Widzieliście symbole, które pochodzą z „Wiedźmina” od Netfliksa? Tłumaczymy, o co chodzi

Analiza/Seriale 02.07.2019
Widzieliście symbole, które pochodzą z „Wiedźmina” od Netfliksa? Tłumaczymy, o co chodzi

Widzieliście symbole, które pochodzą z „Wiedźmina” od Netfliksa? Tłumaczymy, o co chodzi

No i mamy to. Pierwsze zdjęcia z „Wiedźmina” od Netfliksa, obok Geralta w pełnym niemalże rynsztunku pokazały również 3 symbole. Co one oznaczają?

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Nareszcie wiemy coś więcej. Przyznajmy, że niewiele, ale nie ma co narzekać, bo przecież takie już prawo twórców, aby sączyć informacje, podkręcając atmosferę i budując napięcie. Obok zdjęć aktorów dostaliśmy również przedstawienia medalionów, które charakterystyczne są dla bohaterów wiedźmińskiej sagi. Zwróciłem uwagę, że skoro zobaczyliśmy, jak w kostiumach prezentują się Geralt, Yennefer i Ciri, a także dostaliśmy ich charakterystyczne atrybuty – chociaż nie do końca, o czym za chwilę – to teoria mówiąca, że fabuła serii będzie zdecydowanie awanturnicza, zdaje się być jeszcze bardziej prawdopodobna.

Wiedźmińske symbole ze zdjęć Netfliksa

Geralt i znak wilka

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Gwynbleidd #TheWhiteWolf #TheWitcher @Netflix @WitcherNetflix

Post udostępniony przez Henry Cavill (@henrycavill)

Tu sprawa jest stosunkowo prosta, bo wilk, którego widzimy na obrazku to nic innego jak znak cechowy jednej z wiedźmińskich szkół. Medalion nie tylko sygnalizował zleceniodawcy, że naprawdę ma do czynienia z wyszkolonym zabójcą potworów, ale miał również właściwości magiczne. Pomagał wykrywać magię, potwory, a nawet ludzi obdarzonych magią. W jednym z opowiadań, gdy młodziutka Ciri dotknęła medalionu, ten zawibrował, a dla Geralta był to jasny sygnał, że dziewczynka ma zdolności magiczne. Inne znane medaliony wiedźmińskie to te, które miał w posiadaniu łowca nagród Leo Bonhart, m.in. z wizerunkiem gryfa i kota.

Yennefer i obsydianowa gwiazda

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

The Obsidian Star #TheWitcher @Netflix @WitcherNetflix

Post udostępniony przez Henry Cavill (@henrycavill)

Obsydianowa gwiazda była jednym ze znaków charakterystycznych Yennefer z Vengerbergu. Z tego co wiadomo, nie miała żadnych magicznych właściwości, była jedynie ozdobą. Należy pamiętać, że obsydianowi w historii przypisywano liczne magiczne właściwości, nie dziwi więc, że Sapkowski zdecydował się umieścić właśnie ten kamień na szyi czarodziejki.

Ciri i jaskółka

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Zireael #TheSwallow #TheWitcher @Netflix @WitcherNetflix

Post udostępniony przez Henry Cavill (@henrycavill)

Ten symbol jest najciekawszy, bo jako jedyny jest dość niejasny. Ciri, jako dziewczynka z przepowiedni i dziecko, w którym płynie krew elfów, miała bardzo wiele przydomków. Jednym z nich jest właśnie Jaskółka. Drugim tropem jest, że miecz Ciri również nosił to miano, tylko że w tym wypadku akurat w starszej mowie, a więc Zirael.

wiedzmin symbole

Co jednak podoba mi się najbardziej, to fakt, że te 3 symbole, które nawiązują do bohaterów sagi znalazły się wspólnie na oficjalnym logu serialu. Potwierdzają się więc plotki i spekulacje, że fabuła serii opowie o relacji Wiedźmina i Yennefer, którzy biorą pod swoje skrzydła osieroconą księżniczkę, na którą czyha tak wiele niebezpieczeństw.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (6)

43 odpowiedzi na “Widzieliście symbole, które pochodzą z „Wiedźmina” od Netfliksa? Tłumaczymy, o co chodzi”

 1. Gwiazdka Yen dodatkowo tłumiła echo zaklęć, miała też inne magiczne właściwości – przy szkoleniu Ciri sama czarodziejka coś o tym wspomniała. A jeśli idzie o Ciri – jej imię samo w sobie oznacza jaskółkę, także gdzie autor widzi jaka niejasność, to nie mam pojęcia.

 2. Jaskółka, imię bohaterki, jest niejasna? Ja za cholerę bym nie wpadł na to, że ten paproch jest symbolem Yen i że oznacza obsydianową gwiazdę, którą ledwo kojarzę.
  Jaskółka chyba dla każdego kto wie kto jest kim, jest oczywista.

  • dokładnie- pierwsze moje pytani, gdy zobaczyłem grafikę było- co to jest ten znak yennefer, jaskółka jest przecież tak oczywista…

 3. Hola hola. Obsydianowa gwiazdka tłumiła echo czarów jakie Yen rzucała. Dzięki temu nie można było jej zlokalizować poprzez czary lokalizujące.

  A co jest takiego niejasnego w Jaskółce? Ciri od Zirael co w Starszej mówię oznaczało właśnie Jaskółkę.

  Do autora. Gdy pisze Pan jakiś tekst, bardzo proszę niech Pan zweryfikuje informacje zanim pojawią się one jako artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...