To ci aktorzy trzęsą branżą filmową. Forbes opublikował listę najlepiej zarabiających aktorów – kto jest numerem jeden?

News/Film 22.08.2019
To ci aktorzy trzęsą branżą filmową. Forbes opublikował listę najlepiej zarabiających aktorów – kto jest numerem jeden?

To ci aktorzy trzęsą branżą filmową. Forbes opublikował listę najlepiej zarabiających aktorów – kto jest numerem jeden?

Magazyn Forbes, jak co roku, opublikował listę najlepiej zarabiających światowych aktorów. W 2019 roku najlepszymi zarobkami, po raz kolejny, może pochwalić się Dwayne „The Rock” Johnson.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Lista uwzględnia okres 1 czerwca 2018 roku – 1 czerwca 2019 roku. Składają się na nią gaże aktorskie, producenckie i inne związane z showbiznesem, a także wpływy z kampanii reklamowych czy wsparcie marek.

W zeszłym roku „The Rock” zajmował de facto drugie miejsce rankingu, zaraz za Georgem Clooneyem. Warto jednak podkreślić, że wysoka pozycja Clooneya wynikała z intratnej decyzji biznesowej, niezwiązanej ze światem showbiznesu. W poprzednim sezonie aktor i reżyser, sprzedał bowiem swoją firmę Casamigos, produkującą tequilę, za niebagatelny miliard dolarów. W tym roku Amerykanin wypadł natomiast z pierwszej dziesiątki najlepiej zarabiających aktorów.

Jumanji: Witajcie w dżungli - kadr promocyjny

Dwayne Johnson, którego widzieliśmy w sierpniu w filmie: „Szybcy i Wściekli: Hobbs i Shaw”, może pochwalić się zarobkami w wysokości 89,4 mln dol.

Warto zaznaczyć, że znaczna część tej kwoty (23,5 mln dol.) pochodzi z gaży aktora za nadchodzący sequel filmu „Jumanji” – „Jumanji: Następny poziom”, który ma trafić do kin pod koniec tego roku.

Na drugim miejscu znalazł się Chris Hemsworth z 76,4 mln dol. zysków w ostatnich miesiącach. Znaczna część tych pieniędzy pochodzi z franczyzy „Avengers”, którego ostatnia część stała się najlepiej zarabiającym filmem w historii.

Miejsce trzecie należy do kolegi Hemswortha z planu „Avengers: Koniec gry”, Roberta Downeya Jr.

Zarobki aktora oszacowano na 66 mln dol. Wysokość zarobków wynika w sporej części z umowy z Marvelem, wedle której aktor dostaje 8 proc. z zysków filmu, w którym bierze udział. Podobne umowy, choć na innym poziomie, posiadają też jego koledzy i koleżanki z planu.

Robert Downey Jr w filmie Avengers: Koniec gry

Miejsce czwarte należy do indyjskiego aktora, Akshkaya Kumara, z 65 mln dol. Kumar jest obecnie najlepiej zarabiającym aktorem Bollywood. Przebił nawet pozycję Shah Rukh Khana, który nie trafił nawet do tegorocznego TOP 10. Pozycja Kumara wynika z udziału w produkcjach „Mission Mangal”, która określana jest jako pierwszy indyjski film osadzony w kosmosie, a także roli w komedio-horrorze „Laxxmi Bomb”.

Piąta pozycja w zestawieniu trafiła do Jackiego Chana, najsłynniejszego aktora z Hong Kongu. Chan zarobił w ostatnich miesiącach blisko 58 mln dolarów. Wysokie zarobki aktora wynikają nie tylko z ról filmowych, ale także z faktu posiadania sieci dobrze zarabiających kin na terenie całych Chin.

Szóste miejsce należy do Bradleya Coopera. Cooper może pochwalić się ponad 57 mln dol. przychodów w ostatnich miesiącach.

70 proc. tej sumy pochodzi z sukcesu filmu „Narodziny gwiazdy”.

Cooper nie tylko zagrał główną rolę w tym filmie u boku Lady Gagi, ale także wyreżyserował i napisał scenariusz do nowej wersji tej dobrze znanej historii. Pozostała suma wynika z jego udziału w dwóch ostatnich filmach z sagi „Avengers”.

Narodziny Gwiazdy - kadr z filmu

Szóste miejsce, ex aequo, należy do Adama Sandlera, który zarobił w ostatnm czasie tyle samo co Cooper. Wysoka pozycja Sandlera wynika w ogromnej mierze z jego umowy z Netfliksem na mocy której pobiera on część zysków z sukcesu filmów, w których występuje. Jak wiadomo, platforma chwaliła się w ostatnich miesiącach świetnymi wynikami swojej komedii „Zabójczy rejs”, w którym Sandler występuje u boku Jennifer Anniston.

Miejsce siódme należy do Chrisa Evansa. Kapitan Ameryka zgarnął 43 mln dol. To o dwa więcej niż zarobił jego kolega z planu, Paul Rudd.

Warto zwrócić uwagę, że aktorzy, występujący w „Avengers”, w ostatnim roku łącznie zarobili blisko 284 mln dol., z czego większość pieniędzy pochodzi właśnie z udziału w ostatnim filmie franczyzy.

Listę zamyka nazwisko Willa Smitha, z 35 mln dol. Smith pojawił się w tym roku w „Aladynie”, który przyniósł Disneyowi ponad miliard dolarów. W póżniejszej części roku zobaczymy go natomiast w filmie „Bliźniak”, w którym zagra u boku odmłodzonej wersji samego siebie.

Pełna lista najlepiej zarabiających aktorów według Forbesa:

1. Dwayne „The Rock” Johnson -89,4 mln dol.
2. Chris Hemsworth – 76,4 mln dol.
3. Robert Downey Jr. – 66 mln dol.
4. Akshay Kumar – 65 mln dol.
5. Jackie Chan – 58 mln dol.
6. Bradley Cooper i Adam Sandler – po 57 mln dol.
8. Chris Evans – 43,5 mln dol.
9. Paul Rudd – 41 mln dol.
10. Will Smith – 35 mln dol.

Lista najlepiej zarabiających aktorek ma zostać upubliczniona jutro, tj. w piątek 23 sierpnia.

Teksty, które musisz przeczytać:

Chris Pratt twierdzi, że „Jurassic World 3” będzie jak „Avengers: Endgame”. To porównanie jest równie szalone, co śmieszne

Marvel Cinematic Universe to największy filmowy sukces ostatniej dekady, więc nie dziwi, że seria znalazła wielu naśladowców.  Pusty śmiech budzi jednak porównanie Chrisa Pratta, który zestawił „Avengers: Koniec gry” z „Jurassic World 3”. Na taki sukces trzeba zapracować wieloma świetnymi filmami, a seria o dinozaurach ma tylko jeden.

Opinia/Film 21.02.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

“ad”

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...