5 pytań, na które będzie musiał odpowiedzieć 3. i zarazem ostatni sezon „Dark”

Analiza/Seriale 24.06.2019
5 pytań, na które będzie musiał odpowiedzieć 3. i zarazem ostatni sezon „Dark”

5 pytań, na które będzie musiał odpowiedzieć 3. i zarazem ostatni sezon „Dark”

2. sezon „Dark” przyniósł nam wiele odpowiedzi. Wyjaśnił, o co chodzi w wielkim konflikcie, który rozgrywa się w Winden. Twórcy niemieckiego serialu od Netfliksa podnieśli poprzeczkę i zakręcili fabułą w taki sposób, że bardzo trudno jest przewidywać, o czym opowie kolejny sezon.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Uwaga, tekst zawiera spoilery.

Czy Jonasowi uda się uniknąć swojego przeznaczenia?

Zwrot akcji, który wyjaśnił nam, że Jonas to tak naprawdę Adam, czyli osoba, która wysłała Noah, aby mordował dzieci, był bezwzględny. To wytłumaczyło również, co jest tematem serii, że to opowieść o walce ze swoim przeznaczeniem. „Dark” będzie musiał wyjaśnić nam, czy w ogóle jest możliwe, aby uciec przed nierozerwalną pętlą czasu i w ten sposób zapobiec katastrofie, którą widzieliśmy w finale ostatniego epizodu.

Kim tak naprawdę jest Martha i czy wyprowadzi Jonasa z labiryntu?

dark bohaterowie

Od pierwszej serii Martha pojawia się w kontekście mitycznej Ariadny. Tej samej, która pomogła Tezeuszowi wyjść z labiryntu. W kontekście drugiego sezonu wydaje się, że tym labiryntem może być właśnie pętla czasu, z której próbuje wyrwać się Jonas. To akurat pytanie wydaje się kluczowe, bo pod koniec ostatniego odcinka, gdy Martha umiera, pojawia się… jej druga wersja i mówi, że pochodzi z innego świata. Może to właśnie ta jej „wersja” będzie przewodnikiem Jonasa i pomoże mu zmienić bieg nieuniknionego cyklu.

Czy twórcy zwariowali i naprawdę wprowadzają nowe światy do tej opowieści?

Martha, która zjawia się pod koniec drugiego sezonu wygląda naprawdę zadziornie i wojowniczo. Na pytanie Jonasa o to, z którego czasu jest, mówi: „pytanie nie brzmi, z którego czasu, a z którego świata”. Czy to znaczy, że faktycznie istnieją inne rzeczywistości? Bardzo możliwe, że nie są to do końca nowe rzeczywistości, a właśnie dowód na to, że cykl da się przerwać. Claudia przecież mówiła, że widziała, jak wyglądałby świat bez Jonasa, a to prowadzi nas do bardzo trudnego pytania – na które, dodam, niełatwo będzie znaleźć satysfakcjonującą odpowiedź – czy ktoś już przerwał cykl i czy takie przerwanie tworzy alternatywne rzeczywistości?

Jak to się stało, że Magnus Nielsen i  Franziska Doppler służą Adamowi?

To jedna z najmocniejszych scen serialu, bo gdy starszy Magnus pojawia się na ekranie, wiemy, że skądś tego mężczyznę znamy, a chwilę później pada jego imię. Jak Adam przeciągnął ich na swoją stronę. Czy przekazanie maszyny do podróży w czasie miało na celu właśnie pozyskanie tej pary? Czy jest dla nich jeszcze ratunek, skoro młody Jonas konfrontuje się z Adamem? Najwyraźniej jednak losy Jonasa i tej dwójki splotły się, bo blisko finału zobaczyliśmy, jak dorosły Jonas pomaga im uciec przed wybuchem.

dark bohaterowie

Co dalej z Charlotte i Elisabeth?

To jedno z kluczowych pytań, po 2. sezonie. Jasno widać, że Elisabeth Doppler ma do odegrania ważną rolę. Jakoś musi przecież dojść do poznania z Noah, muszę spłodzić dziecko, które okaże się jej własną matką. Warto tu pamiętać, że dziecko zostanie oddane pod opiekę zegarmistrza H.G. Tannhausa i musi to zrobić w latach 80. Kluczowe nie wydaje się jednak, jak to zrobi, bo jest w miejscu, które łatwo jej to umożliwi. Ważniejsze jest, jaką rolę w tych wydarzeniach miał sam zegarmistrz i co stanie się, jeśli Jonasowi uda się zatrzymać cykl? Czy ten paradoks podróży w czasie przestanie istnieć?

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Teksty, które musisz przeczytać:

„Park Jurajski: Obóz Kredowy” to najlepsza produkcja z serii „Jurassic World”. To wcale nie jest serial dla dzieci

Fani „Parku Jurajskiego” od lat nie mieli wielu powodów do zadowolenia. Kolejne sequele nie były w stanie dorównać kultowej produkcji Stevena Spielberga. A sytuacja dodatkowo pogorszyła się wraz ze startem serii „Jurassic World”. Dlatego tym ciekawszą wybawicielką serii okazała się nowa animacja platformy Netflix, zatytułowana „Park Jurajski: Obóz Kredowy”.

Recenzja/Seriale 18.09.2020

Dołącz do dyskusji (12)

68 odpowiedzi na “5 pytań, na które będzie musiał odpowiedzieć 3. i zarazem ostatni sezon „Dark””

  1. Fajny tekst. Dziękuje. Dostałem dwie odpowiedzi, których szukałem. Ile będzie jeszcze sezonów Dark i kim są te dorosłe osoby u boku Adama? Serial świetny.

  2. Fajny tekst. Dziękuje. Dostałem dwie odpowiedzi, których szukałem. Ile będzie jeszcze sezonów Dark i kim są te dorosłe osoby u boku Adama? Serial świetny.

  3. Myślę że rozwiązaniem i kluczem zagadki jest pies, który sam przeniósł się w czasie. Pewnie znalazł inne przejście równoległe. Przecież nie wmówicie mi że pies sam sobie otwierał przejścia a wiemy że one automatycznie się zamykają. XD :PPPPP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...