Wyciągajcie z półek kasety ze Smerfnymi Hitami. „Smerfy” w polskiej wersji językowej trafiły na Netfliksa

News/Seriale 12.08.2019
Wyciągajcie z półek kasety ze Smerfnymi Hitami. „Smerfy” w polskiej wersji językowej trafiły na Netfliksa

Wyciągajcie z półek kasety ze Smerfnymi Hitami. „Smerfy” w polskiej wersji językowej trafiły na Netfliksa

Nie od dzisiaj wiadomo, że osoby urodzone w latach 80. i 90. stanowią ważną grupę demograficzną dla Netfliksa. Polska wersja serwisu właśnie zrobiła im wszystkim doskonałą niespodziankę. Na platformę trafiło właśnie kilkadziesiąt odcinków kultowego serialu animowanego, „Smerfy”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Ważniak, Gargamel, Smerfetka, Osiłek, Maruda i Papa Smerf. Jeżeli ktoś nie wie, skąd pochodzą wymienione postaci, w ostatnich kilkudziesięciu latach musiał skutecznie odcinać się od światowej popkultury. Smerfy zadebiutowały po raz pierwszy na łamach komiksu autorstwa belgijskiego artysty o pseudonimie Peyo (Pierre’a Culliforda) w 1958 roku. Nie minęło dużo czasu, a niebieskie stworki i ich odwieczny przeciwnik Gargamel zdobyły popularność wśród dzieci z całej Europy.

Dlatego już w latach 60. powstały pierwsze animacje z tymi bohaterami. Prawdziwy boom na Smerfy wybuchł jednak dopiero za sprawą kultowego serialu autorstwa studia Hanna-Barbera, który rozpoczął nadawanie w USA w 1981 roku. Polskie dzieci doczekały się wersji w naszym języku w 1987 roku, a serię nadawano na TVP 1 aż do 1999 roku. Nie wszystkie odcinki wyemitowano w Polsce, dlatego „Smerfy” powróciły ponownie do telewizji w XXI wieku. Obecnie marka nie cieszy się już tak wysokim oddaniem i poważaniem (głównie z powodu fatalnych filmów z 2011 i 2013 roku), ale wciąż ma szczególne miejsce w pamięci wielu widzów.

Użytkownicy Netfliksa będą mogli skonfrontować swoje dziecięce wspomnienia z rzeczywistością. Bo aż 57 odcinków „Smerfów” trafiło dziś na platformę.

Wszystkie epizody są dostępne w czterech wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej i polskiej. Widzowie w różnym wieku będą więc mogli ponownie lub po raz pierwszy posłuchać polskiego dubbingu „Smerfów”, który widzowie od początku uznawali za bardzo dobry. Co ciekawe, Netflix pokazuje produkcję jedynie z oryginalną czołówką. Dlatego nie zdziwcie się, że pomimo ustawienia polskiej wersji językowej nie usłyszycie znajomej piosenki z intro w legendarnym wykonaniu Wiktora Zborowskiego.

Nie wiadomo na razie, czy kolejne odcinki „Smerfów” również pojawią się w najbliższych tygodniach na Netfliksie (te debiutujące dzisiaj zostały oznaczone jako 1. sezon). Fani serii na razie i tak będą jednak mieli co robić. Każdy epizod serialu trwa 22 lub 24 minuty, co daje ponad dwadzieścia godzin seansu.

„Smerfy” obejrzycie już w tej chwili w serwisie Netflix.

Teksty, które musisz przeczytać:

Geralt, Yennefer i Ciri na nowych plakatach z „Wiedźmina”. Czym różni się wygląd Białego Wilka od tego, co znamy?

„Wiedźmin” to produkcja wyczekiwana w równym stopniu przez fanów literatury i gier wideo. Ale od dłuższego czasu wiadomo, że popularni bohaterowie w serialu platformy Netflix będą nieco różnić się od tego, co znamy z poprzednich wersji historii wiedźminów. Nowych poszlak na ten temat dostarczają plakaty pokazujące trójkę protagonistów.

Analiza/Seriale 05.12.2019

Dołącz do dyskusji (1)

114 odpowiedzi na “Wyciągajcie z półek kasety ze Smerfnymi Hitami. „Smerfy” w polskiej wersji językowej trafiły na Netfliksa”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...