Patryk Vega odpowiada na atak Krystyny Pawłowicz i pokazuje fragment nowego filmu pt. „Polityka”

News/Film 14.06.2019
Patryk Vega odpowiada na atak Krystyny Pawłowicz i pokazuje fragment nowego filmu pt. „Polityka”

Patryk Vega odpowiada na atak Krystyny Pawłowicz i pokazuje fragment nowego filmu pt. „Polityka”

Filmy Patryka Vegi nie pierwszy raz wzbudzają kontrowersje. Tym razem nowy projekt reżysera zaatakowała Krystyna Pawłowicz. Reżyser postanowił odpowiedzieć na krytykę za pomocą obrazu, a nie słów. Pokazał pierwszy fragment „Polityki” wzorowany właśnie na polskiej posłance.

Patryk Vega od dawna ma ambicję tworzenia dzieł, które nie będą traktowane tylko w kategoriach bezrozumnej rozrywki. Jego poprzednia próba – „Botoks” – nie znalazła jednak uznania. Krytycy nie oszczędzili filmowej strony filmu, a sam przekaz został powszechnie oceniony jako oderwany od rzeczywistości.

Twórca nie schował jednak swojego marzenia do szuflady i spróbuje ponownie, tym razem na przykładzie polskiego parlamentaryzmu. Jak sama nazwa wskazuje, „Polityka” ma pokazać prawdziwe twarze członków partii politycznych. Vega zapowiada, że film wywoła wielkie poruszenie przed zbliżającymi się wyborami, a może nawet wpłynie na ich wynik. Nie trzeba było długo czekać, a ta deklaracja wywołała reakcję pierwszej skandalistki polskiego Sejmu – Krystyny Pawłowicz.

Wiadomość napisana w typowym dla posłanki Prawa i Sprawiedliwości stylu niedługo później spotkała się z reakcją reżysera.

Patryk Vega postanowił nie wdawać się bezpośrednio w spór. Zamiast tego jedynie zapewnił, że Krystynę Pawłowicz serdecznie pozdrawia, a z pozdrowieniami przesyła fragment swojego najnowszego obrazu. Trwający czterdzieści sekund materiał filmowy przedstawia scenę kręconą w fikcyjnej wersji Sejmu. Na sali przemawia akurat aktorka Iwona Bielska stylizowana właśnie na posłankę PiS-u. Jej wypowiedź do posłów pełna jest wulgaryzmów, gróźb i odwołań do bardzo szeroko rozumianego liberalizmu.

Bohaterka w długim monologu wspomina m.in. o adoptowaniu pszczół, zabijaniu dzieci, satanizmie i płci kulturowej. Nie poddaje się nawet, gdy z sali pada nawiązujący do reklamowego hasła okrzyk: „Zjedz Snickersa”. Można się domyślić, że filmowy wizerunek samej siebie raczej nie spodoba się Krystynie Pawłowicz.

A na ekranie zostanie pokazana nie tylko ta posłanka. Według informacji portalu wpolityce.pl (podobno uzyskanej od przedstawiciela obsady) w filmie mają też się pojawić Andrzej Grabowski, który zagra Jarosława Kaczyńskiego, Janusz Chabior jako Antoni Macierewicz i Magdalena Cielecka w niesprecyzowanej jeszcze roli. Podobno na ekranie mamy też zobaczyć Macieja Stuhra, Ewę Kasprzyk, Daniela Olbrychskiego, Tomasza Oświecińskiego i Antoniego Królikowskiego. Na pełny efekt powstającej w sekrecie produkcji Vegi przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

Premiera filmu „Polityka” została zapowiedziana na 6 września.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (7)

72 odpowiedzi na “Patryk Vega odpowiada na atak Krystyny Pawłowicz i pokazuje fragment nowego filmu pt. „Polityka””

  1. Przykre i tragiczne. Owszem w PiS jest paru oszołomów, ale wolę kilku oszołomów na kilka tysiecy normalnych ludzi na zasadzie dzieci “specjalnej troski” niż hordy kombinatorów i bandziorów jak do tej pory w drogich gajerkach. Patrzenie jak “śmietanka” wspiera hajsik z zachodu jest smutne. Jak bardzo biednym umysłowo trzeba być, aby nie cisnąć po totalnej opozycji…

    • Masz trochę racji, ale nie wierzysz chyba, że w szeregach partii rządzącej są faktycznie sami prawi sprawiedliwi dlatego, że częściej powołują się na kościół i dali 500+? Tam też są złodzieje i kombinatorzy, wystarczy spojrzeć na nepotyzm w spółkach skarbu państwa gdzie kosztem dobrych menadżerów zatrudniani są koledzy królika… Polska polityka to bagno m.in. dlatego, że wielu musi się teraz nachapać nadrabiając stracone lata za komuny…

      • Właśnie Baron powiedział, że nie wszyscy w PiS jemu się podobają. Myślę, że trzeba czytacz ze zrozumieniem, żeby komuś odpowiadać.

  2. Gdyby to był film spoglądający krytycznie na obie sily polityczne. Pokazujące w krytyczny sposób rządy zarówno PO jak i PiS. Wysunęłabym pewne wnioski. Ale w tym wypadku film nie będzie miał dla mnie żadnej wartości i już wiem, że go nie obejrzę. Wieje propagandą stąd do Kansas. Pokazuje osobistą vendettę reżysera. Dlatego jest moim zdaniem absolutnie nie wiarygodny. A to, że go naciskano i grożono… Reklama filmu. A tak szczerze mówiąc gdybym był osobą publiczną i ktoś nakręcilby film z fałszywymi faktami godząc w moją osobę – też bym pozwał.

  3. Ten patostreamer niech najpierw nauczy się podstaw reżyserii a potem niech kręci filmy. Jego filmy są prymitywnie wykonane i przyciągają do kin jedynie amatorów częstego powtarzania słowa ku..wa.

  4. Jak na razie, widać że scenariusz to patchwork z rzeczywistych wydarzeń, zawierający niemal 1:1 rzeczywiste wypowiedzi. Wprawdzie póki co zobaczyliśmy jedynie nawiązanie do posłanki Krysi i zdjęcie prezesa Jarosława, ale to były odpowiedzi na publiczne ataki zaczepne. Po tytule filmu spodziewam się, że będzie też o politykach innych partii (w każdym razie tak zakładam, bo w przeciwieństwie do PiS nie mam w Japonii płatnych szpiegów wykradających cudze scenariusze).

  5. Obłuda , kpina i zakłamanie > dlaczego Pan Patryk Vega nie zrobi film ze wszystkich polityków wszystkich partii , takim postępowaniem i działaniem ukazuje, że chce poprzez film doprowadzić do upadku obecnych rządzących. Patrząc na to wszystko logicznie to widać że nic dobrego nasz kraj nie czeka, ponieważ skutki stalinizmu i hitleryzmu dają dobitnie o sobie znać. Straszny horror dla Polski !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...