Więcej nie powiesz, że w telewizji nie ma co oglądać. Przeglądamy oferty Cyfrowego Polsatu, które można mieć z nową usługą telewizji kablowej IPTV

Więcej nie powiesz, że w telewizji nie ma co oglądać. Przeglądamy oferty Cyfrowego Polsatu, które można mieć z nową usługą telewizji kablowej IPTV

Więcej nie powiesz, że w telewizji nie ma co oglądać. Przeglądamy oferty Cyfrowego Polsatu, które można mieć z nową usługą telewizji kablowej IPTV

IPTV to nowa usługa od Cyfrowego Polsatu, jej oferta programowa prawie nie różni się od klasycznej oferty telewizji satelitarnej tego operatora. Główna różnica – w tym przypadku – tkwi w technologii. Nie jest tu wymagana antena satelitarna. Potrzebny będzie tylko dekoder i Internet o minimalnej prędkości 8 MB/s (na jeden zamówiony dekoder) od Plusa, Netii lub Orange.

Światłowód Plusa od niedawna dostępny jest nawet z prędkością 1 GB/s. Dobierając do niego jako drugą usługę IPTV – można obniżyć jej koszt. Jest to zaleta programu smartDOM, który działa już przy dwóch zakupionych usługach Plusa lub Cyfrowego Polsatu.

IPTV – którą ofertę wybrać?

Cyfrowy Polsat pokazuje na www zróżnicowane oferty z większą i mniejszą liczbą kanałów. Możemy znaleźć w nich interesujące nas treści, co najczęściej zależy od osobistych preferencji. W tym miejscu warto zaznaczyć, że z każdą ofertą dostępna jest – bez dodatkowych opłat – opcja CatchUP, czyli możliwość oglądania niektórych programów później, już po emisji – opcja działa na wybranych programach nawet do 7 dni wstecz. Wszystkie opcje cenowe oferują również dostęp do serwisu Cyfrowy Polsat GO na urządzeniach mobilnych (również bez dodatkowych opłat do abonamentu). Mamy tu wszystko, czego potrzebuje współczesny widz, który nie chce przywiązywać się do ustalonej telewizyjnej ramówki i telewizora. Ogląda, kiedy ma na to czas.

Najmniejsza oferta zawiera 70 kanałów i kosztuje od 20 złotych miesięcznie. Obok standardowej paczki podstawowych programów (TVN, Polsat, TVP i inne) oraz wybranych kanałów tematycznych, w tej opcji dostaniemy również 2 kanały filmowe premium Cinemax i Cinemax 2. Dla fanów sportu dostępne są również Polsat Sport Extra i Polsat Sport. Z kolei spośród kanałów dla dzieci dostępne są m.in. Disney XD, Nickelodeon i Polsat Jim Jam. Oferta jest doskonale dopasowana do osób, którym zależy na tym, aby mieć dostęp do najprostszej oferty telewizyjnej, serwisów informacyjnych i najpowszechniejszych programów. Fani sportu mogą rozszerzyć ją dodatkowo o trzy kanały: Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3, a abonament miesięczny za taką ofertę wyniesie wtedy 30 zł.

Niemal dwukrotnie większy pakiet telewizyjny kosztuje 60 złotych miesięcznie.

To pakiet dla bardziej wymagających widzów, bo oferuje aż 138 kanałów. Fani sportu będą mogli cieszyć się dostępem do Eurosportu, Extreme Sports Channel, Fight Box, Golf Channel i programów sportowych Polsatu, nie ma tu jednak dostępu do Eleven Sports oraz kanałów Polsat Sport Premium. Jednak w porównaniu do wymienionych wyżej ofert znacznie więcej jest tutaj programów filmowych, jak choćby cała rodzina AXN i rodzina FILMBOX, CBS Europa czy BBC First. Oferta dla dzieci również jest szersza i tu warto podkreślić obecność kultowego Cartoon Network i Disney Channel. Więcej jest także kanałów edukacyjnych. Ta oferta jest naprawdę spora i za 60 złotych możemy mieć dostęp do bogatej bazy stacji (w zasadzie brakuje tylko kanałów/stacji premium).

Można ją jeszcze rozszerzyć o kanały Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3 oraz trzy telewizyjne perełki – HBO, HBO 2 i HBO 3, za przyjemność posiadania oferty rozszerzonej o te kanały zapłacimy w sumie 100 zł. Wisienką na torcie jest tutaj dostęp do serwisu HBO GO, który sam, bez umowy z operatorem, kosztuje niecałe 20 zł. Fanów nowości filmowych i naprawdę świetnych autorskich seriali nie trzeba chyba przekonywać.

A co jeśli telewizję ma się tylko po to, aby oglądać sport?

Są oferty, gdzie punkt ciężkości położony jest na sport, ale nie brak w nich także kanałów filmowych. Również za 60 złotych dostępna jest oferta z bogatą opcją sportową, który obok dostępu do podstawowych kanałów (TVP, TVN, Polsat), kilku informacyjnych (m.in. Polsat News, Polsat News 2, Superstacja) i kilku programów dla dzieci, oferuje aż 8 sportowych stacji. Mamy tu dostęp m. in. do kanałów Eleven, Polsat Sport i Polsat Sport Extra. Pojawiają się tu również kanały i serwisy Polsat Sport Premium z Ligą Mistrzów UEFA i Ligą Europy UEFA, które niedostępne są w żadnym z powyższych pakietów. Dla fanów piłki nożnej te kanały przez większą część roku to podstawa.

Z kolei za 80 złotych dostępna jest oferta bezkonkurencyjna, dla fanów sportu oczywiście. To właśnie tutaj dostępne są wszystkie kanały sportowe, które oferuje Cyfrowy Polsat. Od swojego o 20 złotych tańszego odpowiednika różni się jeszcze tym, że oferuje więcej kanałów dla dzieci (w tym Cartoon Network), bogaty pakiet programów filmowych (w zasadzie jest tu prawie wszystko poza rodziną HBO).

Który z nich jest najlepszy?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bez zadania pytań pomocniczych, a i tym trudno jest jednoznacznie wesprzeć nas w podjęciu ostatecznej decyzji. Oczywiście jasno widać, że ten najtańszy skierowany jest do osób, które oglądają niewiele lub wystarczą im podstawowe pakiety i stacje, sam, w dobie serwisów streamingowych, skłaniałbym się właśnie ku niemu.

Dla fanów filmów i seriali bezkonkurencyjny wydaje się ten, który w swojej ofercie ma HBO i HBO GO i kosztuje 100 zł. Bardzo ciekawe są propozycje sportowe, chociaż ten droższy zdaje się oferować znacznie więcej za… 20 złotych więcej, przewyższa swoją tańszą wersję bogactwem programów dla dzieci, tych informacyjnych, a także filmowych czy edukacyjnych. Oczywiście zawsze można iść na całość i wybrać ten najdroższy za 120 złotych, który oferuje pełną ofertę TV dostępną w Cyfrowym Polsacie.

Tekst powstał we współpracy z Cyfrowym Polsatem

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (12)

44 odpowiedzi na “Więcej nie powiesz, że w telewizji nie ma co oglądać. Przeglądamy oferty Cyfrowego Polsatu, które można mieć z nową usługą telewizji kablowej IPTV”

 1. Co z opóźnieniami?
  “Główna różnica – w tym przypadku – tkwi w technologii. Nie jest tu wymagana antena satelitarna”

  Jeżeli mój sąsiad będzie miał zwykłą antenę a ja ten nowy wynalazek, to czy oglądając finał mundialu z udziałem polskiej reprezentacji, po golu naszych orłów w doliczonym czasie gry, usłyszę najpierw krzyczącego sąsiada a 10 sekund później zobaczę na moim tv gola?

 2. Mibox 200zł.
  Ipla/player/tvp vod – 0zł
  adguard/blokada – 0zł

  Netflix ultra hd dzielony z kolegą 8zł

  I macie co chcecie, kiedy chcecie. Bez reklam medykamentów na wypadanie odbytu i s*aczki.
  Chcecie do tego bajki czy eleven? Można kupić w ipli za 10/15zł.

  Filmbox, axn, cbs, fox, bbc to ściek napakowany reklamą co 8minut – odechciewa się oglądać.

  Telewizja umiera i będzie umierać.

 3. Warto pamiętać, że IPTV to nie tylko Polsat, więc nie tylko na łączu Plusa, Netii czy Orange. Bardzo wielu dostawców Internetu w Polsce (nawet takich malutkich, osiedlowych) oferuje obecnie usługę IPTV. Dobrym przykładem jest AVIOS dostępny u przeszło 200 operatorów w całym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

“ad”

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...