Zakończyły się zdjęcia na planie „Wiedźmina” od Netfliksa, teraz czas na efekty specjalne. Zajmie się nimi polskie studio – Platige Image

News/Seriale 19.08.2019
Zakończyły się zdjęcia na planie „Wiedźmina” od Netfliksa, teraz czas na efekty specjalne. Zajmie się nimi polskie studio – Platige Image

Zakończyły się zdjęcia na planie „Wiedźmina” od Netfliksa, teraz czas na efekty specjalne. Zajmie się nimi polskie studio – Platige Image

„Wiedźmin” od Netfliksa to chyba najgłośniejsza premiera tego roku, a na pewno – patrząc na to, co jeszcze przed nami – najbardziej wyczekiwana. Zdjęcia na planie już się zakończyły i serial czeka teraz postprodukcja. Za efekty specjalne odpowie Platige Image – polska firma, z którą związany jest Tomasz Bagiński, producent „The Witcher”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Prace ekipy „Wiedźmina” na planie serialu dobiegły końca w maju tego roku. O zakończonych zdjęciach informowała Lauren S. Hissrich, showrunnerka serialu, w swoich mediach społecznościowych. Twórczyni zresztą często dzieliła się (i wciąż dzieli się!) nowinkami oraz przemyśleniami na temat produkcji, których tajemnic pilnie strzeże Netflix.

Serial giganta VOD znajduje się teraz w fazie postprodukcji. Za efekty specjalnie „Wiedźmina” odpowie Platige Image – polska firma, która kojarzona jest głównie z postacią Tomasza Bagińskiego, producentem serialu Netfliksa.

Jeżeli chodzi o „Wiedźmina” to dla nas bardzo ważny projekt, wręcz przełomowy. Chodzi o współpracę z jednym z wiodących w tej chwili producentów filmów na świecie. Stajemy się oficjalnym dostawcą Netfliksa. Produkujemy część efektów specjalnych do serialu, a także pełnimy rolę tzw. executive producera w osobie Tomasza Bagińskiego i Jarosława Sawki – powiedział w wywiadzie dla Money.pl powiedział Karol Żbikowski, prezes Platige Image.

Żbikowski stwierdził też, że współpraca z Netfliksem to „milowy krok” dla Platige Image. Z tego względu, że jest dla nich dużym wyzwaniem i pomaga im nauczyć się kooperować z tak dużym studiem, ale także może otworzyć im drzwi do innych tego typu umów z wielkimi i znaczącymi na rynku graczami. Warto wspomnieć, że podobno praca na rzecz „Wiedźmina” dla Netfliksa ma przynieść Platige Image przychód nieprzekraczający 7 mln zł.

Wiedźmin – zwiastun:

Polska firma miała już swój udział w projektach sygnowanych czerwonym logiem serwisu Netflix. Firma maczała palce przy tworzeniu produkcji „Miłość, śmierć i roboty” – animowanej antologii dla dorosłych. Prezes Platige Image podczas wspomnianego wywiadu mówił też o innych działaniach firmy, m.in. o pracy przy „Wonder Woman” czy działań dla Ubisoftu i Electronic Arts – marek z branży gier komputerowych.

To, jak Platige Image radzą sobie z efektami specjalnymi, mogliśmy zobaczyć nie tylko w jednym odcinku „Miłość, śmierć i roboty” pt. „Rybia noc”, ale także w ich projekcie dla Allegro – Legendy Polskie, w którym wystąpiły znane gwiazdy polskiego kina, i który nawiązuje do kultury i folkloru naszego kraju.

Premiera serialu „Wiedźmin” w serwisie Netflix odbędzie się w 4. kwartale tego roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana, ale plotkuje się o 20 grudnia 2019 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (12)

99 odpowiedzi na “Zakończyły się zdjęcia na planie „Wiedźmina” od Netfliksa, teraz czas na efekty specjalne. Zajmie się nimi polskie studio – Platige Image”

    • Toć Platige Image nie jest wyznacznikiem jakości, a może tajności już tak. Do Avengerów nie bez powodu nikt ich nie wziął. W swoim dorobku nie mają żadnych dobrych efektów specjalnych, a jedynie te do filmów klasy B.

      • Do avengersow nikt ich nie wziął bo są za mali (zresztą pewnie sami się tam nie pchali). Trzeba mierzyć siły na zamiary żeby nie skończyć jak pesa. W Polakach jest jakaś taka dziwna mania mniejszości i zawsze tylko chcą brać udział w światowych największych projektach zapominając ze po drodze trzeba się rozwinąć a to zajmuje dziesiątki lat.

  1. Tacy dobrzy, że zwiastun wygląda jak chiński serial. Media się nimi zachwycają by mieć o czym pisać, a Platige Image nie ma w swym dorobku nic co by było dobre. Nie nadają się do filmów i seriali AAA.

  2. Producentów i reżyserów tego serialu jest wielu. Platige Image to dobra firma, robi fajne animacje, ale zapewne jest to część gigantycznej pracy. Przedwczesny wytrysk to u nas typowe zachowanie niektórych. Pewnie przez tą megalomanię przegrywany w wyścigu z innymi narodami. Jedynie Małysz umiał stawiać opór histerycznemu molestowaniu dziennikarskiemu, co wyszło jemu i nam finalnie na zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

“ad”

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...