Jeszcze więcej Marvela i „Star Wars” na Disney+. Wśród nowych seriali produkcja o Obi-Wanie z Ewanem McGregorem

News/Seriale 24.08.2019
Jeszcze więcej Marvela i „Star Wars” na Disney+. Wśród nowych seriali produkcja o Obi-Wanie z Ewanem McGregorem

Jeszcze więcej Marvela i „Star Wars” na Disney+. Wśród nowych seriali produkcja o Obi-Wanie z Ewanem McGregorem

Ostatnie dni były dla Disneya czasem dużych kłopotów związanych z postacią Spider-Mana. Firma zdecydowanie zmieniła jednak tor dyskusji o swoich produkcjach, dzięki panelowi na odbywającym się właśnie D23. Ogłoszono tam choćby kilka nowych seriali ze światów Marvela i „Gwiezdnych wojen”, które trafią na platformę Disney+.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Disney+ szykuje się na coraz groźniejszego konkurenta takich serwisów VOD jak Netflix czy Amazon Prime Video. Serwis zaoferuje nie tylko najważniejsze produkcje z filmowego katalogu Disneya i 20th Century Fox, ale też mnóstwo zupełnie nowych seriali z bohaterami znanymi z choćby z MCU. O części z nich („Loki”, „WandaVision”, „The Falcon and the Winter Soldier”) wiedzieliśmy już wcześniej, ale właśnie ogłoszono, że to nie koniec niespodzianek.

Disney Plus seriale – nowe produkcje ogłoszone podczas D23:

She-Hulk

disney plus seriale

Postać She-Hulk jest dobrze znana wszystkim fanom komiksów i animacji Marvela. Jej obecność w MCU rodzi jednak sporo pytań, głównie ze względu na bardzo niejasną pozycję Hulka. Bruce Banner otrzymał dosyć ograniczone tło w swoim pierwszym (i jedynym ) solowym filmie, ale w międzyczasie zmieniono aktorów, a sam Hulk funkcjonował głównie jako część Avengers. Serial „She-Hulk” opowie o Jennifer Walters, prawniczce z niezwykłymi supermocami. Szef Marvel Studios, Kevin Feige powiedział na D23, że Bruce Banner nie jest już jedynym Hulkiem w MCU. Ale w jaki sposób Walters przejmie jego umiejętności nie zostało póki co wyjaśnione. W komiksowej rzeczywistości kuzynka Bannera otrzymuje od niego transfuzję krwi, po tym jak zostaje poważnie ranna w trakcie jednej z walk Hulka.

Serial o Obi-Wanie Kenobim

disney plus seriale

Pierwsze wieści na temat serialu poświęconego Obi-Wanowi pojawiły się w mediach tydzień temu. Nie było to jednak jeszcze oficjalna informacja, bo wciąż trwały negocjacje. Cała operacja najwyraźniej zakończyła się jednak powodzeniem, bo grający go w prequelach Ewan McGregor pojawił się na panelu Disneya wraz Kathleen Kennedy i zapowiedział powrót do ikonicznej roli. Jak zwykle w przypadku produkcji związanych z marką „Star Wars” nie ujawniono na razie szczegółów dzieła, ani nawet tytułu. Wiadomo jednak, że serial zastąpi planowany pierwotnie spin-off o Obi-Wanie i jest częścią nowej strategii Disneya. Wytwórnia pragnie odzyskać zaufanie fanów serii i wyciąga rękę do wielbicieli prequeli.

Moon Knight

disney plus seriale

Spośród wszystkich zapowiedzianych dzisiaj w nocy produkcji to właśnie „Moon Knight” brzmi dla wielu fanów Marvela najbardziej ekscytująco. Jednocześnie mowa o bohaterze dosyć niszowym, dlatego nie wszyscy widzowie mogą go kojarzyć. „Moon Knight” będzie serialem akcji połączonym z elementami przygodowymi. Główny bohater serii – Marc Spector – to w tradycji komiksowej były agent CIA i wojskowy, który zostaje najemnikiem. W trakcie jednego ze zleceń kończy pokonany i pozostawiony na skraju śmierci na egipskiej pustyni. Objawia mu się wówczas bóg księżyca Khonshu, który ofiarowuje mu supermoce. Ale czy aby na pewno?

Ms. Marvel

disney plus seriale

W świecie Marvela nie brakuje bohaterek o pseudonimie wzorowanym na nazwie wydawnictwa. Jedną z nich, Kapitan Marvel, widzowie mogli już poznać dzięki solowemu filmowi. Carol Danvers nie była jednak pierwszą bohaterką z tym mianem, a po niej przyszła jeszcze nowa Ms. Marvel. Została nią Kamala Khan, która jest pochodzącą ze Stanów Zjednoczonych Pakistanką. Dziewczyna potrafi zmieniać kształt i rozmiar swojego ciała, co wykorzystuje w walce ze złem.

Disney nie podał jeszcze dat premier swoich nowych produkcji, bo wszystkie są we wczesnej fazie produkcji.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (5)

24 odpowiedzi na “Jeszcze więcej Marvela i „Star Wars” na Disney+. Wśród nowych seriali produkcja o Obi-Wanie z Ewanem McGregorem”

  1. w sumie jak ktos nie przepada za superbohaterami i bajkami to raczej nie ma tam czego szukać ale domyślam sie, że dla wielu to bardzo ciekawa oferta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...