Najgorsze dopiero przed nami. „Opowieść podręcznej” wróciła z nowymi odcinkami na HBO GO

News/Seriale 06.06.2019
Najgorsze dopiero przed nami. „Opowieść podręcznej” wróciła z nowymi odcinkami na HBO GO

Najgorsze dopiero przed nami. „Opowieść podręcznej” wróciła z nowymi odcinkami na HBO GO

Już dziś na platformie streamingowej HBO GO zobaczymy trzy pierwsze odcinki nowego, trzeciego sezonu serialu „Opowieść podręcznej”.

Produkcja Hulu, bazująca na powieści Margaret Atwood o tym samym tytule, opowiada historię kobiety, która w wyniku dramatycznych wydarzeń znalazła się w sytuacji bez wyjścia. Żyje w Gileadzie, państwie powstałym na zgliszczach Stanów Zjednoczonych.

„Opowieść podręcznej”, zaraz po swojej premierze, szturmem zaskarbiła sobie serca fanów i krytyków, zyskując pięć nominacji do Złotych Globów (dwie wygrane) i aż 32 nagród Emmy (11 wygranych) oraz inne liczne nagrody.

Widzowie chwalili emocjonalny wydźwięk historii oraz jego społeczno-polityczny wymiar.

Drugi sezon produkcji nie bazował już na powieści Atwood i spotkał się z mieszaną reakcją publiczności. Nowe odcinki kontynuują historię, po dramatycznych zdarzeniach z finału zeszłorocznego sezonu, który sprawił, że ludzie zaczęli drapać się po głowach, próbując zrozumieć motywacje głównej bohaterki.

W niedawnej rozmowie z Vanity Fair odtwórczyni głównej roli, Elizabeth Moss, śmiała się, że:

Jeśli widzowie do tej pory kwestionowali wybory June, muszą szykować się na nie lada przejażdżkę. W nowej serii na pewno dokona takich, które zrodzą kolejne pytania.

„Opowieść podręcznej” nie unika bowiem trudnych pytań i nieszablonowych odpowiedzi, próbując w jak najszerszy sposób odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób jednostka może żyć w opresyjnym systemie. Nowe odcinki na pewno nie raz podniosą ciśnienie widzowi, gdy po raz kolejny będzie musiał stawić czoła niemożliwym dylematom.

Dziś na platformie HBO GO wylądowały trzy odcinki, kolejne pojawiać się będą co tydzień, poczynając od 13 czerwca.

Serial dostępny będzie też na regularnym kanale telewizyjnym HBO. Premiera pierwszych dwóch odcinków w niedzielę 16 czerwca o 20:10, kolejne co tydzień.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...