J.K. Rowling opublikuje 4 nowe historie ze świata Harry’ego Pottera. W czerwcu wrócimy do Hogwartu

News/Książki 31.05.2019
J.K. Rowling opublikuje 4 nowe historie ze świata Harry’ego Pottera. W czerwcu wrócimy do Hogwartu

J.K. Rowling opublikuje 4 nowe historie ze świata Harry’ego Pottera. W czerwcu wrócimy do Hogwartu

Już niebawem ukażą się nowe teksty J.K. Rowling. Nie wraca ona bezpośrednio do postaci Harry’ego Pottera, ale nawiąże do fantastycznego świata, w którym żyje młody czarodziej.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Dostaniemy cztery ebooki, które ukażą się nakładem Pottermore Publishing. Autorka w nowych publikacjach będzie rozwijać magiczny folklor. Krótkie historie będą skupiały się na poszczególnych przedmiotach, których uczą się młodzi czarodzieje.

Pierwsze dwie książki będą nosić tytuły: „Harry Potter: A Journey Through Charms and Defence Against the Dark Arts” oraz „Harry Potter: A Journey Through Potions and Herbology”. Będą się one skupiać odpowiednio na zaklęciach i obronie przed czarną magią oraz na eliksirach i zielarstwie. Ujrzą one światło dzienne 27 czerwca. Kolejne dwa ebooki będą się skupiać na wróżbiarstwie i astronomii, a także na opiece nad magicznymi stworzeniami.

Ebooki będzie można kupić m.in. na Amazonie, Apple Book i w Kobo. Cena za egzemplarz ma wynosić około 2,99 dolarów. W dniu premiery książki będą dostępne w językach angielskim, francuskim, włoskim i niemieckim.

Informacja o nowych historiach została podana przez Pottermore – oficjalny serwis poświęcony Harry’emu Potterowi:

Seria „Harry Potter: A Journey Through…” będzie dodatkowo zawierać szkice, notatki i strony z rękopisów „Harry’ego Pottera”.

Tym samym Rowling wciąż odcina kupony od popularności swojej serii. Ostatnią powieść z cyklu opublikowała ponad dekadę temu, ale świat młodego czarodzieja wciąż jest obecny w popkulturze.

W 2013 roku autorka stworzyła podwaliny scenariusza pod sztukę teatralną „Harry Potter i Przeklęte dziecko”. Tekst został następnie wydany jako powieść. Następnie Rowling dała się poznać jako scenarzystka, gdyż rozpoczęła współpracę z Warner Bros. przy tworzeniu serii spin-offów „Harry’ego Pottera”. Do tej pory do kin trafiły „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” oraz kontynuacja, „Zbrodnie Grindelwalda”. W planach są jeszcze trzy kolejne odsłony.

Teksty, które musisz przeczytać:

Co słychać u Jona Snow? Kit Harington opowiedział, co myśli o MCU i zdradził, kogo z uniwersum „Harry’ego Pottera” chce zagrać

„Gra o tron” dobiegła w tym roku końca, ale Kit Harington nie może narzekać na nudę. Aktor bierze udział w pracach nad jednym z nowych filmów 4. fazy Marvel Cinematic Universe i zdradził, co czuje w związku z rolą w „Eternals”. Opowiedział też o swoim stosunku do dużych uniwersów filmowych, a w szczególności do „Harry’ego … Continued

News/Film 14.10.2019

Dołącz do dyskusji (4)

29 odpowiedzi na “J.K. Rowling opublikuje 4 nowe historie ze świata Harry’ego Pottera. W czerwcu wrócimy do Hogwartu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...