Jaskier zostaje Jaskrem. Showrunnerka serialu „Wiedźmin” oddaje hołd powieściom Sapkowskiego

News/Seriale 25.07.2019
Jaskier zostaje Jaskrem. Showrunnerka serialu „Wiedźmin” oddaje hołd powieściom Sapkowskiego

Jaskier zostaje Jaskrem. Showrunnerka serialu „Wiedźmin” oddaje hołd powieściom Sapkowskiego

Jaskier pozostanie przy swoim oryginalnym imieniu – zapowiedziała showrunnerka serialu „Wiedźmin”. Lauren S. Hissrich opowiedziała niedawno o powodach takiej decyzji.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Jedną z pierwszych informacji na temat serialu „Wiedźmin”, którą przekazała sama showrunnerka serii Lauren S. Hissrich, była ta na temat Jaskra. Autorka jeszcze w zeszłym roku poinformowała, że w serialu postać ta zachowa oryginalne imię nadane przez Andrzeja Sapkowskiego. W grze imię bohatera zostało przetłumaczone jako Dandelion, jednak Hissrich postanowiła trzymać się oryginalnego zamierzenia pisarza. Dodała też, że imię brzmi dla niej romantycznie i rozkosznie dla uszu.

W postać Jaskra, poety i barda, przyjaciela Geralta z Rivii, wcieli się Joey Batey.

Brytyjskiego aktora i muzyka możecie kojarzyć m.in. z ról w serialach „Templariusze” i „Cormoran Strike”.

W najnowszym wywiadzie udzielonym portalowi ComicBook.com Hissrich opowiedziała na pytanie o to, dlaczego bard nie będzie narratorem w serialu.

Nie myśleliśmy o nim w kwestii narracji, ponieważ, gdy piszę części narracyjne, czuję, że mniejszą wagę przykładam do faktycznego opowiadania historii. Brzmi to trochę absurdalnie, ale jeśli jesteś w stanie stworzyć postać, która opowie ci to, co obejrzysz, to tak naprawdę nie musisz już tego oglądać.

wiedźmin opowiadania

Po ogłoszeniu, że Jaskier pozostanie przy swoim oryginalnym imieniu, fani wyrażali delikatnie zaniepokojenie. Zachodni widz będzie musiał przetłumaczyć polskie słowo – dopiero wtedy zrozumie jego konkretne znaczenie. Showrunnerka tłumaczyła jednak, że jest to swego rodzaju oddanie szacunku dla wszystkich wielokulturowych i wielonarodowych odbiorców.

Premiera serialu Netfliksa zapowiedziana została na ostatni kwartał tego roku.

W sieci przewija się plotka mówiąca o tym, że produkcja zadebiutuje 20 grudnia. Oczekiwanie na premierę może osłodzić nam pierwszy oficjalny zwiastun, który przedstawiono na tegorocznym Comic-Conie w San Diego.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

78 odpowiedzi na “Jaskier zostaje Jaskrem. Showrunnerka serialu „Wiedźmin” oddaje hołd powieściom Sapkowskiego”

  1. Dodała też, że imię brzmi dla niej romantycznie i rozkosznie dla uszu. – no tak, baby. Zero pragmatyzmu tylko głupi romantyzm im w głowach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...