Adam Driver idzie po Oscara. Wczoraj zadebiutował zwiastun „Historii małżeńskiej” Noah Baumbacha, z Driverem i Scarlett Johansson. Dzisiaj pojawiła się pierwsza zapowiedź „The Report” Scotta Z. Burnsa. O obu głośno mówi się już w kontekście przyszłorocznego sezonu nagród.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Na wstępie warto zaznaczyć, że obie produkcje powstały na zlecenie platform streamingowych – Netfliksa i Amazon Prime Video. Zostaną też wypuszczone do amerykańskich kin, aby móc pretendować do oscarowych nominacji. To kolejny raz, gdy platformy video on demand próbują swoich szans w wyścigu po najważniejszą filmową nagrodę. Biorąc pod uwagę, że w tym roku „Roma” Alfonso Cuaróna, wyprodukowana przez Netfliksa, zgarnęła aż trzy statuetki, gra warta jest świeczki.

Zwłaszcza, jeśli dzięki temu powstają intrygujące i godne uwagi dzieła.

Takim na pewno zapowiada się „The Report”. Historia, opowiedziana w filmie Burnsa bazuje na prawdziwych wydarzeniach i rzeczywistym raporcie dotyczącym praktyk CIA, omawiającym stosowanie tortur przez placówki państwowe, w wyniku serii działań po atakach z 11 września.

Adam Driver wciela się w idealistycznego pracownika senatu, który na zlecenie swojej szefowej, pani senator Dianne Feinstein (Annette Bening), ma przeprowadzić śledztwo na temat Programu Zatrzymań i Przesłuchań, wprowadzonego przez CIA. Mężczyzna wpadnie na trop spisku na najwyższym szczeblu władzy, który ma na celu niszczenie dowodów, omijanie prawa, a także ukrycie brutalnego sekretu przed amerykańskim społeczeństwem.

Premiera filmu odbyła się podczas Festiwalu Filmowego Sundance na początku roku.

Teraz obraz pojawi się także na festiwalu w Toronto. A stamtąd najprawdopodobniej na listy produkcji nominowanych do Złotych Globów i Oscarów. Pierwsza zapowiedź zwiastuje bowiem nie tylko intrygujące podejście do ciekawego tematu, ale także dobre aktorstwo wszystkich członków obsady.

Annette Benning w filmie The Report

W filmie występują także: Michael C. Hall („Dexter”), Ted Levine („Wyspa Tajemnic”), Jennifer Morrison („Dr. House”, „Once Upon a Time”), Jon Hamm („Mad Men”), Tim Blake Nelson („Ballada o Busterze Scruggsie”), czy Corey Stoll („Ant-Man”).

Film trafi do amerykańskich kin 15 listopada. Na platformę Amazon Prime Video trafi natomiast już 29 listopada.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...