Józef Piłsudski jest jedną z najważniejszych i budzących największe emocje postaci polskiej polityki. Zapowiedziany na wrzesień film „Piłsudski” opowie o wczesnych latach działalności popularnego „Ziuka” (między 1901 a 1914 rokiem). Produkcja z Borysem Szycem w tytułowej roli właśnie otrzymała pełnoprawny zwiastun.

„Piłsudski” w reżyserii Michała Rosy to jeden z najczęściej wspominanych w ostatnich miesiącach polskich filmów. Produkcja ma szansę zapisać się na stałe w historii polskiej kinematografii i być jednym z najbardziej dochodowych dzieł tego roku. Opublikowany w czerwcu teaser doczekał się ponad 1,5 mln wyświetleń. A to nie koniec promocyjnych materiałów związanych z dziełem Rosy.

Dystrybutor filmu „Piłsudski” pokazał dziś pierwszy pełny zwiastun.

Materiał wideo prezentuje kilkanaście różnych scen z wyczekiwanej produkcji. Widzowie mogą zobaczyć choćby fragmenty efektownej ucieczki „Ziuka” ze szpitala psychiatrycznego w Sankt Petersburgu (to właśnie ta historia zainspirowała twórców do rozpoczęcia prac nad filmem). Oprócz tego pokazano także burzliwe relacje Piłsudskiego z jego pierwszą żoną i początek romansu z graną przez Marię Dębską Aleksandrą Szczerbińską. Główny wątek filmu będzie się jednak skupiać na walce przyszłego marszałka o odzyskanie niepodległości Polski i jego kontrowersyjnej działalności na pograniczu wojny podjazdowej i terroryzmu. Co często nie będzie się podobać jego towarzyszom z Polskiej Partii Socjalistycznej.

W obsadzie „Piłsudskiego” oprócz Szyca i Dębskiej pojawią się także: Magdalena Boczarska, Jan Marczewski, Józef Pawłowski, Tomasz Schuchardt, Kamil Szeptycki, Eliza Rycembel i Marcin Hycnar. Producentami obrazu są Dariusz Sidor i Filip Bajon (autor „Kamerdynera”). Za zdjęcia odpowiada Piotr Śliskowski, a za reżyserię i scenariusz Michał Rosa.

Twórcy produkcji zapowiadają, że „Piłsudski” nie będzie kolejną nudną, pomnikową biografią polskiego polityka. Zamiast tego widzowie mogą oczekiwać emocjonującej, przygodowej opowieści w stylu „Chłopców z ferajny” lub „Peaky Blinders”. Czy zbliżający się wielkimi krokami film faktycznie będzie efektownym historycznym widowiskiem, na które czekają widzowie? Przekonamy się już wkrótce.

„Piłsudski” trafi do polskich kin 13 września.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...