Fani Marvela obrażali siedmioletnią aktorkę z „Avengers: Koniec gry”, bo… była dla nich niemiła. To wygląda jak obsesja

Felieton/Film 26.06.2019
Fani Marvela obrażali siedmioletnią aktorkę z „Avengers: Koniec gry”, bo… była dla nich niemiła. To wygląda jak obsesja

Fani Marvela obrażali siedmioletnią aktorkę z „Avengers: Koniec gry”, bo… była dla nich niemiła. To wygląda jak obsesja

W większości przypadków zaangażowanie fanów to powód do chluby i rzecz, która cieszy aktorów i twórców. Ale przypadek Lexi Rabe zaatakowanej przez agresywnych wielbicieli Marvela pokazuje, że niestety coraz częściej dochodzi do przekroczenia granicy między miłością a obsesją.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Pozwólcie temu zdaniu dobrze wybrzmieć: fani filmów Marvela zaatakowali i nękali siedmioletnią dziewczynkę, ponieważ była dla nich niemiła. Nie chciała dać autografu, nie była skłonna rozmawiać, a jej rodzinie nie spodobały się negatywne komentarze na temat jej występu w „Avengers: Koniec gry”. W takich chwilach jak ta naprawdę trudno bronić fandomów przed często niesprawiedliwymi oskarżeniami o nadmierne chamstwo, seksizm i trollowanie.

Lexi Rabe, która zagrała Morgan, córkę Tony’ego Starka i Pepper Potts jest wciąż małym dzieckiem. Nie ma znaczenia, że zagrała w najbardziej dochodowym filmie wszech czasów. Jej rola bynajmniej nie była pierwszoplanowa, a zresztą Lexi zagrała następczynię Starków z dosyć dużym urokiem. Nawet w stosunku do dorosłych osób istnieją jednak granice dopuszczalnej krytyki, a powinny one być stanowczo wzmocnione w stosunku do dzieci.

Rabe odkrywa właśnie ciemne strony show-biznesu, ale nie ma narzędzi, żeby sobie z nimi poradzić.

Olbrzymia presja, nękanie i bezlitosna krytyka to sprawy, które są w stanie przytłoczyć nawet dorosłych aktorów. Można by długo wymieniać czołowe postaci Hollywood, dla których był to początek końca. Aktorka wystąpiła w specjalnym filmie wraz ze swoją mamą i właśnie udostępniła go na swoim Instagramie. W materiale dziewczynka tłumaczy, dlaczego czasem nie zachowuje się przyjacielsko wobec zaczepiających ją osób i prosi, żeby nie dręczyli jej i pozostałych członków rodziny.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

I hate that we even have to post this. But yet again Lexi’s getting bullied. And this kind of thing makes it celebrities never want to leave the house never want to meet people. Please keep your opinions to yourself so Lexi can grow up in the free world. She’s a normal human being and she’s a child. We give her a talking and we give her timeouts but we don’t do that in public. Sometimes were rushing from place to place stressed like everyone else to get to set on time or work or whatever and we seem a little grumpy. I’m sorry if you see us this way but that’s life! If you ask us for an autograph we always almost say yes. If we happen to be having a bad day that might put us right on the right! We are not perfect! These perfect children are not being given the freedoms and the rights that they should. If your child is so scared to be themselves in public and mess up a little then you’re over parenting. We give our children plenty of rules and boundaries But then give them the freedoms to mess up and learn from their own mistakes. They would not be on set an on movies if they weren’t well behaved. Trust me they have no desire to hire kids like that! And there were plenty of children that productions can work with. So if you see us in public and think you have the right to judge. Wait. Number one until you have children of your own, and Number two realize that we’re not perfect and we’re not claiming to be! But just try to realize the different strokes for different folks what you do with your kids may work for you and what I do with my kids works well for me. My children love me and respect me even if they act out sometimes. Thank you! Jessica!

Post udostępniony przez Lexi Rabe (@lexi_rabe)

To w pewnym sensie szokujące, że w ogóle musi to robić. Dorośli aktorzy i nawet najbardziej miłe, normalne gwiazdy show-biznesu potrafią czasem odmówić autografu. Każdy potrzebuje prywatnej przestrzeni i zwyczajnego życia. Jak znam życie w tym kontekście pojawią się oskarżenia skierowane w stronę rodziców, jakoby nie obronili w wystarczający sposób córki. Oczywiście, ponieważ to oni decydują o wejściu dziecka do Hollywood, to ponoszą za to część odpowiedzialności. Wcale nie jest jednak powiedziane, że musieli zdawać sobie sprawę z pełni konsekwencji. Nie jest to przecież od nikogo wymagane.

Poza tym taktyka zrzucania winy na ofiary była w ostatnich latach zbyt często wykorzystywana. Najwyższy czas się temu sprzeciwić. Zwłaszcza, że tego typu sytuacje uderzają też w niewinnych fanów, którzy nigdy nikogo nie dręczyli i zawsze odnosili się z szacunkiem do swoich idoli.

Przez sytuacje takie jak z Kelly Marie Tran czy Brie Larson, przez rasistowskie i mizoginistyczne ataki części fandomu tracimy my wszyscy.

Bo nagle okazuje się, że media mają tendencję do tworzenia odpowiedzialności zbiorowej. Każda krytyka nieumiejętnie zagranej roli czy słabego filmu zostaje wtłoczona w ramy hejterskich ataków i trollowania. A sprawę pogarsza też fakt, że sami fani idą na tą medialną wojnę, zamiast faktycznie spojrzeć po własnych szeregach i zauważyć problemy związane z fanowską kulturą. Bez względu na to, jaki mamy stosunek do Disneya, MCU czy mocnej krytyki, atakowanie dzieci to absolutne przekroczenie granicy. I wiele osób śledzących MCU szybko dało temu wyraz w mediach społecznościowych. Szkoda, że ponownie można odnieść wrażenie, że mądry fandom po szkodzie.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (9)

24 odpowiedzi na “Fani Marvela obrażali siedmioletnią aktorkę z „Avengers: Koniec gry”, bo… była dla nich niemiła. To wygląda jak obsesja”

  1. Też oglądam filmy Marvela, ale kompletnie nie ogarniam tych ludzi. Te pieprzone nerdy nie rozróżniają już fikcji od rzeczywistości? To aktorka, a w dodatku tylko 7 letnia… Współczuję

  2. Akurat Larson to się należał hejt za te wszstkie rasistowskie i mizoandryczne wypowiedzi :) Za to mała absolutnie nie zasłużyła, no ale w necie jest wielu idiotów :)

  3. Trochę mnie bawią te autografy od 7latki xD.

    Ale heheszki na bok, atakowanie dziecka, bo zachowywało się jak dziecko – w pale mi się nie mieści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...