Netflix ma tysiące seriali i filmów, ale nowości łatwo przegapić. Na szczęście serwis wprowadza pomocną funkcję

Opinia/VOD 20.08.2019
Netflix ma tysiące seriali i filmów, ale nowości łatwo przegapić. Na szczęście serwis wprowadza pomocną funkcję

Netflix ma tysiące seriali i filmów, ale nowości łatwo przegapić. Na szczęście serwis wprowadza pomocną funkcję

Netflix na wielu polach wyznacza standardy dla serwisów VOD. Dlatego mnóstwo mniejszych platform kopiuje rozwiązania wykorzystane w interfejsie Netfliksa, czasem bezrefleksyjnie. Bo polecenia i wyszukiwarka serwisu wciąż są dalekie od ideału. Na szczęście właśnie ogłoszono powstanie paska, który ułatwi śledzenie nowości.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Netflix zanotował niedawno pierwszy od lat spadek liczby subskrypcji w USA. Również pod względem jakości seriali Netflix nie może być do końca zadowolony. Nie udało się choćby powtórzyć zeszłorocznego sukcesu w liczbie nominacji do Emmy. Tym razem dominacja HBO była niepodważalna.

Co jakiś czas zdarzają się też narzekania na wciąż niezbyt intuicyjny interfejs Netfliksa. Firma stawia głównie na duże kafelki i ustalane zgodnie z działającymi algorytmami paski. Polecenia znajdujące się w serwisie często są jednak dalekie od ideału, a w natłoku olbrzymiej listy produkcji dostępnych na platformie często gubią się nowości.

Przynajmniej część tych problemów może zostać rozwiązana w przyszłości. Trwają właśnie testy segmentu „Coming This Week”, w Polsce oznaczonego jako „Już w tym tygodniu”.

netflix już w tym tygodniu

Jak podaje portal Variety, nowy dodatek do wyglądu serwisu ma pomóc użytkownikom w odnalezieniu nadchodzących w danym tygodniu premier. Każdy zapowiedziany serial czy film zostanie zaprezentowany wraz ze zwiastunem i możliwością ustawienia przypomnienia. W segment dotyczący nowości można przejść za pomocą ustawionego po lewej stronie paska i kliknięcia ikony kalendarza. Na razie są dostępne dwa paski: „Już w tym tygodniu” oraz „Już w przyszłym tygodniu”, oba z takimi samymi możliwościami.

Od poniedziałku z każdym kolejnym dniem opcja jest udostępniana następnym użytkownikom, również w Polsce. Na razie otrzymają ją tylko posiadacze aplikacji Netfliksa na telewizor i konsole do gier, ale trwają dalsze testy na telefony z Androidem i iOS. Każdy pasek propozycji zostanie dostosowany do indywidualnych preferencji użytkownika i będzie odświeżany kilka razy w ciągu dnia. Ma jednak stanowić przede wszystkim ogólny wgląd w przygotowywane przez serwis premiery. Według przedstawicieli Netfliksa pierwsze testy zostały odebrane bardzo pozytywnie i trudno się temu dziwić.

Do tej pory Netflix często nie radził sobie z informowaniem swoich subskrybentów o nowościach.

Firma co miesiąc publikuje listę produkcji oryginalnych i tych na licencji, które pojawią się w danym okresie na platformie. Problem w tym, że w ciągu trzydziestu dni często wiele się w tej sprawie zmieniało. Część nowości potrafiła nagle zmienić datę premiery, a jeszcze częściej pojawiały się produkcje wcześniej niezapowiedziane (ostatnio taką niespodziankę sprawiły „Smerfy”).

W przyszłości lista tygodniowych nowości Netfliksa będzie jeszcze bardziej obszerna, bo wynika to z dominującej strategii platformy. Według jej szefów bardziej opłaca się zrobić nowy serial niż kontynuować nawet stosunkowo popularne produkcje. Dlatego wprowadzany właśnie pasek zapowiedzi wydaje się zmianą w dobrym kierunku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

76 odpowiedzi na “Netflix ma tysiące seriali i filmów, ale nowości łatwo przegapić. Na szczęście serwis wprowadza pomocną funkcję”

  1. Jedna funkcja która naprawdę byłaby przydatna, to “ukryj netflix originals”. Wszystkie pozycje są przeladowane tym ich chlamem i trudno wyłowić produkcje na licencji.

  2. 1. niech naprawią buga z gammą dla filmów hdr dla Samsungów. 2. Opcja ukryj netfix orginals bardzo ciekawa. 3. Nowości powinny mieć swój chronologiczny pasek. 4. Mimo iż nie oglądam avendzerow czy innych gówno manów, tego typu filmy powinny mieć jakieś numery w tytułach… W sensie nie wiadomo jak je oglądać. Czy spiderman daleko od domu, znowu w domu, bez domu i koło domu to odpowiednia chronologia? 5. Ogolnie Netflix ma najlepsze menu. Na hbo go nie mogę patrzeć.

  3. Netflixowi spadła widownia po tym, jak zaczał aktywnie walczyć z prawem antyaborcyjnym w USA, oszywiście nie widomo czy to jest powiązane, ale wielu subskrybentów odeszło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...