To jednak nie jest sztuka. Netflix zapłaci o wiele więcej za reklamę na krakowskim Rynku Głównym

News/Seriale 23.07.2019
To jednak nie jest sztuka. Netflix zapłaci o wiele więcej za reklamę na krakowskim Rynku Głównym

To jednak nie jest sztuka. Netflix zapłaci o wiele więcej za reklamę na krakowskim Rynku Głównym

Krakowscy urzędnicy zmienili decyzję – Netflix zapłaci znacznie więcej za umieszczenie na rynku reklamy serialu „Dom z papieru”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Kraków nie ma szczęścia do głów zdobiących tamtejszy Rynek Główny. Zgodnie z przewidywaniami, sprawa ewoluuje – za reklamę serialu „Dom z papieru” Netflix zapłaci ostatecznie 5 tys. 78 zł.

Pierwotnie opłata za użytkowanie miejsca miała wynosić 274 zł. Przypomnijmy: na krakowskim rynku, zaraz obok rzeźby autorstwa Igora Mitoraja, stanął postument z maską Salvadora Dalego – atrybutem wykorzystywanym przez bohaterów serialu „Dom z papieru”. Na postumencie widnieje napis „Kradzież to prawdziwa sztuka”. Obiekt ma stać tam do 5 sierpnia.

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa wydał zgodę na postawienie instalacji oraz naliczył śmiesznie niską opłatę 274 zł. Już po umieszczeniu rzeźby na rynku i nagłośnieniu sprawy urzędnicy tłumaczyli, że źle zinterpretowali pismo, które otrzymali od Netfliksa. Nie zrozumieli, że chodzi o reklamę. Wniosek trafił do ponownego rozpatrzenia.

Jeśli UM Krakowa stwierdzi, że powinna nastąpić zmiana kwalifikacji opisywanej instalacji, Netflix oczywiście pokryje wszystkie dodatkowe koszty wynikające z tej zmiany – stwierdzili przedstawiciele Netfliksa, w komunikacie przesłanym portalowi Onet.

Ostatecznie Netflix ma zapłacić 5 tys. 78 zł, co daje 37 zł na mkw. za dzień.

Promowana właśnie 3. część hiszpańskiej serii „Dom z papieru” zadebiutowała w piątek 19 lipca. Twórcy kontynuują opowieść o zuchwałej grupie złodziei, którzy w poprzednich odsłonach okupowali hiszpańską mennicę. Tym razem ich celem staje się skarbiec banku Hiszpanii. Członkowie gangu spróbują także odbić z rąk policji swojego przyjaciela.

Wszystkie odcinki „Domu z papieru” znajdziecie na Netfliksie.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

3 odpowiedzi na “To jednak nie jest sztuka. Netflix zapłaci o wiele więcej za reklamę na krakowskim Rynku Głównym”

  1. 5078 pisze się tak a nie zajmuje się tyle miejsca, poza tym Netflix powiedział że zapłaci różnice a magistrat krakowski nie wiem co planuje zrobić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...