Patryk Vega to reżyser uwielbiany przez jednych i nienawidzony przez innych. Jego najnowszy film ma pokazać prawdziwe oblicze polskiej polityki i zmienić nastroje przed najbliższymi wyborami. Czy tak faktycznie będzie? Część odpowiedzi przynosi opublikowany właśnie premierowy zwiastun. Oprócz niego ujawniono też nową datę premiery filmu.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

„Polityka” Patryka Vegi jest zapowiada przez twórców i dystrybutora jako jeden z najgłośniejszych i najmocniejszych filmów ostatnich lat. Reżyser, kojarzony do tej pory przede wszystkim z komediami o mafii, podobno postawił sobie za punkt honoru pokazanie prawdziwej twarzy polskiej polityki, o której Polacy nie mają pojęcia. Bohaterami „Polityki” będą autentyczni parlamentarzyści i rządzący, choć ukryci pod płaszczykiem fikcji.

Od pewnego czasu wiadomo było mniej więcej czego widzowie mogą się spodziewać po produkcji, ponieważ Patryk Vega na bieżąco informował swoich fanów o postępach prac i pokazywał nowe fragmenty produkcji. Część z nich trafiła również do opublikowanego dzisiaj trailera.

Na serwis YouTube trafił właśnie premierowy zwiastun „Polityki”. Jego głównym bohaterem jest polityk grany przez Antoniego Królikowskiego.

Nie jest wielką tajemnicą, że Królikowski sparodiuje byłego pracownika Ministerstwa Obrony Narodowej, Bartłomieja Misiewicza (polityk zdążył nawet złożyć pozew o zniesławienie). Oprócz niego w zwiastunie widzimy m.in. Andrzeja Grabowskiego, Marcina Bosaka, Macieja Stuhra, Daniela Olbrychskiego, Janusza Chabiora i Zbigniewa Zamachowskiego. Osoby dobrze zaznajomione z krajową polityką nie będą miały problemów z rozpoznaniem granych przez nich członków obozu władzy, opozycji i Kościoła katolickiego. W tle pokazywanych scen wybrzmiewała zaś piosenka Bałkanica zespołu PIERSI.

Materiał przypomina także kilka głośnych i dobrze znanych opinii publicznej spraw, które w ostatnich latach zdarzyły się na rodzimej scenie politycznej. Chodzi m.in. o podarowanie dwóch samochodów o. Tadeuszowi Rydzykowi przez bezdomnego, usunięcie flagi Unii Europejskiej podczas urzędowania Beaty Szydło, a także nadużywanie władzy przez Bartłomieja Misiewicza. Można się zastanawiać, czy twórcy oszczędzają największe sensacje na premierę, czy może zapowiadana bomba okaże się całkowitym niewypałem. Przekonamy się już wkrótce.

„Polityka” wejdzie do kin wcześniej niż do tej pory zapowiadano. Premiera filmu nastąpi już w środę, 4 września 2019 roku.

polityka zwiastun

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (21)

33 odpowiedzi na “Patryk Vega odsłania karty. „Polityka” ze zwiastunem, plakatem i nową datą kinowej premiery”

 1. “Reżyser kojarzony do tej pory przede wszystkim z komediami o mafii, podobno postawił sobie za punkt honoru pokazanie prawdziwej twarzy polskiej polityki, o której Polacy nie mają pojęcia.”

  Reżyser dalej przy swoim temacie, tylko teraz mafia większego kalibru.

 2. Troche smutne że 3/4 tekstów z trailera to rzeczywiste wypowiedzi pisowóców… :(
  Nie oczekuje dobrego poziomu od tego filmu, twórczość Vegety jest dla mnie niestrawna i tu może być podobnie.

 3. Rozdawnictwo 500+ i tak wygra. Głupcy ludzie nie widzą drozyzny. Dziecioroby mające 3 lub 4 szt wola za 1500 zl w domu dupe grzać niż iść do pracy bo kobieta nie zarobi 3 tysiakow w małym miescie tylko dwa.

  To nawet w bogatych Niemczech na dziecko dostaje się tylko 143 Euro. Czyli ok 600 zl

  Wszyscy już więcej wydali ale tego nie widza

  • Lepsze było rozdawnictwo 500 tyś + : Grad , Nowak i spółka brali wiecej niż teraz 2,5 mln rodzin razem . Drożyzna ? Za Po było coś taniej ? Ile rodzin wyjeżdżało na wakacje ? Sklepy mają ( wg. Eurostatu ) o 7 % wyzsze obroty w 2018 niz w 2014 .

 4. Najgorsze jest to obraża KO, opozycji, liberałów, również osób LGBT przez trolów pisowskich np. na forum Interia. Oczywiście szkoda czasu na czytanie takich forum, ale to co wypisują wobec opozycji pod artykułem o zwiastunie filmu Vegi to kryminał i niedopuszczalne.

 5. Bylem dzis w kinie. Rzenada. Takie cos mozna nakrecic na kazdego w sejmie czy w rzadzie?!
  Wyraznie tendencyjny No nie Film, – to jakis zlepek epizodów!!!!!! Mam poczucie zle wydanych pieniezy?!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...