Comic-Con w pełni. Największe święto popkulturowego kalendarza trwa najlepsze w San Diego, dlatego zewsząd napływają do nas najświeższe newsy, dotyczące zbliżających się głośnych produkcji.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Jedną z nich jest informacja o serialowej wersji filmu „Snowpiercer. Arka Przyszłości”. W zasadzie należałoby powiedzieć serialowa wersja komiksowego pierwowzoru – powieści graficznej „La Transperceneige” autorstwa francuskiego tercetu twórców: Jacquesa Loba, Benjamina Legranda i Jeana-Marca Rochette’a. Na podstawie tej powieści w 2013 roku powstał słynny film w reżyserii Bonga Joona-ho z Tildą Swinton i Chrisem Evansem.

Projekt powstawał pierwotnie na zlecenie amerykańskiej stacji TNT, jednak po trzech latach perturbaci na linii twórcy – stacja telewizyjna, projekt przeniesiony został do konkurencyjnego TBS. Warto wynotować także, że wraz z odkupieniem praw do produkcji i dystrybucji projektu, zamówiono od razu drugi sezon serialu.

Snowpiercer – zobacz zwiastun serialu:

Historia przedstawiona w serialu bazuje zarówno na filmie z 2013 roku, jak i oryginalnej powieści graficznej. Opowiada o świecie przyszłości, wyniszczonym przez groźny kataklizm, który sprawił, że Ziemia jest zamarzniętą lodową pustynią. Po jej terenie jeździ ogromny pociąg kolei transsyberyjskiej, na którym znajdują się ostatki ludzkości.

Serial ma dotykać tematów, takich jak ludzki instynkt przetrwania, nierówność społeczna czy walka klas. Producenci zapowiedzieli, że serial będzie różnić się od filmowej wersji opowieści, stanowiąc coś w rodzaju rebootu całej historii.

1. sezon serialu ma pojawić się na amerykańskiej stacji TBS już wiosną 2020 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Nowojorski Comic-Con sypnął zwiastunami produkcji science-fiction. W tym „Star Trek: Picard” i „The Expanse”

W ostatni weekend w Nowym Jorku odbył się coroczny New York Comic-Con, impreza poświęcona najciekawszym dziełom z pogranicza komiksu i sci-fi na dużym i małym ekranie. Choć wydarzenie nie jest tak popularne jak lipcowy San Diego Comic-Con i tak obfitowało w wiele interesujących nowości i zwiastunów. Wybraliśmy dla Was najciekawsze newsy ostatnich 72 godzin.

Artykuł/Film 07.10.2019

Dołącz do dyskusji (1)

0 odpowiedzi na “„Snowpiercer” – pierwsza zapowiedź dystopijnego serialu, wprost z Comic-Conu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

“ad”

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...