Kochacie LEGO i amerykańskie seriale? Wkrótce do sprzedaży trafi zestaw z „Przyjaciół”, a to niejedyna niespodzianka

News/Seriale 08.08.2019
Kochacie LEGO i amerykańskie seriale? Wkrótce do sprzedaży trafi zestaw z „Przyjaciół”, a to niejedyna niespodzianka

Kochacie LEGO i amerykańskie seriale? Wkrótce do sprzedaży trafi zestaw z „Przyjaciół”, a to niejedyna niespodzianka

Klocki LEGO wciąż cieszą się olbrzymią popularnością mimo upływu kilkudziesięciu lat od ich pojawienia się na rynku. Obecnie powstają nawet zestawy przeznaczone do starszych odbiorców. Najnowszy zapowiedziany zestaw pozwoli złożyć szóstkę przyjaciół z pewnego niezwykle popularnego sitcomu. A klocków opartych na serialach jest jeszcze więcej.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Wielka ofensywa serialowych zestawów LEGO nie byłaby możliwa, gdyby nie uruchomienie w 2008 roku portalu Lego Ideas. Miejsce to pozwala na wykreowanie swoich własnych klocków. Najbardziej popularne projekty mają szansę na przejście ze sfery twórczych marzeń do sklepowej rzeczywistości. Obecnie wymagane jest przekroczenie progu 10 tys. głosów, po nim zaś zestaw musi jeszcze przejść fazę recenzji. Jeżeli model zostanie pozytywnie rozpatrzony, to może rozpocząć się oficjalna produkcja. Autor projektu otrzymuje w zamian 1 proc. uzyskanych zysków.

A ponieważ żyjemy obecnie w złotym wieku powodzenia seriali, to wiele z najchętniej wspieranych pomysłów nawiązuje do uwielbianych produkcji telewizyjnych. Nie wszystkie mogły ujrzeć światło dzienne z różnych powodów (m.in. konfliktów licencyjnych, niewłaściwej treści lub potrzeby stworzenia zbyt wielu nowych klocków). Weryfikacji nie przeszły m.in. zestawy oparte na „Firefly”, „My Little Pony: Przyjaźń to magia” czy „Wysypie żywych trupów”.

W ostatnim czasie coraz więcej modeli trafia jednak na sklepowe półki. Ostatnio spotkało to zestaw z „Teorii wielkiego podrywu”, a wkrótce to samo czeka „Przyjaciół”.

Obecność obu tych marek nie jest przypadkowa. „Big Bang Theory” zakończyło w tym roku nadawanie, a „Przyjaciele” obchodzą 25. rocznicę powstania. Duńska firma słusznie założyła więc, że zainteresowanie klockami LEGO opartymi o światy obu sitcomów może być olbrzymie. Dokładny wygląd figurek z Chandlerem, Monicą i resztą ekipy opublikował portal Hollywood Reporter.

Co ciekawe następny w kolejce jest zestaw oparty o amerykańską wersję serialu „Biuro”. To wciąż jedna z najpopularniejszych produkcji w Stanach Zjednoczonych (świadczą o tym choćby statystyki oglądalności Netfliksa), dlatego twórcy zestawu stosunkowo szybko udało się zdobyć wymagane 10 tys. głosów. Teraz fanom „The Office” pozostaje trzymać kciuki za pozytywną weryfikację ze strony LEGO (więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie projektu).

Oczywiście, nie wszystkie popkulturowe zestawy muszą pochodzić z LEGO Ideas. Firma współpracuje z właścicielami praw do wielu popularnych markek np. „Gwiezdnych wojen” i „Harry’ego Pottera”. Ostatnio do tego grona dołączyło również „Stranger Things”. Na podstawie produkcji Netfliksa stworzono interesujący zestaw odzwierciedlający dwie strony Hawkins.

Zestaw LEGO „Przyjaciele” trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych 1 września i będzie kosztować 60 dolarów.

lego przyjaciele

lego przyjaciele

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

22 odpowiedzi na “Kochacie LEGO i amerykańskie seriale? Wkrótce do sprzedaży trafi zestaw z „Przyjaciół”, a to niejedyna niespodzianka”

  1. Redaktor chyba nic się nie przyłożył do artykułu… Big bang jest już dostępny jakiś czas i nic nie ma do tego koniec serialu ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...