Wojownicze Żółwie Ninja z nową bohaterką. Fani oszaleli na jej punkcie

News/Komiksy 11.07.2019
Wojownicze Żółwie Ninja z nową bohaterką. Fani oszaleli na jej punkcie

Wojownicze Żółwie Ninja z nową bohaterką. Fani oszaleli na jej punkcie

Wojownicze Żółwie Ninja to jedna z najbardziej ukochanych przez popkulturę grup. W ostatnim czasie Leonardo, Raphael, Donatello i Michelangelo nie mieli szczęścia do filmowych adaptacji, ale w świecie komiksów wciąż trzymają się mocno. Właśnie ujawniono, że do ich zespołu dołączy nowa bohaterka i pokazano, jak będzie wyglądać po przemianie w żółwia.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Właściwie wszyscy fani popkultury urodzeni w latach 80. i 90. mieli styczność z serią „Teenage Mutant Ninja Turtles”. To właśnie na te lata przypada największa popularność grupy młodocianych ninja, która broni Nowy Jork przez rozmaitymi zagrożeniami. Szał dodatkowo podsycały adaptacje w postaci animowanego serialu i serii filmów fabularnych. Tamte czasy dawno minęły, ale „Wojownicze Żółwie Ninja” wciąż cieszą względnie dużą popularnością. Nawet jeśli dwie niedawne produkcje od Michaela Baya skutecznie zniechęciły wielu postronnych fanów.

I to ze sporą szkodą dla nich samych, bo wokół marki „Teenage Mutant Ninja  Turtles” ostatnio dzieje się sporo ciekawych rzeczy. W 2018 roku zadebiutowała nowa animacja „Wojownicze Żółwie Ninja: Ewolucja”, która dosyć mocno ingerowała w dotychczasowy wygląd bohaterów i przez to spotkała się z odrzuceniem dużej części fanów. Oglądalność produkcji była jednak na tyle wysoka, że zamówiono 2. sezon, a recenzje też były w większości pozytywne. A to nic w porównaniu do nowej i bardzo docenianej serii komiksowej, która właśnie przedstawiła nową postać.

Jennika dołączy do Rapha, Leo, Dona i Mickey’ego jako piąty żółw.

Bohaterka pierwotnie była częścią klanu Stopy dowodzonego akurat nie przez głównego wroga Żółwi, Shredera a ich przybranego ojca, Splintera. W wyniku toczonej właśnie na ulicach Nowego Jorku wojny gangów doszło do globalnego konfliktu między zwolennikami starego przywódcy i nowych rządów. Jedną z ofiar olbrzymiej potyczki okazała się właśnie Jennika, która pozostała wierna mistrzowi Splinterowi. Wojowniczym Żółwiom Ninja nie udało się przetransportować wykrwawiającej się dziewczyny do szpitala i jedynym sposobem na ocalenie jej życia była… transfuzja krwi od Leonardo.

Jennika przeżyła, ale mutacja na zawsze odmieniła jej ciało na wzór pozostałych bohaterów. W zbliżającym się numerze „Teenage Mutant Ninja Turtles” postać zadebiutuje w nowej formie i dołączy do pozostałych żółwi w wojnie z siłami Shredera. Czy tak jak starsi towarzysze przyjmie imię od któregoś z renesansowych, włoskich artystów?

Bohaterka otrzyma bandanę w żółtym kolorze oraz indywidualne uzbrojenie pasujące do jej umiejętności i charakteru.

Jej główną bronią będą Tekko-Kagi, czyli zakładane na dłonie poczwórne ostrza. Oprócz tego za pasem będzie nosić krótki samurajski miecz, a na plecach łuk i kołczan. Wygląda więc na to, że pod wieloma względami będzie bardziej przypominać klasycznego ninję niż pozostali bohaterowie.

Jak dziewczyna przyjmie przemianę w zmutowanego żółwia? I czy dołączy do grupy na stałe? Przekonamy się wkrótce, ale biorąc pod uwagę jej olbrzymią popularność wśród fanów „Wojowniczych Żółwi Ninja”, jest to bardzo prawdopodobne. Co ciekawe w przeszłości podejmowano różne próby wprowadzenia kobiecej wojowniczki do drużyny dowodzonej przez Leonardo, ale każda z nich była nieudana. Głównie dlatego, że były wtłaczane do istniejącej opowieści na siłę, a ich design prezentował się jako kiepska podróbka już istniejących bohaterów.

Teksty, które musisz przeczytać:

Hollywood kończą się pomysły. Najbardziej szalone i absurdalne propozycje remake’ów [TOP 7]

Nie ma co ukrywać, że nostalgia za latami 80. i 90. całkowicie zdominowała współczesną popkulturę. Do produkcji z tamtych dwóch dekad wraca się bez przerwy, przetwarzając je na dziesiątki sposobów. Remake to nowe słowo klucz. W ciągu ostatnich kilku lat doszło do tylu przeróbek starych hitów, że hollywoodzkim scenarzystom powoli zaczyna brakować tytułów. Od czego … Continued

Top/Seriale 18.09.2018

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...