Netflix do kupienia wraz z Canal+? Trwają zaawansowane rozmowy w sprawie współpracy

News/VOD 02.09.2019
Netflix do kupienia wraz z Canal+? Trwają zaawansowane rozmowy w sprawie współpracy

Netflix do kupienia wraz z Canal+? Trwają zaawansowane rozmowy w sprawie współpracy

Netflix planuje systematycznie wzmacniać swoją pozycję w Europie. Canal+ z kolei stara się odzyskać swoją pozycję wśród płatnych telewizji. Wygląda na to, że cele obu firm zbliżyły je do siebie. Według doniesień francuskich mediów już wkrótce możemy otrzymać możliwość oglądania seriali Netfliksa po zakupie Canal+.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Ostatnie tygodnie pod wieloma względami nie były najszczęśliwsze dla Netfliksa. Przedstawiciele firmy co rusz musieli wysłuchiwać zachwytów nad planowanymi przez konkurencję platformami VOD: HBO Max, Disney Plus, a nawet Apple TV+. Największy serwis na świecie ma jednak pewne przewagi nad swoimi przeciwnikami. Przede wszystkim czas i możliwości, żeby odpowiednio przygotować się na ich nadejście. Chodzi przede wszystkim o rozwój globalnej sieci produkcyjnej. Dlatego Europa jest ważnym elementem układanki Netfliksa.

Nie wszędzie serwis cieszy się jednak równie wielkim zainteresowaniem. Nie od dzisiaj znane są kłopoty Netfliksa we Francji, która źle przyjmuje (prawdziwy lub rzekomy) nacisk globalizacji na swoją kulturę. Punktem sporu stał się m.in. festiwal w Cannes, gdzie od pewnego czasu produkcje platformy nie są dopuszczane. Dlatego z punktu widzenia Netfliksa współpraca z francuskim podmiotem pokroju Canal+ może być bardzo opłacalna.

Według nowych informacji Netflix rozmawia z Canal+ nad możliwością zakupu konta na platformie VOD wraz z subskrypcją płatnej telewizji.

netflix canal plus

Najnowsze wieści w tej sprawie podał dziennik Le Figaro. Według dziennikarzy gazety negocjacje sprawie są niezwykle zaawansowane. Jeżeli obie firmy dojdą do porozumienia, to Canal+ będzie oferował swoim klientom dostęp do biblioteki filmów i seriali Netfliksa. Wszystko za dodatkową opłatą, której wysokość na razie nie została ujawniona. Do finiszu rozmów ma dojść w okresie kilku następnych tygodni, więc ostateczne informacje w tej sprawie usłyszymy za pewne już wkrótce.

Dla Canal+ współpraca z Netfliksem również wydaje się opłacalna. Francuska firma może przegrywać walkę z serwisami SVOD. Możliwość udostępniania popularnych filmów i seriali Netfliksa wraz ze swoją ofertą może stanowić odpowiedni impuls, by zainteresowanie marką znowu wzrosło.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...