Młoda gwiazda i bezlitosny show-biznes. Sprawdzamy, jak w najnowszym sezonie „Czarnego lustra” wypadła Miley Cyrus

Recenzja/Seriale 07.06.2019
Nasza ocena:
Młoda gwiazda i bezlitosny show-biznes. Sprawdzamy, jak w najnowszym sezonie „Czarnego lustra” wypadła Miley Cyrus

Młoda gwiazda i bezlitosny show-biznes. Sprawdzamy, jak w najnowszym sezonie „Czarnego lustra” wypadła Miley Cyrus

3. odcinek 5. serii „Czarnego lustra” opowiada o wtłoczonej w tryby bezlitosnej maszyny showbiznesowej młodej wokalistce, którą gra, o ironio, Miley Cyrus. Co łączy amerykańską wokalistkę i aktorkę z graną przez nią Ashley O? 

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Uwaga na spoilery z 3. odcinka 5. sezonu „Black Mirror”.

Ashley O jest odnoszącą sukcesy młodą gwiazdą muzyki pop, którą coraz bardziej uwiera rola idolki nastolatek i sztuczny pozytywny przekaz, który płynie z jej twórczości. Miley Cyrus z kolei jeszcze kilka lat znana była głównie dzięki postaci Hannah Montany, którą zaskarbiła sobie popularność wśród młodej publiczności. Ashley O ma dość swojego cukierkowego wizerunku, myśli nad jego zmianą i odejściem od dotychczasowej twórczości. Z kolei Miley przeszła podobną zmianę, gdy postanowiła zerwać z wizerunkiem Hannah Montana i zająć się tworzeniem bardziej „dorosłego” repertuaru.

Rozwojem Ashley O steruje jej ciotka Catherine. Natomiast za plecami młodej Cyrus stał wspierający jej karierę ojciec Billy Ray Cyrus. I tu drogi obu postaci – Miley i Ashley O – rozchodzą się. Miley z powodzeniem kontynuuje swoją karierę w mainstreamowym popie, natomiast serialowa Ashley pada ofiarą zachłanności swojej ciotki.

Dalsze losy Ashley O to typowy dla produkcji Charlie’go Brookera pesymistyczny scenariusz.

czarne lustro recenzja

W tym scenariuszu człowiek wykorzystuje nowoczesne technologie do osiągnięcia własnych okrutnych celów. W tym wypadku bezlitosna jest wspomniana Catherine. Ashley O jest ofiarą jej ślepego dążenia do powiększania zysków z kariery młodej gwiazdy.

Odcinek „Rachel, Jack i Ashley Too” to popis aktorskich zdolności Miley, która już dawno przestała być słodką Hannah Montaną z plakatów przyklejonych na ścianach pokojów nastoletnich fanek. Obsadzenie akurat jej w tej roli to świetna decyzja. Nie tylko ze względu na kontekst i historię kariery samej Cyrus, ale też na jej aktorskie możliwości.

„Rachel, Jack i Ashley Too” jako jeden z niewielu odcinków „Czarnego lustra” ma ostatecznie całkiem pozytywny wydźwięk.

black mirror 5 sezon czarne lustro 1 ashley too

Odcinków ze szczęśliwym zakończeniem mniej jest niż tych, których bohaterowie kończą tragicznie. „Rachel, Jack i Ashley Too” jest jednym z takich epizodów – w finałowej scenie zła ciotka zostaje pokonana przez Ashley, dzięki pomocy tytułowych Rachel i Jack. Natomiast epilog odcinka, w którym Ashley razem ze swoim nowym zespołem wykonuje utwór całkiem inny od jej dotychczasowego repertuaru (jest to cover piosenki Head like a hole zespołu Nine Inch Nails, twórcy serialu dostali zresztą zielone światło od Trenta Reznora, lidera formacji) jest swego rodzaju manifestem nowego wizerunku wokalistki, jej siły i pewności siebie.

Serial „Czarne lustro” znajdziecie na Netfliksie.

Teksty, które musisz przeczytać:

To jest książka dla fanów „Black Mirror”. Jest co najmniej 5 powodów, dla których warto przeczytać „Czarne lustro. Po drugiej stronie”

Fani „Czarnego lustra” nie muszą czekać na nowy sezon, aby znowu wkroczyć do świata fascynujących historii o doganiającej nas przyszłości. Na księgarnianych półkach ukazała się książka „Czarne lustro. Po drugiej stronie”, która będzie ciekawym uzupełnieniem seansu dla zagorzałych widzów serialu.

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...