„Joker” Todda Phillipsa tylko dla dorosłych widzów. Reżyser potwierdza kategorię wiekową

News/Film 17.06.2019
„Joker” Todda Phillipsa tylko dla dorosłych widzów. Reżyser potwierdza kategorię wiekową

„Joker” Todda Phillipsa tylko dla dorosłych widzów. Reżyser potwierdza kategorię wiekową

„Joker” Todda Phillipsa, opowiadający o początkach jednego z najsłynniejszych przeciwników Batmana, trafi do polskich i światowych kin 4 października. Teraz reżyser przekazał nowe informacje związane z projektem.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Joker” będzie samodzielnym filmem, przybliżającym jedną z ikon świata komiksów DC Comics. Obraz skupi się na postaci Arthura Flecka (Joaquin Phoenix), który będąc wyszydzany przez ludzi, powoli zacznie tracić rozum i przeradzać się w groźnego bandytę i seryjnego mordercę, znanego pod pseudonimem Joker.

Gdy kilka tygodni temu światło dzienne ujrzał pierwszy zwiastun, fani śmiali się, że nowe podejście do postaci najsłynniejszego przeciwnika Batmana, jest niemal idealnie skrojone pod nasze specyficzne czasy.

Po co wrzucać go do zbiornika z chemikaliami? Wystarczy wrzucić go do społeczeństwa – żartowano w mediach społecznościowych, odnosząc się do komiksowych początków bohatera.

Kadr z filmu Joker

Pierwsze informacje płynące z otoczenia produkcji, przyrównywały film Phillipsa do „Taksówkarza” czy „Wściekłego byka”, słynnych filmów Martina Scorsese, opowiadających o trudnych i złamanych bohaterach, którzy musieli odnaleźć się we wrogiej im rzeczywistości. W obu filmach główną rolę grał Robert de Niro – aktor ma pojawić się także „Jokerze”.

Teraz reżyser przytoczył nowe zdjęcie z produkcji, obwieszczając koniec prac nad post-produkcją. „Ostatnie poprawki” (ang. „finishing touches”) głosi opis pod zdjęciem, przedstawiającym Joaquina jako Arthura, który przed lustrem zakłada swój szczególny make-up.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Finishing touches.

Post udostępniony przez Todd Phillips (@toddphillips1)

 

W komentarzu pod zdjęciem, twórca zapytany został także o kategorię wiekową filmu. Reżyser serii „Kac Vegas”, „Zanim odejdą wody”, czy „Old School: Niezaliczona” potwierdził, że:

Film będzie w kategorii R. Często słyszę to pytanie. Uznałem, że ludzie znają odpowiedź. Przepraszam.

Kategoria R – „restricted” oznacza, że film dostępny będzie dla osób pełnoletnich. Właściwie: „osoby poniżej 17 roku życia muszą być pod opieką osoby dorosłej”, aby udać się na seans. Filmy na podstawie komiksów nieczęsto dostają tę kategorię (w ostatnich miesiącach „R-kę” otrzymały obie części „Deadpoola”, „Logan”, czy „Hellboy”), podkreślając tym samym poważniejszy ton produkcji.

Wszystkie te elementy razem sprawiają, że dla wielu osób, premiera „Jokera” będzie jedną z najważniejszych tego roku.

W szczególności duże oczekiwania widzowie mają względem Joaquina Phoenixa, aktora wcielającego się w tytułową rolę. Pytaniem na ustach wszystkich pozostaje kwestia czy szykuje się zatem kolejny Oscar dla aktora, wcielającego się w tę charakterystyczną postać po pośmiertnej nagrodzie dla Heatha Ledgera za występ w „Mrocznym Rycerzu” Christophera Nolana? Przekonamy się w kolejnych miesiącach.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...