Był Dżem, a teraz przyszedł czas na Czesława Niemena. Metallica zagrała na koncercie cover „Snu o Warszawie”

News/Muzyka 22.08.2019
Był Dżem, a teraz przyszedł czas na Czesława Niemena. Metallica zagrała na koncercie cover „Snu o Warszawie”

Był Dżem, a teraz przyszedł czas na Czesława Niemena. Metallica zagrała na koncercie cover „Snu o Warszawie”

Od wydania swojej ostatniej płyty, „Hardwired… To Self-Destruct” Metallica rzuciła się w wir koncertowania. Amerykański zespół wystąpił wczoraj po raz drugi w ciągu dwóch lat w Polsce. Na koncercie w Warszawie nie zabrakło wykonania wybranej piosenki z repertuaru polskiego wykonawcy. Padło na Czesława Niemena i Sen o Warszawie.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Metallica doczekała się w ciągu wielu lat swojego istnienia wielu tytułów, tak negatywnych jak i pozytywnych. Dla niektórych słuchaczy czwórka Kirk Hammett, Lars Ulrich, James Hetfield i Robert Trujillo to królowe metalu, a inni nazwaliby ich raczej zdrajcami tego gatunku. Nie zmienia to jednak faktu, że występy grupy zawsze budzą olbrzymie emocje i zbierają w jednym miejscu tysiące osób. Pokazał to również wczorajszy koncert Metalliki na warszawskim Stadionie Narodowym.

Zespół należący do Wielkiej Czwórki trash metalu zagrał w stolicy wiele swoich największych hitów, a także popularne piosenki z ostatniego, podwójnego albumu. Fani zespołu mieli okazję posłuchać wykonania m.in. One, St. Anger, Moth Into Flame, Master of Puppets, Hardwired i Enter Sandman. Wiele zgromadzonych na stadionie osób czekało jednak na jeden szczególny utwór-niespodziankę. Metallica od poprzedniej trasy koncertowej rozpoczęła bowiem nową świecką tradycję wykonywania coveru popularnej piosenki pochodzącej z kraju, w którym akurat grają. W zeszłym roku w Krakowie padło na Wehikuł czasu Dżemu.

Tym razem Kirk Hammett i Robert Trujillo uczcili wydarzenie coverem pieśni Czesława Niemena – Sen o Warszawie.

Utwór został zaśpiewany po polsku przez basistę Metalliki przy wsparciu tysięcy polskich fanów. Nowa wersja Snu o Warszawie przypadła do gustu słuchaczom, co wcale nie jest zasadą. Poprzednie wykonania z serii Rob & Kirk Doodle potrafiły budzić niemałe kontrowersje. Polscy fani zespołu ABBA swego czasu bardzo skrytykowali wykonanie Dancing Queen. Urażeni czują się też czasem artyści, których piosenka została przerobiona. Na ostry komentarz w tej sprawie w rozmowie z portalem Rolling Stone zdecydował się Tom Gabriel Fischer, wokalista Celtic Frost.

Również wykonanie Snu o Warszawie przez Metallikę mogło wzbudzić kontrowersje. Wystarczy przypomnieć toczący się przed kilku laty spór między wdową po Czesławie Niemenie a kibicami Legii, którzy wykonują utwór jej zmarłego męża przed każdym meczem swojej drużyny. Wygląda jednak na to, że tym razem obędzie się bez sporów i kłótni, a cover autorstwa duetu Hammett-Trujillo zostanie przyjęty po prostu jako miły gest i dobra zabawa.

Teksty, które musisz przeczytać:

11 nawiązań, które mogłeś przegapić podczas seansu „Stranger Things 3”. Ten serial to kopalnia popkulturowych easter eggów

„Stranger Things” od początku był serialem mocno nawiązującym do popkultury lat 80., którą ukochali sobie twórcy produkcji. W poprzednich dwóch sezonach nie brakowało filmowych i muzycznych easter eggów, ale najnowsze odcinki mają ich jeszcze więcej. Poniżej znajdziecie najciekawsze, które mogliście przegapić podczas seansu.

Top/Seriale 08.07.2019

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...