Netflix z kolejnym rekordem oglądalności. Wszystko dzięki serialowi „Dom z papieru”

News/Seriale 02.08.2019
Netflix z kolejnym rekordem oglądalności. Wszystko dzięki serialowi „Dom z papieru”

Netflix z kolejnym rekordem oglądalności. Wszystko dzięki serialowi „Dom z papieru”

Netflix ma kolejne powody do świętowania. Platforma streamingowa ogłosiła właśnie, że nowe odcinki serialu „Dom z papieru” obejrzała na świecie rekordowa liczba widzów.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Nowe odcinki od momentu premiery zostały obejrzane już ponad 35 mln razy. Ten imponujący wynik jest najlepszym dla serialu nieanglojęzycznego kiedykolwiek w historii platformy. Jak podaje portal Variety, w wielu rejonach świata 3. sezon popularnego serialu był też najchętniej oglądanym programem spośród całej serii tytułów dostępnych w serwisie. W tym tych w języku angielskim.

Na dodatek ponad 70 proc. widzów (24 mln) obejrzało serial w ciągu pierwszego tygodnia od premiery, co stanowi kolejne duże osiągnięcie.

Sukces serialu potwierdza, że platforma idzie w dobrą stronę, coraz silniej skupiając się na produkcjach z rynków lokalnych. Wyniki pokazują, że tego typu opowieści mają szansę na to, by stać się także globalnymi hitami.

Jesteśmy dumni, że możemy pokazać światu historie, które stworzone zostały w Hiszpanii – skomentował Diego Ávalos, dyrektor zarządzający serialami oryginalnymi hiszpańskiego oddziału Netfliksa.

W bibliotece serwisu pojawia się coraz więcej treści z różnych rejonów świata i w językach innych niż angielski. Nic też nie wskauje na to, by sprawa miała się zmienić. Niedawno Netflix ogłosił zamówienie pięciu seriali oryginalnych osadzonych w Indiach.

Warto też wynotować, że jest to kolejny rekord pobity przez Netfliksa w lipcu tego roku. Niedawno platforma ogłosiła, że trzeci sezon serialu „Stranger Things” w zaledwie cztery dni obejrzało ponad 40 mln użytkowników.

Serial „Dom z papieru” dostępny jest na platformie Netflix.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

36 odpowiedzi na “Netflix z kolejnym rekordem oglądalności. Wszystko dzięki serialowi „Dom z papieru””

  1. Już pierwszy sezon zbyt mocno wałkował schemat odcinków powodując zanurzenie, albowiem zaprojektowany na jeden odcinek co tydzień. W realiach Netfixa sprawia, że serial jest powtarzający się. Zatem w drugim (trzecim) sezonie powinni to zmienić, ale nie. Schemat w kółko wracający został na swoim miejscu, ale zdecydowanie mniej odcinków, więc wyrzucili to co budowło fabułę i klimat. Także wyszedł skok na kasę z wyciętym to co było dobre w poprzednim sezonie. Kontynuacja która nie powinna powstać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

“ad”

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...