Keanu Reeves ponownie trafi do Matriksa. Powstanie film „Matrix 4” – zobaczymy w nim Neo i Trinity

News/Film 21.08.2019
Keanu Reeves ponownie trafi do Matriksa. Powstanie film „Matrix 4” – zobaczymy w nim Neo i Trinity

Keanu Reeves ponownie trafi do Matriksa. Powstanie film „Matrix 4” – zobaczymy w nim Neo i Trinity

Matrix 4” powstanie. Na ekranie ponownie zobaczymy Keanu Reevesa i Carrie-Ann Moss. 

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Decyzję o rozpoczęciu prac nad czwartą odsłoną cyklu podjęło właśnie Warner Bros. i Village Roadshow Pictures, jak podaje portal Variety, który jako pierwszy udzielił informacji o projekcie. Nic dziwnego. Poprzednie trzy filmy z serii zarobiły na świecie ponad 1,6 mld dol.

Mówi się, że pomysł, by powrócić do świata Matrixa, kiełkował w głowach decydentów tych firm od lat.

Wciąż jednak inne zajęcia osób związanych z produkcją uniemożliwiały rozpoczęcie działań. Teraz jednak odnaleziono sposób, by przywrócić do projektu najważniejszych graczy.

Matrix - kadr z filmu

Tym samym w „Matrixie 4” nie tylko ponownie zobaczymy Keanu Reevesa i Carrie-Ann Moss, czyli słynnych Neo i Trinity, ale także dostaniemy scenariusz autorstwa Lany Wachowski.

Twórczyni napisze go jednak nie w duecie ze swoją siostrą, Lily, a Aleksandrem Hemonem i Davidem Mitchellem. Autorzy książek „The Lazarus Project” i „Atlas Chmur” na pewno dodadzą nową, intrygującą perspektywę do zasad świata rządzącego Matriksem. Wachowski stanie też za kamerą nowego projektu.

Warto podkreślić, że informacja o powstaniu nowej części pojawia się zaledwie kilka tygodni po obchodach dwudziestolecia oryginalnego filmu. Było ono świętowane serią jubileuszowych pokazów w światowych i polskich kinach.

Do tego wydarzenia odniosła się też Lana Wachowski, gdy opisywała swoje zadowolenie z rozpoczęcia prac nad projektem:

Wiele pomysłów, które poruszaliśmy przed dwudziestu laty na temat naszej rzeczywistości, jest jeszcze bardziej trafnych i istotnych dzisiaj. Jestem niezwykle wdzięczna, że ci bohaterowie wrócili do mojego życia i że dostałam kolejną szansę pracy z moimi genialnymi przyjaciółmi – powiedziała Wachowski.

Nieznana jest jeszcze data premiery obrazu. Wiadomo na razie, że zdjęcia do filmu mają ruszyć już na początku 2020.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (5)

291 odpowiedzi na “Keanu Reeves ponownie trafi do Matriksa. Powstanie film „Matrix 4” – zobaczymy w nim Neo i Trinity”

  1. Pierwsza część stała się kultowa. Każda kolejna to już przerost formy nad treścią. Nie spodziewam się, że czwarta część będzie warta zobaczenia.

  2. Boję się myśleć co tam wymyślą.. jak znowu będzie szukał jakiegoś klucza, plącząc się po stacjach metra to ja dziękuję. Ale obejrzał bym sobie film na podstawie Animatrix. OJJJjjjj taaaakk!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...