Wrażliwy Iggy Pop i nostalgiczna Bat For Lashes. Premiery muzyczne tygodnia

Artykuł/Muzyka 07.09.2019
Wrażliwy Iggy Pop i nostalgiczna Bat For Lashes. Premiery muzyczne tygodnia

Wrażliwy Iggy Pop i nostalgiczna Bat For Lashes. Premiery muzyczne tygodnia

Za nami piątek obfitujący w muzyczne premiery. Wśród nich nowy album Iggy’ego Popa i wyczekiwana przeze mnie płyta Bat For Lashes.

Bat For Lashes – Lost Girls

Natasha Khan zabiera w podróż do lat 80. Filmów science fiction z dzieciństwa, szalonej synthpopowej muzyki i bajkowego klimatu. 5. album studyjny artystki, następca świetnego „The Bride” z 2016 roku, pełen jest nostalgicznych nawiązań do czasów beztroskiej młodości.

Iggy Pop – Free

Mówi się, że to jedna z najlepszych płyt w dyskografii Popa. Płyta, która porusza swoją szczerością i wrażliwością. Muzyk, a od jakiegoś czasu także gospodarz audycji w BBC Radio 6 Music, z powodzeniem eksploruje kolejne muzyczne światy.

Tinariwen – Amajdar

Tinariwen to wyjątkowy malijski zespół, który w swojej twórczości sięga po tradycyjną muzykę Tuaregów (ludność zamieszkująca Saharę). Na nowym albumie wśród gości pojawili się m.in. Cass McCombs, Warren Ellis czy Stephen O’Malley z zespołu Sunn O))).

Kindness – Something Like a War

Projekt Adama Bainbridge’a, który jest także producentem muzycznym, DJ-em i reżyserem teledysków. „Something Like a War” to 3. album studyjny Kindness. Muzyka Bainbridge’a to eklektyczna mieszanka disco, sytnh popu, doprawiona elementami funku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

9 odpowiedzi na “Wrażliwy Iggy Pop i nostalgiczna Bat For Lashes. Premiery muzyczne tygodnia”

  1. Na nowej płycie Iggy’ego Popa gra Sarah Lipstate (Noveller) na kilku utworach. Fajnie jej twórczość opisał w niedawnej rozmowie z Jimem Jarmuschem: “a symphony for people who don’t have the time”, hah. A tak swoją drogą miałem z nią parę lat temu okazję robić wywiad i nie mógłbym jej muzyki polecić bardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...