show/umc.cmc.25tn3v8ku4b39tr6ccgb8nl6m

  Całkiem ładnie zaprezentowany (zwiastuny, obsada, itp.), więc taka opłata 83 centów za “wzbogacenie” i tak głównej aplikacji do konsumpcji treści (gdzie będzie też dostępne Disney+) to bardzo przyjemna oferta.

 7. W naszych warunkach 24,99 zł w kontekście tego, co oferuje konkurencja, może dla wielu osób być ceną zaporową.

  25 zł to po 4.16 zł na osobę.

  5 dolarów to po 83 centy na osobę.

  A do tego Apple TV(+) to świetne miejsce do organizacji biblioteki (na systemach Apple będzie łączyło więcej serwisów, już łączy w sumie) i świetnie uporządkowany katalog:
  https://tv.apple.com/pl/show/the-morning-show/umc.cmc.25tn3v8ku4b39tr6ccgb8nl6m

  Całkiem ładnie zaprezentowany (zwiastuny, obsada, itp.), więc taka opłata 83 centów za “wzbogacenie” i tak głównej aplikacji do konsumpcji treści (gdzie będzie też dostępne Disney+) to bardzo przyjemna oferta.

  • Nie każdy korzysta z iCloud Family Sharing na 6 osób.

   I pewnie, że w Stanach to jest uporządkowany katalog. Ale żyjemy w Polsce i u nas takie HBO jako Channel nie działa. A channel w Apple TV mamy… cały jeden.

   i tak, opłata 83 ceny za usera, ba, nawet 5 dolców za usera, jak zarabiasz w dolarach, jest spoko. 25 zł jak zarabiasz w złotówkach to odczuwalnie dużo więcej. A wykupienie usługi to już nie jest no brainer taki jak streaming muzyki.

   Bo patrz na to: Apple Music jest w Stanach droższe niż Apple TV+. U nas jest tańsze od TV+, bo jedną usługę – muzyczną – Apple cenowo do naszego rynku dostosował (10 dolców – 20 zł), drugiej nie (5 dolców – 25 zł).

   Mam nadzieję, że teraz już jest wszystko jasne.

   • Pisałem to jakiś czas temu przy innym newsie:

    W przypadku Apple Music udało się zrobić z 9.99 USD -> 19.99 PLNów.

    W przypadku iCloud Drive też udało się to zrobić całkiem korzystnie.

    W Apple Music pieniądze trzeba odprowadzać artystom, twórcom czy ZAiKSowi, więc nie da się zejść poniżej rynkowego standardu (np. Spotify).

    W przypadku Apple TV+, gdzie całość była finansowana przez Apple istnieje możliwość ustanowienia DOWOLNYCH cen.

    Lepiej sprzedać 10 sztuk po 12 zł, niż 1 sztukę za 100 zł.

    Co więcej, takie coś jak streaming czy uzupełnienie oferty usług w danym kraju to często sprawa wizerunkowa. Apple ma świetne zabezpieczenia przed jakimś Januszowym zmienianiem kraju, więc aby jednak nie wypaść z popkultury i świadomości użytkowników stosując absurdalnie wysoką cenę za 7 seriali, Apple mogło zdecydowanie ustanowić cenę na niższym poziomie.

    Więc tak, też się dziwie, czemu tak drogo to Apple TV+ i Apple Arcade.

   • Apple cenowo do naszego rynku dostosował (10 dolców – 20 zł), drugiej nie (5 dolców – 25 zł).

    Mam nadzieję, że teraz już jest wszystko jasne.

    A czy to nie jest jakaś “Sprawa dla reportra”, żeby ktoś zapytał się na jakimś wysokim szczeblu w Apple czy oni aby na głowę nie upadli, że 9 seriali dają za 25 zł, kiedy w HBO czy Netflix ich jest niezliczona liczba? Za 20 zł w HBO kinowe hity 3-6 miesięcy po premierze, itp. a tutaj po prostu ręce opadają.

    Może to przeoczenie? Ten brak dostosowania do rynku? Może celowe odpuszczenie tematu, ale może jak przysiądą nad takim pytaniem to dojdą do wniosku, że faktycznie, warto opuścić cenę?

 8. Moim zdaniem Apple potrzebuje w Polsce kilka lat żeby mieć szansę przebicia na rynku i chodzi tu przede wszystkim o treści jakimi będą dysponować. Po pierwsze rynek polski to nie amerykański – prawa do emisji muszą nabyć w Polsce. Po drugie w tej chwili wszystkie największe wytwórnie są w rękach HBO i C+ które tort z nowościami dzielą prawie w 100%. Reszta szrotu jest w Netflixie, ale oni znowu produkują sporo swoich treści i to głównie seriale. Moim zdaniem musieliby chociaż z jedną poważną wytwórnię przejąć albo dystrybutora żeby mieć jakiś start no i oczywiście treści własne. Oj ciężko im będzie, narazie nie są warci wydania żadnych pieniędzy….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...