Dlaczego Yennefer nie jest pięknością na zwiastunie „Wiedźmina”? Wyjaśniamy

Artykuł/Seriale 20.07.2019
Dlaczego Yennefer nie jest pięknością na zwiastunie „Wiedźmina”? Wyjaśniamy

Dlaczego Yennefer nie jest pięknością na zwiastunie „Wiedźmina”? Wyjaśniamy

W końcu doczekaliśmy się pierwszej zapowiedzi serialu „Wiedźmin” od Netfliksa. W sieci zawrzało – jedni uważają, że „The Witcher” będzie hitem, inni krytykują Geralta. Część jednak zastanawia się, o co chodzi z Yennefer i jej wizerunkiem. Przychodzimy z pomocą i wyjaśniamy.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Ci z was, którzy czytali książki Andrzeja Sapkowskiego, opowiadania i powieści, składające się na wiedźmińską sagę, dobrze znają Yennefer (w serialu wciela się w nią Anya Chalotra). Czarodziejka z Vengerbergu to potężna persona, a charakteryzują ją fiołkowe oczy, zapach bzu i agrestu oraz kruczoczarne kręcone włosy. Yennefer, choć miała trochę zbyt długi nos i zbyt wąskie usta, była pięknością. Wielu kochanków nie potrafiło oprzeć się jej urokowi, a ona, cóż, zręcznie owijała sobie ich wokół palca. Tak jak i Geralta, choć to właśnie on był tym mężczyzną w jej życiu, który potrafił zmiękczyć jej serce.

Zanim jednak Yennefer stała się niezwykłą i potężną czarodziejką, budzącą poważanie, strach i zachwyt, była kimś zupełnie innym.

Wyjaśnienie na temat jej przeszłości możemy poznać już we fragmencie opowiadania „Ostatnie życzenie” ze zbioru o tym samym tytule. Dowiadujemy się z niego, że Yennefer był garbuską.

Zwiastun serialu „Wiedźmin” od Netfliksa:

Fragment opowiadania „Ostatnie życzenie” ze zbioru opowiadań pt. „Ostatnie życzenie” Andrzeja Sapkowskiego:

Stała nad nim w migotliwym blasku czarodziejskiej kuli, w poświacie magii, wśród rozbłysków więżących dżinna promieni, z rozwianymi włosami i oczami płonącymi fioletem, wyprostowana, smukła, czarna, straszna…
I piękna.
Pochyliła się gwałtownie, spojrzała mu w oczy, z bliska. Czuł zapach bzu i agrestu.
– Milczysz – syknęła. – Więc czego ty pragniesz, wiedźminie? Jakie jest twoje najskrytsze marzenie? Nie wiesz, czy nie możesz się zdecydować? Poszukaj w sobie, poszukaj głęboko i dokładnie, bo klnę się na Moc, drugiej takiej szansy mieć nie będziesz!
A on nagle znał prawdę. Wiedział. Wiedział, kim byłą niegdyś. O czym pamiętała, o czym nie mogła zapomnieć, z czym żyła. Kim była naprawdę, zanim stała się czarodziejką.
Bo patrzyły na niego zimne, przenikliwe, złe i mądre oczy garbuski.

Jej wygląd został poprawiony w szkole czarodziejek przez Tissaię de Vries, która przemieniła Yennefer w piękność po tym, jak ta targnęła się na swoje życie. Posiadanie magicznych mocy czarnowłosa postać z Vengerbergu przypłaciła bezpłodnością.

Serial „Wiedźmin” zadebiutuje jeszcze w tym roku w serwisie Netflix. Plotkuje się o 20 grudnia 2019 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (15)

15 odpowiedzi na “Dlaczego Yennefer nie jest pięknością na zwiastunie „Wiedźmina”? Wyjaśniamy”

    • Bo nie miała zdeformowanej twarzy, zapewne chcieli ukazać potęgę magii i wzmocnić efekt. Gdyby dali książkową młodą Yennefer, to mogłoby nie być to aż tak dobitne, bo czarodziejka nie była aż tak brzydka.

    • Było powiedziane że zdecydowana większość czarodziejów i czarodziejek jest bezpłodna na skutek przemiany ciała, ale zdarzały się wyjątki. Zwykle jednak dzieci które się rodziły z takiego związku były zdeformowane i dziedziczyły oryginalne wady genetyczne rodzica. Dlatego Kapituła podjęła decyzję na którymś zjeździe o przymusie sterylizacji.
      Polecam książkę “zatrute źródło” – autorstwa Tissaii de Vries. Można łatwo wygooglac albo jest w pokoju Yennefer w karczmie Nowy Port.

  1. Jestem rozczarowany artykulem. Myslalem, ze wytlumacza wyglada aktorki grajacej Yennefer jako taki, a wrzucony zostaje fragment ksiazki. No i jakie jest w ogole meritum?

  2. Trailer jak trailer. Nie było “gęsiej skórki”, jednak z całościową oceną czekam do premiery. Aby się jednak tradycyjnie po cebulacku do czegoś przyczepić, to te piękne fiołkowe oczęta…w zbliżeniach twarzy aktorki soczewki kontaktowe aż “biją po oczach”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...