Lato pełne nowej muzyki. Premiery płytowe, na które czekamy najbardziej

Artykuł/Muzyka 20.06.2019
Lato pełne nowej muzyki. Premiery płytowe, na które czekamy najbardziej

Lato pełne nowej muzyki. Premiery płytowe, na które czekamy najbardziej

Pop w rozmaitych odmianach, rock z bluesowym zacięciem i nowoczesne r’n’b. Sprawdźcie zapowiedzi najciekawszych premier muzycznych tego lata.

Premiery muzyczne – lato 2019:

Mark Ronson – Late Night Feelings

Piąty album studyjny brytyjskiego producenta. Usłyszymy na nim m.in. singiel „Nothing Breaks Like a Heart” nagrany razem z Miley Cyrus. Oprócz tego na płycie zaśpiewają m.in. Lykke Li, Camila Cabello oraz Alicia Keys.

Premiera: 21.06

Hot Chip – A Bath Full of Ecstasy

Brytyjski zespół Hot Chip przy swoim siódmym albumie długogrającym zdecydował się na współpracę z zewnętrznymi producentami. „A Bath Full of Ecstasy” to następca „Why Make Sense?” z 2015 roku.

Premiera: 21.06

The Black Keys – Let’s Rock

Dan Auerbach i Patrick Carney znają się od dzieciństwa. W okolicach 2001 roku powołali do życia The Black Keys. „Let’s Rock” to dziewiąty album w dyskografii duetu. Następca świetnego „Turn Blue” z 2014 roku.

Premiera: 28.06

Banks – III

Trzeci album studyjny amerykańskiej artystki Jillian Banks. Płytę promuje m.in. singiel Look What You’re Doing To Me nagrany razem z Francis and the Lights. Za produkcję numeru odpowiada BANKS oraz BJ Burton.

Premiera: 12.07

Sam Fender – Hypersonic Missiles

Debiutancki album Sama Fendera, brytyjskiego muzyka i autora piosenek. Materiał został nagrany w… garażu, w samodzielnie zbudowanym przez Fendera studiu nagraniowym. W 2018 roku muzyk zdobył nagrodę BRIT Critics’ Choice.

Premiera: 9.08

Ride – This Is Not a Safe Place

Szósty album długogrający brytyjskiego zespołu. Podobnie jak przy poprzednim krążku, „Weather Diaries” z 2017 roku, produkcją nowego materiału zajął się DJ Erol Alkan.

Premiera: 16.08

Taylor Swift – Lover

W tym roku Taylor Swift szykuje dla swoich fanów porcję romantycznych kompozycji. „Lover” to siódmy album długogrający w jej dyskografii. Zapowiadają go single Me! oraz You Need to Calm Down.

Premiera: 23.08

Bat for Lashes – Lost Girls

Na nowy album Natashy Khan trzeba było chwilę poczekać (poprzedni album, „The Bride”, ukazał się w 2016 roku). „Lost Girls” to piąty album długogrający w dyskografii brytyjskiej artystki. Promuje go singiel Kids in the Dark.

Premiera: 6.09

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

26 odpowiedzi na “Lato pełne nowej muzyki. Premiery płytowe, na które czekamy najbardziej”

  1. Ktoś jeszcze czeka na płyty w dobie Spotify, Deezer czy innego Google Music? Teraz większość ludzi traktuje wszystko jak niezależne single i nawet nie ma pojęcia z jakiej płyty to pochodzi. Także tym bardziej na premierę nowego krążka czekać nie będzie.

    • akurat tak się składa, że ja czekam na płyty, szczególnie na The Black Keys i The Raconteurs, single są dobre bo zapowiadają szerszy materiał, masz rację, że w erze serwisów streamingowych coraz mniej osób zwraca uwagę na albumy jako całość, ale jest także spora grupa osób, która się muzyką interesuje w szerszym względzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...