Kevin Feige świętuje nowy rekord „Avengers: Koniec gry” oraz zdradza, jaki jest jego ulubiony film MCU

Artykuł/Film 30.07.2019
Kevin Feige świętuje nowy rekord „Avengers: Koniec gry” oraz zdradza, jaki jest jego ulubiony film MCU

Kevin Feige świętuje nowy rekord „Avengers: Koniec gry” oraz zdradza, jaki jest jego ulubiony film MCU

Dopiero co „Avengers: Koniec gry” stał się najbardziej kasowym filmem wszech czasów, a jego twórcy, z Kevinem Feige na czele, mają kolejne powody do dumy i radości. Film bije rekordy sprzedaży także w kinie domowym.

Fajnie jest być Kevinem Feige. Człowiek ten nie tylko stworzył filmowe uniwersum Marvela i dał światu zastępy nowych herosów kina, ale też powołał do życia markę, która stała się gigantem i w przeciągu dekady wyprzedziła większość najbardziej kultowych franczyz.

„Avengers: Koniec gry”, który dosłownie i symbolicznie zamknął nie tylko 3. fazę MCU, ale też pewien etap w kinie rozrywkowym, absolutnie nie zawiódł fanów oraz włodarzy Marvela/Disneya – zgodnie z oczekiwaniami pobił wszelkie kasowe rekordy.

Wraz z tym najbardziej pożądanym, czyli uzyskaniem tytułu najbardziej kasowego filmu w historii kina. Oczywiście, te liczby są względne. Biorąc pod uwagę inflację nie tylko „Avatar” nadal plasuje się wyżej, jeśli chodzi o zarobki, a najbardziej kasowym filmem w historii pozostaje niezmiennie „Przeminęło z wiatrem”. Do tego różnica dzieląca „Avatara” i „Koniec gry” jest na tyle niewielka, że nie zdziwię się, gdy np. przy okazji premiery „Avatara 2” twórcy ponownie wypuszczą do kin jedynkę i znowu sytuacja się zmieni.

Ale mniejsza z tym. „Avengers 4”, pomimo kolosalnego budżetu, zarobili olbrzymie pieniądze tylko na kinowej dystrybucji. A to dopiero pierwszy etap ich drogi. Przed nimi jeszcze kina domowe oraz serwisy VOD, a potem sprzedaż praw do telewizji.

Jeśli chodzi o kino domowe to serwis VOD Fandango NOW donosi, że „Koniec gry” może pochwalić się tytułem najchętniej zamawianego przed premierą filmu w historii.

Co ważne, aż 52 proc. tych pre-orderów zostało złożonych na wersję 4K. Disney z Marvelem zadbali odpowiednio o to, by wydanie Blu-ray/VOD również zawierało masę materiałów dodatkowych oraz niepokazywane wcześniej sceny, byleby tylko dodatkowo zachęcić fanów do zakupu. Jak widać skutecznie.

avengers endgame blu ray 4k

Ale Kevin Feige nie tylko świętuje filmy z przeszłości, lecz coraz mocniej zaczyna skupiać się na przyszłości. W obliczu trochę rozczarowujących doniesień odnośnie 4. fazy MCU jej twórca stara się odpowiednio podgrzewać apetyty. W udzielonym niedawno wywiadzie przyznał, że jeśli Taika Waititi zdoła wprowadzić swój pełny plan w życie, to „Thor: Love and Thunder” zostanie jego ulubionym filmem z całego MCU. No cóż, pozostaje ufać jego szóstemu zmysłowi.

Aktualnie o „Love and Thunder” niewiele wiadomo, poza faktem, że zobaczymy w niej kobiecą wersję Thora. A w tej roli powróci do serii Natalie Portman, co jest o tyle ciekawe, że ani fani za nią specjalnie nie tęsknili, ani ona sama nie wypowiadała się o MCU zbyt pochlebnie. Ba, sprawia wrażenie, jakby przyciągnęli ją do tego projektu na siłę.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

7 odpowiedzi na “Kevin Feige świętuje nowy rekord „Avengers: Koniec gry” oraz zdradza, jaki jest jego ulubiony film MCU”

  1. Nie zdziwisz się, gdy np. przy okazji premiery „Avatara 2” twórcy ponownie wypuszczą do kin jedynkę? Ja bym się mocno zdziwił. Avatar obecnie znajduje się w rękach Disney’a, ciężko uwierzyć więc, by włodaże mieli pozwolić zasiąść na fotelu lidera filmowi, który nie został przez nich wyprodukowany ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...