Nowy projekt Agnieszki Holland już na początku przyszłego roku. Zakończyły się zdjęcia do filmu „Szarlatan”

News/Film 03.07.2019
Nowy projekt Agnieszki Holland już na początku przyszłego roku. Zakończyły się zdjęcia do filmu „Szarlatan”

Nowy projekt Agnieszki Holland już na początku przyszłego roku. Zakończyły się zdjęcia do filmu „Szarlatan”

Zakończyły się zdjęcia do najnowszego filmu Agnieszki Holland pt. „Szarlatan”. Obraz opowiada prawdziwą historię słynnego czeskiego znachora, Jana Mikolaska.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Prace na planie w różnych miejscach Republiki Czeskiej trwały 38 dni. Wczoraj padł ostatni klaps. Tym samym oficjalna część produkcji została zakończona. Historia przedstawiona w filmie bazuje na prawdziwych wydarzeniach. Jan Mikolasek, główny bohater obrazu, był samoukiem, który poznał lecznicze działania różnych roślin, dzięki swojej wcześniejszej ogrodniczej profesji.

Mikolasek był znany w całych Czechach i poświęcił swoje życie, aby pomagać innym.

Projekt powstał na podstawie scenariusza Marka Epsteina.

Od chwili, gdy przeczytałam scenariusz, czułam, że to mocna historia, otoczona wyraźną zasłoną tajemnicy. Zaczęłam w głowie formułować tego bohatera i trawić tę opowieść. Siedziała ona we mnie i kiełkowała przez kilka lat – zdradziła Holland w rozmowie z Variety.

W postać Mikolaska wcielił się znakomity czeski aktor Ivan Trojan, z którym Holland pracowała już przy świetnie przyjętym telewizyjnym „Gorejącym krzewie”. Co ciekawe – w roli młodego Mikolaska zobaczymy natomiast syna Ivana – Josefa Trojana. Drugi syn aktora, Frantisek, również ma pojawić się w filmie.

Ludzie podziwiali jego niezwykłe umiejętności i niekonwencjonalne podejście, ale wielokroć także nie akceptowali jego metod. To było przyczynkiem dramatycznej sytuacji, w której znalazł się mężczyzna. Stworzyło rodzaj ściany między bohaterem, a otaczającym go światem. Nękały go także wewnętrzne demony. Wiedział, jak pomagać ludziom, ale zdawał sobie też sprawę, że sam potrzebuje pomocy. To wewnętrzne napięcie stanowi dramatyczny środek ciężkości naszej historii – zdradził Ivan Trojan, odtwórca roli w rozmowie z portalem Variety.

Premiera filmu przewidziana jest na 20 lutego 2020 roku.

Istnieje więc ogromna szansa, że odbędzie się ona na rozpoczynającym się tego dnia Festiwalu Filmowym w Berlinie. Miejscu, które od lat kocha kino Holland, czego idealnym przykładem jest Srebrny Niedźwiedź za film „Pokot” w 2017 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Ordo Iuris w sądzie czuje się jak w domu. Organizacja właśnie pozwała Agnieszkę Holland

Kilka tygodni temu internet zalała fala memów i komentarzy z hasłem, że Ordo Iuris to  (nie są) „opłacani przez Kreml fundamentaliści”. Była to reakcja internautów na decyzję sądu zakazującą używania tego zwrotu w odniesieniu do organizacji. Teraz o Ordo Iuris znowu zrobiło się głośno — tym razem za sprawą pozwu skierowanego przeciwko Agnieszce Holland.

Artykuł/Trendy 07.07.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...