Muzyka w służbie równości. Sprawdźcie najciekawsze premiery tygodnia

Artykuł/Muzyka 17.08.2019
Muzyka w służbie równości. Sprawdźcie najciekawsze premiery tygodnia

Muzyka w służbie równości. Sprawdźcie najciekawsze premiery tygodnia

Muzyka zaangażowana i powrót do złotej ery disco. Sprawdźcie najciekawsze premiery muzyczne tygodnia.

Wczoraj oficjalną premierę miała kompilacja „Total Solidarity”, inicjatywa muzyczna wspierająca osoby LGBTQIA+. Album dostępny jest już na Bandcampie, a informacje na temat kolektywu Oramics, który stoi za całą akcją, znajdziecie na ich stronie. Jakie inne premiery muzyczne przyniósł ten tydzień?

Premiery muzyczne tygodnia:

Oramics – Total Solidarity

Sytuacja wyjątkowa – kolektyw Oramics zaprosił artystów z całego świata do stworzenia kompilacji, a dochód z jej sprzedaży przekazany zostanie polskim organizacjom wspierającym osoby LGBTQIA+. Na albumie znalazło się ponad 100 utworów. Wśród nich m.in. kawałki Catz ‘n Dogz, Electric Indigo, Jacka Sienkiewicza czy Baascha.

Shura – Forevher

2. album studyjny Brytyjki przynosi całą masę przyjemnych electropopowych kawałków. Zaczyna się bardzo subtelnym wstępem w postaci krótkiego That’s Me, Just a Sweet Melody. Nie dajcie się jednak zwieść – później do głosu dochodzą syntezatory, funkujące gitary i delikatne wokale.

Friendly Fires – Inflorescent

Fani Friendly Fires musieli czekać na ich nowy album długogrający 8 lat. Oto jest, energetyczny i taneczny, błyszczący niczym upstrzone cekinami stroje ze złotej ery disco. Płyta jest następcą „Pala” z 2011 roku.

Taylor McFerrin – Love’s Last Chance

Taylor dorzucił do swojej dyskografii drugi album studyjny. Debiut, „Early Riser” z 2014 roku w dużej mierze składał się z kawałków instrumentalnych, tym razem muzyk pokusił się o więcej wokali. W kompozycjach McFerrina znajdziecie zarówno nawiązania do neousoulu, R&B, jak i tropy jazzowe.

Zdjęcie główne: Oramics.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...